Машина за хляб-28 част

  • 52 380
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 151
Момичета и момчета, някой от вас може ли да ми каже, ако знае 1 с.л и 1 ч.л по колко грама са?
Зависи какво, ще мериш – вода, брашно, мляко, сол, мед, захар, мая .........и пр.  newsm78

# 706
  • Мнения: 148
Благодаря момичета за похвалите и за поздравите.Tutulinka страхотни неща,тъкмо се двоумех за Клевер и ти ми помогна с отзива си.
Момичета стррахотни козунаци,но аз имам 3 неуспешни опита и не мисля да пробвам повече.Ще гледам вашите и ще им се радвам.

# 707
  • Мнения: 572
Момичета и момчета, някой от вас може ли да ми каже, ако знае 1 с.л и 1 ч.л по колко грама са?
Зависи какво, ще мериш – вода, брашно, мляко, сол, мед, захар, мая .........и пр.  newsm78

мая, сол, захар.. това ще меря

# 708
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
...не правете хляб с брашно от шипки  ooooh!  Sick  Sick  Joy
Извинявам се, но какво е това брашно!

Хайде и аз сега да питам правя в момента хляба на dunita за тостер.Измеси се втаса и се наду чак до прозорчето на машината и имаше около 30-40 минути още печене когато установих че леко е поспаднало хлебчето и така си се опече. Правих го на програма френски хляб най-светла коричка.
Дали е дошла малко в повече маята?  Thinking

Нагоре някой питаше защо долната и страничните кори са по-препечени ?При мен също е така по твърди остават не винаги но в повечето случаи от какво се влияе това?

Нещо не разбрах от горния ти пост ,но по моя рецепта ли си правила този хляб.Ако е така аз я правя на програма10 за Сандвич и на мене винаги ми става идеален хлябът.Аз винаги работя с тази програма защото моят мъж обича по мек хляб и изпичането става много добро на моята машина а тя е Клатроник.За направата на даден хляб голяма роля играе и програмата а и съответно вложените продукти.

# 709
  • Мнения: 121
Напоследък правя хляб от ръжено-пшеничено пълнозърнесто брашно с жива мая, но нещо не ми харесва как изглежда хлебчето отгоре - получават се едни дупки:

На какво може да се дължи това според вас newsm78

# 710
  • Мнения: 151
Момичета и момчета, някой от вас може ли да ми каже, ако знае 1 с.л и 1 ч.л по колко грама са?
Зависи какво, ще мериш – вода, брашно, мляко, сол, мед, захар, мая .........и пр.  newsm78

мая, сол, захар.. това ще меря
               1ч.л.               1с.л.
 мая        3гр.                  9гр. 
 сол         6гр.                  18гр.
 захар     4гр.                  12гр.

# 711
  • Мнения: 52
 smile3501 smile3501 smile3501 newsm68

МНОГО КРАСОТИ СТЕ НАПРАВИЛИ

# 712
  • Хасково
  • Мнения: 999
dunia53 да по твоя рецепта или поне така съм я записала - Тостерен хляб - ако не е твоя извинявай!
Но това с програмата не съм си го записала имам и аз такава на Аляската!
Другия път ще опитам на нея! Може нещо да превтасва на френския хляб.

# 713
  • София
  • Мнения: 3 933
Да се оплача - купих суха мая "Дама", турско производство, пакетирана от Радиком, 11 гр. пакетчето - еми трети хляб не втасва като хората. Вчера с чисто бяло брашно (без добавки), айрян, сол, захар и 2 ч.л. мая (за 1 кг хляб) получих нещо подобно на гърбаво паве.
Остава ми да пробвам да втасвам тестото на фурна, за да съм сигурна, че проблемът не е в машината.

За шипковото брашно и аз не постигнах добри резултати. Слагах го като добавка - по 2 с.л. на хляб. Ако някой му измисли приложение да сподели, ако не да го засилвам на кокошките.

# 714
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
dunia53 да по твоя рецепта или поне така съм я записала - Тостерен хляб - ако не е твоя извинявай!
Но това с програмата не съм си го записала имам и аз такава на Аляската!
Другия път ще опитам на нея! Може нещо да превтасва на френския хляб.

Да рецептата е моя и както ти писах хлябът става много сполучлив

# 715
  • Мнения: 572
Ух  ooooh!
Днес съм мн зле.. тръгнах да правя една нпова рецепта хляб, но не съм догледала, че в нея има сухо мляко.. Е, аз сухо мляко нямам в наличност вмомента, а и нямам време да ходя до магазина - питанието ми е има ли начин да се замени сухото мляко по някакъв начин или да хвърлям сместта дорде е време?

# 716
  • София
  • Мнения: 6 232
сухото мляко го смени с прясно, ако вече не си сложила водата-същото количество течност,като вода,го направи с мляко.

# 717
  • Мнения: 383
Да се оплача - купих суха мая "Дама", турско производство,

турска, освен Юва и ПакМая не препоръчвам, а тая мая пък за пръв път я чувам   newsm78


питанието ми е има ли начин да се замени сухото мляко по някакъв начин или да хвърлям сместта дорде е време?


абе защо ще я фърляш  newsm78 ако нямаш и прясно добави вместо сухо мляко брашно и карай напред smile3513

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 16:25 от Ердинч

# 718
  • Мнения: 572
Ех, ако бях прочела малко по-рано Simple Smile
Не хвърлих готовата до момента смес, но не и замених сухото мляко с прясно мляко понеже вече бях сложила водата, просто направих друг вид хляб Simple Smile
За друг път ще знам, че сухото мляко може и да се подминава..

# 719
  • Мнения: 202
Браво за всички newsm51
Весито хлябът ти е много пухкав и козунака с тази плънка...
Лидар прекрасно хлебче
Г-жа Стихиино  този украински козунак изглежда отлично за в машина
Тутулина и кифличките,гевречетата и хлябът ти са супер
Аз също от половин година ползвам брашното клевер и за питки,хляб и козунаци.
И от мен една питка и тутманик с тестото на мах мама с кисело мляко.








Ели защо не пробваш да замесиш тестото в машината и да оформиш и опечеш хлебчето във фурна...мисля,че така ще разбереш дали машинката ти пече този вид хляб

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 16:34 от megans

Общи условия

Активация на акаунт