ПОМОЩ - ОСИ

  • 5 205
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Здравейте, видях, че има тема за мравки и реших, че и аз трябва тук да викам за помощ. Значи, живеем в сравнително нова къща на 8г. е.  От 2г. имам оси на терасата, да поясня, че къщата все още не е измазана, на тухли е, и в пролуката са се заселили огромни оси. Наясно съм, че са си направили гнезда в самата тухла-четворка, пробвахме с  буркани с мед  влязат и да се залепят една по  една-не става,пробвахме да ги горим като мушкахме вестник и го палехме, пак не става,моля кажете ако някой има опит с тия гадини как да се оттървем, терасата е на спалнята и там простирам и изваждам завивки за проветрение и  съм в ужас,защото се замотават по дрехите и завивките и влизат вътре ПОМОЩ,мами!!!

# 1
  • Мнения: 411
продава се препарат VESPOKIL -примамка- отрова за оси, както и капани за оси. Много са ефикасни.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 777
Имахме подобен проблем. Докато не запушихме дупките не се реши и проблемът.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 373
днес ще излизам и веднага ще потърся тези примамки, бога ми никога не съм чувала за тях,много,много,много   bouquet  bouquet  bouquet  благодаря!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 38 897
Викнете фирма да ги премахне. Не бих рискувала да се боря с гнездо оси.
После замажете.
Ето http://www.braninsect.com/osi.php

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Благодаря ,ако не стане нищо с препарата ще опрем и до там  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 160
Има ли ефект от препарата и колко струва?

# 7
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 495
И аз ще следя темата, че имам едни подозрения, че нашите оси са се заселили в дограмата. Rolling Eyes

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 373
мъжът ми го купи незнам точно колко е ,но ефект никакъв,явно имат някаква активност и после по на рядко се мяркат,но ми прави впечатление,че ги виждам и по други места така, не само у нас

# 9
  • Мнения: 0
И за мен темата представлява интерес!Преди година някде пак тук бях прочел за вариант с консерва копрка и някакво стрито хапче в нея,но не помня хапчето!
А иначе ако се вижда гнездото и има достп може да се напрска с НАФТА веднага умират на момента!Хубаво е да е сутринта рано и не са се размрадли много много...
Хайде давайте идей!
Моите оси са над терасата ми на 8-мия етаж!

# 10
  • Мнения: 0
Намерих рецептата ето я:

Детелина 74
16-03-09, 09:32
Един лесен начин за унищожаване на гнездо с оси заедно с пилото им.Взема се консерва риба"Копърка",отваря се и се сипва отрова например за мишки или "Карате".Осите страшно си падат по рибата за разлика от пчелите .От отровната риба носят и на пилото си,и така за кратко време се унищожава цялото семейство на осите. Единствения проблем са котките, затова отровната риба се поставя на недосегаемо за тях място .

Общи условия

Активация на акаунт