Тунис- време за ранни записвания

  • 19 149
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 302
Много полезна темичка, с много важни дребни подробности!

Да попитам - кои курорт в Тунис бихте ми препоръчали?  Четох много и за Сус и за Хамамет (почти нищо за Монастир) и не мога да се ориентирам. Планираме почивка в началото на м. септември, като обичаме да се разхождаме и да разглеждаме, не само да лежим на плажа.

Ще съм много благодарна за мненията ви.

# 121
  • Мнения: 11 747
Ние бяхме в Монастир - не ти го препоръчвам. Градчето е хубаво, де, ние се разходиме там един ден, много приятно. Но, де факто хотели в Монастир няма, а са в курорта Сканес, който се води курорт на Монастир, макар че е на равно разстояние от Сус и Монастир, между двата града е. Не го препоръчвам, тъй като между хотелите няма нищо, ама съвсем нищо. Улица и това е. Аз знаех, че е така и не бях сигурна дали ще ми хареса, ама мъжа ми искаше на по- тихо място. После на него не му хареса, че съвсем пък нищо нямало извън хотела...  Tired  и пак не беше тихо, защото анимацията на хотела беше продължителна и до късно и т.н.
Иначе плажа там е много хубав, ситен пясък, морето добре, ок си е.
За разходки, ако ще ходите на допълнителните екскурзии, те ще ви заемат достатъчно време и емоции, все едно къде ви е хотела.

# 122
  • Мнения: 1 354
момичета,успешни и многоо весели почивки  Hug
аз се зазяпах по други офери  Peace

# 123
  • Мнения: 120
Чакам една отпуска, ама чак края на октомври....  Confused Как е времето в Тунис по това време, някой да знае от личен опит?

# 124
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
По-това време не става за плаж около 20 градуса е .

# 125
  • Мнения: 120
Аха, мерси.
Обаждах се в Аква тур, там ми казаха, че времето ставало за плаж (естествено да си продадат пакетите), но пък и няма какво да продават, тъй като последния полет бил на 15 октомври и до тогава всичко е пълно, няма нито едно свободно място. Sad

# 126
  • Мнения: 685
Темичката разбира е доста стара, но днес говорихме с приятели за лятна почивка, сетих се за Тунис (след като обсъдихме дали да не се пробваме с Турция).
В Тунис сме ходили преди ... уф много години ще са... беше `94. Останахме доволни, но тогава си беше друго време.
Сега просто търся изгодни оферти за семейна почивка, ако има някой нещо ще се радвам да сподели.

# 127
  • Мнения: 6 311
И аз ще следя за оферти, като гледам нашите хотели какви цени са напускали  ooooh!

# 128
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хора, така както ги виждате нещата за тунис, няма лошо за туристите, но някои дестинации из страната са  крайно опасни заради вътрешни проблеми! още пове4е ,4е най-интересните места са в най-огнеопасните райони! просто за да се види истинския тунис о т преди една година ,не знам дали може да се по4ака, защото никога няма да е същия свободен тунис  от преди революцията!

# 129
  • София
  • Мнения: 339
Кога е най-подходящия сезон за почивка в тунис, нашето лято или нашата есен?

# 130
  • Мнения: 11 747
Есен. Лятото е много горещо.

# 131
  • София
  • Мнения: 339
Благодаря на Пина. И още един въпрос , в някой туристически агенции видях публикувани дати за полет 31 август. Ние мислим да пътуваме с дете на 2 години, ще бъде ли много горещо или е по добре към края на септември?

# 132
  • Мнения: 11 747
При тях септември е като при нас, т.е. непредсказуем. Може доста да захладнее, а може и да е като горещо лято. Ние ходихме от 3-ти до 10-ти септември, уж на по- хладно, а беше 35 градуса в курорта, а по- екскурзиите - 37 до 47- 48 градуса (това на юг, в пустинята). Климата е като в Анталия, ако това сравнение те ориентира. Зависи и вие на колко градуса се чувствате комфортно. Аз повече от 30 не харесвам. За мен 28- 30 градуса е идеална лятна температура. Средата на септември може би...

# 133
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
така,с тази студена зима  ,4ак снежна ,както се  о4ертава, лятото се  предполага ,4е ще е жара! миналата беше с адски стабилни  температури от 10-16 гр по4ти три месеца, и лятото си беше жега,но не мина 45 гр! даже рамадана си го карах ,ама под климатика,де!и това бяха няколко дни само!това от прогнозите на местните! ина4е климатът яко се измества тук! за мене няй- добре си е края на септември, тоест 15-30  преди да по4нат дъждовете! жега е за бг, но ина4е е по-спокойно ве4ерите и може да с еходи на плаж!

# 134
  • Мнения: 279
Това включва ли екскурзията до Сахара или имаш предвид тази до столицата?


хора, така както ги виждате нещата за тунис, няма лошо за туристите, но някои дестинации из страната са  крайно опасни заради вътрешни проблеми! още пове4е ,4е най-интересните места са в най-огнеопасните райони! просто за да се види истинския тунис о т преди една година ,не знам дали може да се по4ака, защото никога няма да е същия свободен тунис  от преди революцията!

Общи условия

Активация на акаунт