Подутина на главата на бебе

  • 24 175
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте !
Ще съм много благодарна на всички , които ми помогнат с мнение по темата!
Става въпрос за следното : В сряда ни изписаха с малката от болница . От самото начало забелязах , че главичката и от едната страна не е идеално гладка , а има лека подутина , като цицинка . Всеки ден в отделението минаваха педиатри , за да ни информират за състоянието на децата , и никой от тях дори не спомена , че това е някакъв проблем. Аз също не попитах , защото реших , че не е проблем  / което не значи разбира се , че не съм патица ,  #Cussing out , защото нищо не ми пречеше да попитам/. И така , докато не го видя майка , която успя стабилно да ме наплаши , в резултатна което сега съм в тотална паника до утре , когато джипито ни ще дойде да погледне главичката.
Само да допълня , че родих секцио , но извадиха детето малко трудно , скочиха ми трима върху корема , сега отдолу под белега , където е била главичката на бебето съм цялата синя.............
Моля , споделете , ако сте имали подобен случай !
Ще съм благодарна и за координати на добър неонатолог в София , защото сигурно ще потърся и друго мнение , освен това на личната лекарка! Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами мила, главата на едно новородено не е с идеална форма никога.  Wink
Според мен й няма нищо на твоята кукла.

# 2
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Здаравей, честито бебче! Това което описваш най - вероятно е хематом причинен от насилственото изваждане на бебето. Ако е това се смята, че не е опасно и до месец ще изчезне. Казвам ти го от собствен опит. Така се роди първото ми дете. Все пак нашият педиатър ни препоръча да направим ехография на главата на бебо в Токуда, защото там имат такъв уред. Д-р Масларска  ни я направи и понеже и за второто дете ни се наложи да правим консултация с нея по друг повод бих ти я препоръчала.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 006
И мойто беше с ръбеста глава, че и леко сплескана от едната страна. С времето се пооправиха нещата, пък и коса има вече  Mr. Green Не се шашкай, да не би на възрастните да са им идеални главите?

# 4
  • България
  • Мнения: 757
Трябваше да видиш синковеца Mr. Green
Наложи се да използват вакуум,понеже се беше позаклещил,а и не му се излизаше особено и главата му беше...хм...със странна форма Mr. Green
Мисля,че няма от какво да се притесняваш Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 481
Най-вероятно става въпрос за кефалхематом, който наистина ще изчезне с времето.
Ето виж какво намерих в архивите тук (от една тема за консултация с неонатолог, д-р Йонов):
         "Обикновено, резорбирането на кефалхематома става бавно, около 2 и повече месеца, но разбира се всеки случай е различен. Притеснително е когато настъпи инфектиране на хематома, но тогава би имало признаци на локално и общо възпаление. Предразполагащ фактор е нарушавене целостта н акожата над кефалхематома. Когато са по-големи по размер(а понакога и малките хематоми) след резорбцията могат да доведат до калцификация(отлагане н акалций) по ръбовете и уплътняване, което да се забелязва и опипва и е само лек козметичен дефект и с израстването на детето изчезва. В ранния стадий, често желтеницата е доста по-изразена и продължителна по времетраене, тъй като билирубина, който я причинява се образува от разграждането на хема на разпадащите се еритроцити в хематома. При вас вероятно това не е проблем, защото не споменавате да е коментирано от колегите. В практиката ми до момента, се е наложило еден единстван път да предприема пункция на кефалхематом поради данни за инфекция, но в този случай и кожата над него беше силно травмирана от раждането. така, че бих ви посъветвал спокойно да изчакате естественото резорбиране на хематома, разбира се под наблюдение на педиатър"

# 6
  • Мнения: 273
И при нас беше така, родихме се с доста ръбата главичка, с подутинка в дясно над вратлето.  При раждането се наложи да използват вакум, та и раничка имаше от вендузата. Но постепенно главичката на бебко се оформи  Simple Smile. Не се притесняваѝ след като са ви изписали и нищо не са казали значи всичко е наред  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 317
Момичета , личната мина . Според нея е хематом , който ще изчезне за месец - два. Получил се е в резултат на силния натиск при раждането. Вече съм малко п о- спокойна! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 30 142
изобщо не се тревожи. Това е т.нар. кефалхематом. Аз съм имала доста голям такъв и синът ми имаше доста голям. Изчезва според лекарите до 6-я месец, при нас стана за 3 месеца  Peace
Слагайте го да спи на другата страна, не на кефалхематома, както съветват някои лекари. Ние правихме консулт със специалист, който каза, че ще мине, само да го слагаме на другата страна и сега сме бомба  Peace
При нас се е получил в следствие на обръщането на бебето в правилно положение и удар в една от костите на малкия таз. Роди се голям и поради тежестта на тялото се е ударил по-силно. Родила съм секцио, така се наложи т.е. искам да ти кажа, че се получава не само от натиск при раждане  Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
главата му беше...хм...със странна форма Mr. Green

Нефертити?  4470   Hug

Мели, радвам се, че всичко е ок. Често се случва, не се притеснявай  Simple Smile

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
Мели,както ти е казала лекарката,до месец-два ще отмине. Peace
Сега забрави за това и се радвай на бебчето си!

# 11
  • Мнения: 317
Благодаря Ви , момичета! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3 695
И моето бебче имаше такава лека цицина. Питах в болницата и ми казаха, че било нормално - получило се е при раждането /нормално раждане/, тъй като тази част на главичката е била най-отпред и е била подложена на натиск от излизането на бебето. Казаха ми още, че самО ще изчезне с времето и наистина вече почти го няма.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 231
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ  bouquet
Скоро ще придобие нормална форма главичката Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 371
Въпреки че са те успокоили доста мами и аз да се "похваля" с нашия хематом при раждането, който също доста ме стресна. Беше огромна, мека подутина. Мина за около месец, а на втория изобщо нямаше помен от него. Не има е лесно и на бебчетата, като се раждат.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт