Бездомни кучета в двора на детската градина...

  • 1 866
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 461
Много мислих,дали да пусна темата,но реших да се допитам...

В двора на градината,която посещава дъщеря ми има дупка в оградата и влизат улични кучета Confused.Кастрирани са,но въпреки това не мисля,че е редно това да се случва!
Чудя се какво да правя...Сега времето е лошо и децата са вътре,но щом слънцето пекне и започнат да извеждат децата? Къде ще играят,там където и кучетата ли???


Има ли и други градини в които се разхождат кучета? Прави ли се нещо по въпроса?
При директорката ли да отида или в общината?
Помогнете,дайте съвет! Confused

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Това, че са кастрирани - не им пречи да хапят! Ако трябва и при директорката и в общината иди. Макар, че си мисля, че много малко внимание ще обърнат...

# 2
  • София
  • Мнения: 461
Това, че са кастрирани - не им пречи да хапят! Ако трябва и при директорката и в общината иди. Макар, че си мисля, че много малко внимание ще обърнат...
Точно това ме притеснява,че няма да ми обърнат внимание Confused

# 3
  • Мнения: 458
звъниш, както правя аз, в деловодството на общината Ви, много са отзивчиви, веднага си записват и до ден пращат зооветеринарен контрол да ги приберат.
успех

п.с. изпробвано е от мене, не се притеснявай веднага звъни.

# 4
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
звъниш, както правя аз, в деловодството на общината Ви, много са отзивчиви, веднага си записват и до ден пращат зооветеринарен контрол да ги приберат.
успех

п.с. изпробвано е от мене, не се притеснявай веднага звъни.

Щом има резултат едно такова позвъняване - не чакай!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря момичета!!!  bouquet

# 6
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Кафе със сметана пиши, когато имаш резултат. Т. е. ще успееш ли да направиш нещо по въпроса?

# 7
# 8
  • Мнения: 804
Според беглите ми спомени от наученото преди доста време кучешката тения достига размерите на футболна топка. Ако проблема е дупка в оградата не пречи да сигнализирате в Общината и те да приберат (евентуално) кучетата, но няма ли да е по-бързо и по-ефикасно ако се хванат няколко татковци и просто да затворят дупката. Колкото и да е голяма, от какъвто и материал да е оградата, няма да излезе непосилно скъпо. А и си струва заради децата  Peace
Каквото и да решите - успех  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 461
Притесненията ми са свързани точно с кучешката тения ConfusedМайка ми преди 20 години едвам я спасиха...Стринката на мъж ми е оперирана 6 пъти Tired
То проблема май не е само в дупката,защото и двете порти са много зле,както и голямата за колите за стоката също...
Като имам новини ще споделя Wink

# 10
  • на североизток
  • Мнения: 460
Друг голям проблем  са и бълхите!
В нашата градина е същото - когато децата са там не влизат кучета, но през останалото време ги виждам как си се разхождат и излежават в пясъчниците!!!
А миналата есен бяха плувнали в бълхи!!!
Обърнах внимание на директорката, която много любезно ми обясни, че чакат времето да се стопли за да напръскат...Но след като се обадих в РИОКОЗ да видиш как на следващия ден напръскаха и се отървахме от тия гадини!!!

Така че, по-добре е да си търсим правата наред по инстанциите, пък дано някой излезе свестен та си свърши работата!

# 11
  • София
  • Мнения: 7 210
Xamelion, в Пловдив проблемите с кучетата май се решават доста по-добре, отколкото в София.
Има две кучета, които редовно наминават в двора на детската градина на дъщеря ми. Дупка в оградата няма, обаче входът за зареждане сутрин логично е отворен, за да влизат и излизат бусовете с доставки.
Директорката звъни почти през ден в Екоравновесие, обаче казусът е, че просто кучетата са кастрирани.
Мислех и аз да звъня, с предложение просто да преместят животните достатъчно далеч в квартала, че да не се върнат обратно.
Във филиала на детската градина кучета няма, но затова пък една сутрин директорката сварила 7 котки, блажено разположили се в пясъчника.
Май решението е наистина да се покриват пясъчниците, когато децата не са навън.
Заела съм се да мисля нещо по въпроса, но още не мога да измисля покривало, което хем да е достатъчно надеждно, хем лесно да се сваля и маха, и хем да няма опасни крепежи тип "куки" на основата на пясъчника.
Ако намеря вариант, ще споделя.

# 12
  • Мнения: 2 171
Живея срещу две детски градини, а до блока ни има глутница от над 20 кучета (не знам вече за кой път го пиша в най-различни теми, обаче ми е голям проблем Crazy). Та тези кучета редовно седят в двора на едната детска градина. Била съм свидетел как охраната един ден се мъчи да ги изгони с една метла. Тича по тях половин час, ама не е лесно да се изгонят 20 помияра Close. Звъняла съм 2 пъти в Екоравновесие. Първия път ми обещаха да дойдат (кучетата не са обезпаразитени и кастрирани). Два месеца по-късно им позвъних пак да разбера защо още нищо не са направили. Казаха, че били идвали и кучетата били кастрирани. Новата маркировка била срязано ухо. Не им бях гледала ушите и затова се съгласих с тях, но по-късно видях, че нямат никаква маркировка. Два дни по-късно видях, че имат и поколение. Видяла съм се в чудо с тези кучета и вече и аз не знам какво да направя, но едно знам със сигурност - мястото им не е в детските градини!!!

# 13
  • Сф
  • Мнения: 10 742
Оф, отврат!
А защо просто не се оправи оградата? Не е трудоемко и скъпо.
Има и домакин, на който това му е работата. Говори с директорката!

# 14
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Дори да ремонтират дупката в оградата, все пак има врата.... и стотици заспали родители, които не я затварят. Поне така е в нашата градина.

Общи условия

Активация на акаунт