Почивка на Малдивите

  • 169 934
  • 808
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 167
Z, Имам питане- кой остров с местни жители избрахте и колко са ви големи децата?

# 781
  • Мнения: 233
Маафуши, децата са на 4 и 6 години. За хотела се доверихме на приятели, които бяха през ноември 2015. Честно казано имаме по-особени изисквания за почивка. С няколко думи максимално близо до природата. И така нар. активна почивка. Ще се радвам много и да 'усетя' атмосфера и до някаква степен, как живеят местните.

# 782
  • Мнения: 167
Маафуши, децата са на 4 и 6 години. За хотела се доверихме на приятели, които бяха през ноември 2015. Честно казано имаме по-особени изисквания за почивка. С няколко думи максимално близо до природата. И така нар. активна почивка. Ще се радвам много и да 'усетя' атмосфера и до някаква степен, как живеят местните.


Благодаря, приятна почивка, пожелавам ви да натрупате много топли емоции  Wink

# 783
  • Мнения: 167
При нас е предстартова треска Simple Smile. Избрахме си остров с местни и букнахме малко хотелче на плажа с полупансион, без забавления в него за деца. От 18 до 28 март. Купихме билети с руснаците и резервирахме капсула хотел за 1 нощ на летището в Москва, че имаме дълъг престой. Решихме по-голямата част от престоя да посветим на дневни екскурзии(самотен остров, китове/скатове/делфини/костенурки,остров - резорт , риболов...) та полупансион ни е екстра, тъй като навярно в повечето време, през деня ще сме някъдеИ сме турнали бюджет 4000 Е за всичко за 8 нощи на Малдиви, една на път и една в Москва. Децата мисля ще са супер хепи и без специални забавления за деца, щом има вода, шнорхели и пясък се чудя как ще ги прибираме. Та искам пак да повдигна въпроса за дрехите с UV защита, предполага се, че ще стоим доста под слънцето. С колко чифта разполагахте за вас? За децата?
Възможно ли е да ми споделиш цената на хотела капсула в Москва?
Благодаря  Simple Smile

# 784
  • Мнения: 2 237
Та искам пак да повдигна въпроса за дрехите с UV защита, предполага се, че ще стоим доста под слънцето. С колко чифта разполагахте за вас? За децата?

Те много бързо съхнат, на нас два чифта на дете ни стигат. Аз имам само блуза с дълъг ръкав и една с къс за преобличане. Носим  си и по едни бански за вътрешен басейн за всеки случай. Приятна почивка  Hug

# 785
  • Мнения: 233
Цитат
Възможно ли е да ми споделиш цената на хотела капсула в Москва?
Благодаря  Simple Smile
90 евро. Точно 87-89 и нещо за двойна стая с прозорец (че има и без), имат ценоразпис на сайта, за деца до 10 г., ако не ползват легло е безплатно. Не ни се занимаваше да търсим варианти други за без визи за Русия и така решихме да изберем този, като най-сигурен.

# 786
  • Мнения: 1 478
Здравейте,

Разцъквам сайтове за билети до Малдивите и ми излязоха за началото на Юни по 500 евро, което ми се видя доста изгодно, въпреки че започва дъждовния сезон. В букинг ми излязоха хотели от порядъка на 300-400 евро за 7 дни. И ми се стори съмнително. Възможно ли е да излиза толкова евтино? Извинявам се за въпроса, но в постовете по-назад виждам, че сте писали, че излиза минимум 1500 евро на човек за 10 дни, а по мои сметки излиза 1500 лв./човек за 7-8 дни.
Къде е за предпочитане да се търси за отсядане? Без деца Simple Smile


# 787
  • Мнения: 1 633


И ми се стори съмнително.


Айде сега - съмнително било Simple Smile

По-вероятно е да не са включени изхранване и напитки, а това по принцип си е значимо перо.
Иначе не е невъзможно /все пак е извън сезона/, но зависи от острова (хотела) и това, което предлага.

п.п. За предпочитанието - личен избор. Някои острови предполагат мързел. Други предлагат страхотни подводни гледки /а тогава няма особено значение дали вали/....

# 788
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Здравейте момичета Simple Smile))))

ние се завърнахме в неделя вечерта от Куреду Simple Smile) още съм на вълна море, слънце, коктейли, гмуркане и т.н. Беше уникално преживяване, това ни беше първото пътуване/почивка до екзотична дестинация. Искам да благодаря на всички тук за помощта Simple Smile Нямам търпение отново да се върнем там , всичко беше приказно.

Бяхме настанени в O Beach Villa, като само първата вечер имахме нощувка в Water Villa. Забелязвам, че доста често се случва това да те преместват за една-две нощувки в началото или в края на престоя ти, според свободните им места, разбира се ако желаеш Simple Smile) Честно казано на плажа ми беше по-хубаво, удобно и красиво Simple Smile

Писали сте доста, но все пак ще споделя и моите впечатления. Това е един от големите острови, има предостатъчно забавления и организирани мероприятия. Ако трябва да съм честна преди да заминем леко се чудех какво точно ще правим 7 нощувки, но сега съм на мнение , че минимума е поне 10 нощувки. Направихме си програма още вторият ден, докато се ориентираме, всичко е с предварителни резервации, пътувания, екскурзии, гмуркания, СПА-центъра, шнорхелинг, спортните занимания и т.н. Общо взето нямаше празно  Simple Smile) искахме да опитаме колкото се може повече неща Simple Smile) не сме скучали и за миг, освен последният ден , когато времето беше леко променливо и ни отпадна едната екскурзия до столицата на атола. Имаше вятър и ни предупредиха, че ще клати доста на лодката, и решихме да пропуснем.

Храната беше страхотна, има доста голямо разнообразие, ние използвахме основно O Restaurant, който е за лица над 18г. и Sangu restourant за лица над 12г. Това са двата ресторанта от двата края на Острова, невероятна гледка и атмосфера. Другите два са във вътрешността на острова, ако сте с деца, ще можете единствено там да се храните.  Това може да се има предвид при резервация за настаняването.

Ние бяхме с AI plus, достатъчно включени напитки, коктейли и т.н. Много сме доволни.

Всяка вечер има тематична вечер с различни партита, музика на живо, демонстрации и т.н. За тези, които ще ходят на Куреду, вземете си бели дрехи за петък вечер, има White party Wink

Правят ти безплатна фотосесия, като след това си избираш една снимка и ти я подаряват. Разбира се всички снимки са толкова красиви, че не можеш да им устоиш и да не си ги купиш. Има различни варианти, като пакети. Simple Smile

Подкрепям напълно, че обувки не ти трябват, освен по екскурзиите евентуално Simple Smile На острова само веднъж си бях сложила чехли, иначе през цялото време бяхме с боси крачета Simple Smile

Всички от персонала са страшно учтиви, усмихнати и винаги готови да ти помогнат.  Т.к. ние бяхме чрез TUI, има една прекрасна дама на острова, техен представител, която обръща индивидуално внимание на всички. Още като пристигнахме ни разведе из целият остров, показа ни всичко, кое къде се намира, беше постоянно на линия за всякакви въпроси, и ни помагаше през цялото време Simple Smile)

Това е накратко от мен Simple Smile)) още съм обхваната от тази незабравима емоция Simple Smile)) силно се надявам да се върнем отново там някой ден Simple Smile

# 789
  • Мнения: 233
Ли Лу благодаря много за споделеното 💐 и на всички за пожеланията. Kremmito, чудесен разказ Simple Smile, радвам се, че като за първи път ви е харесало много. Ние също сме за първи път и имам големи очаквания, дано да се оправдаят.

# 790
  • София
  • Мнения: 512
Момичета, днес/утре трябва да резервирам. Вили ми е предложила следните хотели, ако може да си кажете и вие мнението, за да избера.
ADAARAN Select Hudhuranfushi 3*
Royal Island Resort & Spa 4*
KIHAAD Maldives 4*
Filitheyo Island Resort 4*
COOEE OBLU at Helengeli 4*
Meeru Island Resort 4*
Kuredu Island Resort & Spa 4*
Предварително благодаря

# 791
  • Мнения: 1 478


И ми се стори съмнително.


Айде сега - съмнително било Simple Smile

По-вероятно е да не са включени изхранване и напитки, а това по принцип си е значимо перо.
Иначе не е невъзможно /все пак е извън сезона/, но зависи от острова (хотела) и това, което предлага.

п.п. За предпочитанието - личен избор. Някои острови предполагат мързел. Други предлагат страхотни подводни гледки /а тогава няма особено значение дали вали/....


Сега ми излизат билети за двама отиване и връщане 600 евро, но е през Юни. Някой ходил ли е по това време? Знам, че е дъждовния сезон, но изчетох какво ли не и навсякъде пише различни неща - хем, че вали, хем, че не на всички острови и не знам да ги взимаме ли тези билети..да не ги ли взимаме..
Спрях се на хотел Каани Бийч Резорт, на о-в Маафуши. Някой бил ли е там? Проблемът е, че ми излиза само със закусва. Там храната е скъпа, нали? По-добре да търся нещо и с вечеря поне.
Някой за остров Маафуши да сподели мнение?

Благодаря предварително Simple Smile

# 792
  • София
  • Мнения: 3 771
Не изпускайте, в момента има страхотни цени до Малдиви от София...
Цени от 318 EUR
Ноември, декември, януари, февруари...
http://www.momondo.ie/
https://www.flydubai.com/en/
Сега е момента...

# 793
  • Мнения: 99
Здравейте, днес исках да се възползваме от промоцията на билети до Малдивите, но стигнах до момента, в който се иска номер на паспорт, а моят е вкъщи. Освен това е валиден до ноември 2016, а искам да купя билети за януари 2017, знаете ли какви са възможностите в такава ситуация с изтичащ паспорт?

# 794
  • Мнения: 233
За паспорта, ние също си подновявахме паспортите след като купихме билетите, после пращахме новата информация в авиокомпанията, в нашия случай Аерофлот.

Общи условия

Активация на акаунт