холистична стоматология

  • 21 768
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 381
Мисля че е крайно време и в българските форуми да се отвори тази тема, защото досега черпя информация от чужди източници. Знам, че в България има само един център за холистична стоматология и той е в София. И въпроса ми е някой посещавал ли го как се работи и на какъв принцип. Дъщеря ми е с ужасни зъби и никой не може да ми каже на какво се дължи това а най често ми вдигат рамене и ми казват ами ген с което аз не съм съгласна. Та ако някой е имал досег с холистичната стоматология моля да го сподели тук. Сега съм поръчала едни хранителни добавки които се препоръчват от д-р Прайс и ще видя дали ще имат ефект. Добавките ги поръчах от тук ако някой ги е ползвал моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 66
сина ми има проблеми със зъбките по бавно растат и първите четири горни зъбчета се рушат , мазането с флуоридни гелове и със сребърен нитрат при нас не помага н, лекуваме се с хомеопатия която ни помогна за алергиията към краве мляко , но не ни стопира рушенето на зъбите . Хомеопата ми каза че за рушенето на зъбите нищо не гарантира за него това му е заложено по конституция на сина ми тип СИЛИЦЕЯ . Но личния ми опит е период в който му спрях всякакви храни от бяло брашно /ядеше хляб на туида без брашно/ и всичко което съдържа захар /мед му позволявах , но след това пие вода и яде краставица или морков/ , и постоянно дъвчеше краставици между храненията и след тях , зъбите почти спряха да се рушат ,или по-точно съвсем бавно . Забелязах че при нас след боледуване или след ваксина зъбките се рушат малко по-,бързо и  винаги се получава нещо като леко влошаване състоянието на венците    . А отделно периоодите в които давам калций /от черупки от яйца разтворени в сок от лимон / и  ЕСКИМО /за омега 3 к-ни / зъбите растат много по-бързо и с много дибър вид . Тези неща се старая да давам на почивки 1 месец давам един не .
При нас е със съгурност ген наследен от мен , но няколко неща отключиха проблемите .

# 2
  • Мнения: 66
четох публикацийте ти назад че се чудих дали кърменето е окзала влияние личния ми опит в който реорганизирах два пъти кърменето така че да почиствам устата след това , и да не кърмя през нощта , а и спирането на кърменето не показаха никакъв ефект върху темпото с което се рушаха зъбите даже ми се струва че след като спрях леко се засили темпа на рушене на емайла но дали не е имало и друг някой фактор за това не знам , но за себе си видях че кърмата не руши емайла , причините са други .

# 3
  • Мнения: 381
това СИЛИЦЕЯ хомеопата ти го изписа така ли? Хомаопат може ли да помогне да не се развалят толкова зъбите на дъщеря ми. При нас баща и е със здрави зъби е липсват някои ама по друга причина  Mr. Green както и да е да не изпадам в подробности а моите не са от най добрите но и не са лоши в никакъв случей. Така че това с гена не го намирам за особено логично. Интересното е че тя  сама обича краставици и сама яде черупките на яйцата а кокалите от пиле ги смуче, общо взето смея да твърдя че хапва и здравословни храни, пробвах да заменя хляба с пълнозърнест но тя отказа сега почнах да жабуркам устата със сребърна вода не знам до колко ще помогне надеждата ми е в тези добавки.
Да поясня за зъбите на дъщеря ми. Ядосана съм на обикновените стоматолози защото съм избегнала почти всички обективни причини които те изброяват за рушенето на зъбите. Кърмя я все още, антибиотици не е пила досега не е боледувала, пие филтрирана вода яде сирене, кисело мляко и други млечни продукти, доскоро като хапнеше нещо сладко тичах с пастата и четката за зъби да ги мия и търкам вече поспрях щото не виждам особен ефект да ги мия постоянно или само вечер. А и зъболекарката ми каза че като цяло възрастовата граница е паднала така че не може това да се дължи само на ген.

# 4
  • Мнения: 66
може да опитате и хомеопатия по принцип повлиява общото състояние включително и рушенето на зъбите  , вече е строго и ндивидуално при вас ефекта в каква степен ние ходим при Иван Джеджев , хомеопатичното трябва да ти го изпише класическия хомеопат строго индивидуално е за всеки човек /всеки е разлличен конст тип / ще пиша пак ппо-късно

# 5
  • Мнения: 718
sofi82 някъде пише ли тези добавки от каква възраст се препоръчват, защото аз не видях и не знам при положение че са толкова малко популярни с кого мога да се посъветвам. Моят син е на 1 г. 7 месеца та се чудя дали може да ги взима... newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 230
А защо не потърсите някой детски стоматолог, който се занимава и с хомеопатия?  Peace Според мен рушенето на зъбите при децата може да се повлияе от хомеопатията, защото имам такъв пример наоколо.   bouquet

# 7
  • Мнения: 381
sofi82 някъде пише ли тези добавки от каква възраст се препоръчват, защото аз не видях и не знам при положение че са толкова малко популярни с кого мога да се посъветвам. Моят син е на 1 г. 7 месеца та се чудя дали може да ги взима... newsm78
Ами да маслото е подходящо за малки деца ама това рибено масло дето също го препоръчват не смея да го давам щото мисля че след 4 годишна възраст се дава по принцип рибено масло. Ето ти два линка където е обяснено за дозите http://www.westonaprice.org/Cod-Liver-Oil-Basics-and-Recommendations.html , http://www.westonaprice.org/Dietary-Guidelines.html
Аз си взех високо витаминно масло но дъщеря ми не иска да го яде, на вкус и вид си е обикновено масло така че не виждам да има проблем да и го давам сега го пия аз  Mr. Green, но смятам да и поръчам масло но с някакъв друг вкус да видя дали ще го яде тогава. Иначе сега и жабуркам устата със сребърна вода и да ви кажа сякаш има ефект, едно петно което се беше появило на задния и кътник изчезна, юни месец сме на зъболекар профилактично и ако имаме проблеми пак ще я заведа на хомеопат само че не знам във Варна кой хомеопат има опит с подобен проблем

# 8
  • Мнения: 718
За детски стоматолог, който се занимава с хомеопатия не съм чувала, ние сме на класическа хомеопатия, което не пречи да се взимат добавки.

софи аз точно снощи разглеждах този сайт, доста е подробен и не може всичко да се изчете но на линка който си дала пише че маслото от черен дроб на риба треска се дава от 3 месеца, нали това имаш предвид под ''рибено масло'' или някъде друга си чела за препоръка над 4 г.?
Ти на капсулки ли взе или течно? Защото моят младеж много хи харесва капсулките на аквасорс и ги дъвче без проблем, въпреки че водораслите и коластрата имат направо ужасяващ вкус.

# 9
  • Мнения: 381
Ами обикновеното рибено масло се дава на деца над 4 години. А това което го продават в този сайт пише че може да се приема и от 3 месечни, но тъй като у нас няма подобен консултант който  да ме консултира а и от четенето само по Интернет не мога да рискувам да и давам на своя глава. Взех на таблетки от маслото но не ги харесва, а коластрата на Аквасорс много и харесва както казваш.

# 10
  • Мнения: 718
Софи сега те разбрах и аз се чудя дали да не поръчам от това масло, тъкмо ще могат скоро да ми го донесат от uk.

# 11
  • Мнения: 730
За детски стоматолог, който се занимава с хомеопатия не съм чувала

С пожелание скоро  стоматолозите да се отворят за класическата хомеопатия  yes

# 12
  • Мнения: 66
наблюденията ми върху нашите зъби е че се влияят само от постоянно дъвкане на краставици , с алкално  PH   нещата са ок , явно емайла ние много зле и се руши и от най-слаба киселинност ,но пък хомеопатията ни влияе добре върху общото здравословно състояние и ни излекува от алергията към краве мляко и месо , така че без нея нещата щаха да са по-зле и по-отношение на зъбите , стандартна стоматология обаче напук на всякаква логика не ни повлия никак нито мазането с флуоридни гелове , ното сребърния нитрат спраха рушенето на зъбите , нито пък редовното миене с ненедент, така че ядем краставици , пием калций от черупки и  пием натурални сокове от сокоистисквачката , ядем скумрия 3 пъти седмично и пием от време на време звездички с омега 3 , сега и бирена мая и лактобацили ще му давам 1 месец пък каквото саба покаже добрата новина при нас е че не го боялт зъбките дано така си останат нещата и занапред

# 13
  • София
  • Мнения: 230
За детски стоматолог, който се занимава с хомеопатия не съм чувала

С пожелание скоро  стоматолозите да се отворят за класическата хомеопатия  yes

Има и такива, повярвайте! Peace И слава Богу!  Hug Не се рекламират само защото си имат достатъчно пациенти   bouquet Много е готино обаче, отивайки да ти вадят зъб, да ти капне и "Арника", да ти изчисти зъбния камък, но и да даде Hecla Lava за венците или пък заедно да се порадваме на снимка на възстановената зъбна кост "Преди" и "След" стоматологично+хомеопатично лечение.  Heart Eyes Ходенето на зъболекар се превръща почти в удоволствие!  hahaha Flutter Дай Боже все повече лекари/зъболекари да се отварят към нови, ефикасни методи на лечение! Защото...мизерията е страшна!Мизерията отвътре, оскотяването, загубването на всякакво отношение към пациента!  Cry Sick Извинявайте за отклонението.Бъдете здрави!  Hug

# 14
  • Мнения: 381
има ама само в София, тука в провинцията не съм чувала ако някой знае да има във Варна моля да сподели, между другото жабуркането със сребърна вода при нас сякаш помага, едното черно петно на зъба и почна да става сиво другия месец сме на контролен надявам се да е само кариес а не гангрена  Sick

Общи условия

Активация на акаунт