Покупка на интериорни врати от Камбера и син - невероятен ужас.

  • 11 278
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Поръчах и платих предварително според изискването на фирмата , 6 броя врати от фирма Камбера и син.
На 24 април тази година(24.4.2009г) ,направих поръчка на 5бр интериорни врати и 1 бр външна входна врата. Избрах една от най скъпите фирми в София ,който предлагат такива врати ,само и само за да нямам проблеми. Поръчката беше направена на дата 23.4.2009г. По договор срока за изпълнение беше написан 35 календарни дни.Аз внесох капаро 2520лв капаро,което  представлява почти 50% от крайната сума.Общата сума по договор беше 5096лв, които по техния договор не се заплащат когато се монтира и приключи всичко ……a забележете…”Окончателното плащане следва да се осъществи с приключване на изработката в 3 дневен срок,а стойноста на монтажа в деня на приключване на монтажните работи.”   Около 5 юни  т.г. бях поканен в техния цех да погледна изработените 5бр интериорни врати и да доплатя останалата сума – 2576лв,както и сторих. Входната врата не беше показана ,защото се изработваше от друга фирма подизпълнител. Първоначалната ни договорка за входната врата беше да е с секретна брава ,поради това,че на няколко места ми бяха препоръчали такъв тип заключване.Изрично поисках такъв секрет. Около края на  юни,началото на юли по мои спомени, с над 1месец закъснение ми беше доставена и монтирана входна врата с касова брава с касов ключ , не със секретен,както беше  по първоначалната договорка . На моето запитване защо вратата е с касова брава , фирмата подизпълнител която направи монтажа ,каза че така е била направена поръчката от Камбера и син,и сподели че монтираното заключване било доста по евтино от това което аз съм искал. На  момента реагирах и започнах да търся по телефона , човека от Камбера и син – Веселин Караниколов на който бях направил поръчката . След разговора ми с него, той ме успокои, че каквото е  объркано , ще бъдат взети мерки да се поправи.Монтажниците предложиха своите услуги срещу около 450-500лв , можели да сложат допълнително секретно заключване ,но това не влизало в цената която била платена. Аз естествено предпочетох да си изчакам евентуалната рекламация,и да се оправи проблема. След редица звънене в офиса на фирмата Камбера и син,и голи обещания,и до ден днешен 5 месеца по късно входната ми врата е с касов ключ.   Проблемът ми обаче не е само това . След неправилно взети от фирмата Камбера и син мерки на вратата на банята ми ,касата на същата врата не стига до земята , а седи във въздуха и е изключително грозно. Горния парапет на същата врата е с 2-3 см по нисък от останалите в близост до нея три врати. Ясно е, че също е достатъчно грозно и дразни ,особено след като за същата врата съм платил цена от около 1200лв. Проблемът , за разлика от другия проблем с касовата и секретната брава е доста по лесно поправяем, просто трябва да се сложи по висок перваз. Продължавах  да звъня  в офиса на фирмата и на мобилния номер на Веселин Караниколов  , за двата проблема ,и винаги ми беше обяснявано че проблема ще се реши да не се безпокоя.След 2-3 месеца от моите обаждания ,след може би 30-то позвъняване , Веселин Караниколов ми обясни че проблема с входната врата няма как да се оправи и нищо не можел да направи.За другия проблем (че касата е пусната не до долу до земята а виси във въздуха) , ми предложи да бъдат залепени две парчета , които да прикрият по късата каса. За по ниските первази каза че направо ще бъде сменени . След 3 месеца безрезултатно звънене , предпочетох да се спра на предложените компромиси, да си пощадя нервите и приех.  До ден днешен перваза не са  сменени , парчета има залепени също изключително грозно и не съразмерно с платената цена и след още 20 обаждания и напомняния , ми беше заявено – “Ако искам да си търся правата по друг начин и да не звъня повече или да отида на място за да търся с кого да разговарям за проблема”.През тези месеци , единствения ми успех беше че успях да уговоря два пъти час , да дойдат да поправят проблема ,но времето на ангажимента не беше спазено,като в единия случай изпратените от фирмата хора , дойдоха с около 6часа закъснение , а в другия с около 2-3 часа. За съжаление поради причини свързани с работата ми , не успях да се върна и да отворя за да поправят нещата. А и мисля че дори и в натоварената София , като каже човек-“в 9 сутринта идвам за монтаж” , не може да дойде в 15ч следобяд  и пита кой ще отвори ? След тези два пъти явно решиха да ме накажат и да не идват . Преди месец го посетих на щанда им на изложение Стройко ,и получих поредните голи обещания  за поправка или смяна на неспазените неща. Тогава говорих и с един от шефовете на фирмата. За съжаление резултати още няма.Проблеми имам  и от доста некачественото монтиране на касите и вратите,голями получили се фуги между парапета и стените,на няколко места дупки по касите от  по голямо от предвиденото  срязване на касата и парапета, 2-3 счупени плочки при демонтажа и монтажа на вратите .Общо взето поръчването и плащането не отговаряше ни най малко , на качеството на обслужване ,изработка , монтаж  и  общуване с клиента. Това е моето преживяване ,хора моля ви не купувайте и не плащайте предварително ,че после ви чака моя хал. #Crazy #Crazy #Crazy.Впрочем сезирах и комисия за защита на потребителя , но и те не направиха нищо. По мое мнение  е имало размяна на парични средства ..... Sick

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 12:32 от Robo

# 1
  • София
  • Мнения: 714
Радвам се, че сподели с нас.
И аз сега съм в процес на търсене на интериорни врати.
Няма да ходя при тях  Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 64
Това е истински кошмар,не оставяй нещата така.Благодаря,че го сподели,за да няма и други потърпевши. Shocked

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И дограмата и вратите съм поръчвала в тази фирма и съм доволна и от качеството и от обслужването.Бяха коректни, препоръчах ги и на семейни приятели, при които също не е имало проблем.От всяка фирма има и доволни и разочаровани клиенти.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 398
И дограмата и вратите съм поръчвала в тази фирма и съм доволна и от качеството и от обслужването.Бяха коректни, препоръчах ги и на семейни приятели, при които също не е имало проблем.От всяка фирма има и доволни и разочаровани клиенти.

Моето мнение е същото. Поръчахме дограмата при тях сериозно количество прозорци и врати.
Станаха готови даже преди срока който ни бяха дали , всичко беше коректно като отношение, монтажа беше перфектен / мъж ми е доста взискателен /.
Влизахме отзад в работилницата им и имаше доста дограми на различни хора поне 4-5 вида и всичко беше перфектно изработено.


# 5
  • Мнения: 0
Без да съм капризен ,за парите които съм платил за тези врати,такъв монтаж на врата за 1300лв, не бих допуснал:

http://robo088.snimka.bg/other/kambera-i-sin.501126.18724391

http://robo088.snimka.bg/other/kambera-i-sin.501126.18724390

В последствие кача и още снимки , за сега нямам други.

# 6
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Изненадана съм, защото моите интериорни врати също са от тази фирма и са на ниво. Мерките вземаха преди полагането на подовите настилки и въпреки това пасват идеално, а вратата на банята, която се наложи да отрежат, е уплътнена отвсякъде със силикон и вече година не е мръднала. Колкото до страничните лайстни, ако стените Ви са криви, няма как да не се получи луфт.

# 7
  • Мнения: 0
Стените били криви , на крива ракета .....космоса и крив...
Вратите трябваше да се монтират , върху идеално нивелиран гипсокартон.
На снимката той се вижда.Сигурно и картона  фабрично е бил крив.  Laughing
Има и друго ,аз не коментирам дали вратите са здрави или не са .
Аз коментирам най вече нежеланието на фирмата да си оправят бакийте .
То беше касов ключ , то беше счупени плочки ( СИГУРНО КРИВИ И ТЕ  Grinning )то беше
нови лайсни ,то беше ще дойдем ,то беше ...... то беше не знам си какво си ......
Аз не съм си искал парите обратно,не съм имал претенции за нещо кой знае какво .
Аз исках даването на 5000 и кусур лева да не ми носи толкова негативни емоции , да не ходя
 по измислени институции,исках просто  да ме радват.
Това е моето мнение , написах го за да могат хората четящи този форум  да знаят преди
 да си дадат авансово парите какво би ги чакало в тази и други фирми .
Нали за това е форум ,всеки да напише какво му се е случило и какво мисли....

# 8
  • София
  • Мнения: 4 398
Аз искам да видя и други цялости снимки на вратите. По принцип врати се слагат на замазки и мазилки , а не на направен под. И без да се обиждаш доста кофти са наредени плочките все едно аз съм ги редила. Друго което виждам на снимката е, че по принцип стандартните врати стигат до долу и при теб са на 2см. от пода и дефакто има изрезване на декоративния перваз който ми прави впечатлени, че само десния има леко ожулване отдолу.

п.п. пак да помоля за цялости снимки на вратите  Peace

МОга да снимам дограмата да видите на груб строеж тухла неизравнение стени как е монтирана цялата ни дограма прозорците са в една линия както и да ги погледнеш.
Другото което се сещам, че при монтажа бяха забравили да ни сложат едни водобрани които бяхме платили и понеже беше голяма лудница от майстори точно по това време не бяхме обърнали внимание. Самият Веселин Караниколов ни се обади да каже, че са ги забравили и, че след няколко месеца когато ни правят силиконирането на дограмата ще ни ги поставят.

п.п. нямам нищо общо с фирмата

# 9
  • Мнения: 0
Цитат
п.п. нямам нищо общо с фирмата

Ами нищо лично , но си мисля че ник нейма ти е интересен .... Камбера - Кимболина ( Камберина звучи грозно нали ) Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 4 398
Искрено ме разсмя   Joy ще им звънна за процент да ми платят  Mr. Green
ти това ли измисли за толкова време , виж кога съм регната във форума и от кога има контакти с Камбера.
ника ми е kimba / kimbolina от Лъвчето Кимба / анимационното филмче/ мир на праха на баща ми така ми е викаше от 3 годишна и до ден днешен всички негови приятели с който продължавам да подържам връзка така ми казват  Peace

И все пак ще видим ли снимки или ......  newsm78



# 11
  • София
  • Мнения: 2 488
А на мен от друга фирма ми казаха, че искат готови настилки за монтажа- в нашия случай ламинат и гранитогрес.

Съчувствам на автора на темата, на Ваше място бих ги осъдила.

# 12
  • Мнения: 13 548
Да и аз бих искала да видя снимка на целите врати. От това, което е показано-то си личи че е криво отвсякъде. Пък и първо 6 врати за 5000лв, после по 1300 на врата, нещо ти се разминава информацията.
Това на снимките ми прилича на фурнир, но нищо не може да се прецени от тях.

# 13
  • Мнения: 0
Напълно съм съгласна с Robo! Тази зима и аз си поръчах изработка на 8 интериорни врати и една входна.
ГОЛЯМО РАЗОЧАРОВАНИЕ!!!  #Crazy На абсолютно никого не препоръчвам тази фирма! Дори и най-заклетия си враг не бих пратила при тях!  Sick
Съветвам всеки, който и за миг се замисли да поръча от тях, да се откаже. Повярвайте ми - каквато и друга фирма да изберете ще е по-добре!
Тези хора в Камбера и син НЕ СА ХОРА!  Naughty Лъжи, голи обещание, некоректност до край, просрочени срокове, неспазени договори - ТРАГЕДИЯ, ИСТИНСКИ УЖАС!  Sick
Много мога да говоря, да покажа и разкажа. Но само като се замисля и не искам да се връщам в този ужас.
Добре, че след почти половин година най-сетне свърши!!!!!!!!  Shocked
Свърши, ама как......оставиха ни куп недовършена работа, за която беше платено. На фона на хилядарките, които има дадохме, се наложи да си викнем майстори, за да довършат работата и да оправят поразиите!  ooooh!
НА КАМБЕРА И СИН САМО ОСТАВА ДА ЦИТИРАМ ЕДНА ПЕСЕН НА РУШИ ВИДИНЛИЕВ: ...."ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА...."   Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт