Раждане в Окръжна болница Пловдив

  • 162 931
  • 2 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Момичета,не намерих тази тема и пускам нова.Моля,тези които са раждали в Окръжна болница в Пловдив-изкажете мнение за обстановката,отношението на персонала и давайте имана на лекари АГ

# 1
  • Мнения: 7
Хайде мамита,помагайте,кажете си мнението за разждане в Окръжна болница в Пловдив,за персонала и как е минал престоят ви там?

# 2
  • Мнения: 2 047
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4367.960

 Токущо писах в тази тема.

# 3
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Виж в тази тема и темат ''Цена на секцио в Плд''И на двете места съм писла за окръжна.

# 4
  • Мнения: 251
Май трябва да направим фен клуб на лекарите от Окръжна!И аз писах в другата тема!
 На мен само ми е чудно като ги познавам ( персонала там) ще се намерили някой недовоелен все пак  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7
Е,то недоволни винаги ще има,нали знаеш,но все пак масовото мнение е по-важно.

# 6
  • Мнения: 2
Регистрирах се преди доста време във форума с цел да събера информация и да избера къде в Пловдив да родя второто си дете.Досега не бях писала,но мисля,че вече мога да бъда полезна с лична информация...Родих преди 10 дни в Окръжна - нормално,не със секцио.Нямах уговорка с лекар.Нямах болки,но водите ми изтекоха и в 1.30 през нощта позвъних на вратата на родилната зала.Отвори ми акушерка,която не само,че не беше сънена и сърдита,а усмихната и любезна. Веднага повика лекар,прегледа ме и ме приеха.Включиха ми система,правеха ми обезболяващи,  през цялата нощ две акушерки и една санитарка бяха при мен и другата родилка,която постъпи след около час.Лекарят също идваше и ни преглеждаше периодично.На раждането, което стана в  5.15ч. освен всички тях дойде и детски лекар,а след това за шевовете и анестезиолог със сестра.Останах два часа в родилна зала и през цялото време едната акушерка беше до мен-мереше ми кръвното на половин час,наблюдаваше дали не кървя,чак ми стана неудобно от толкова внимание...Честно Ви казвам - не съм допускала,че може да има такова обслужване в държавна болница,още повече след първото ми раждане в Хирургиите, където беше лудница, хаос и безхаберие.В сектора,в който ме заведоха след раждането условията бяха чудесни - тихо,спокойно, стаи с две легла и санитарен възел,много прилични и невероятно чисти.Бяхме десетина родилки с бебенцата при нас,а денонощно имаше акушерка,детска сестра и санитар на наше разположение - точно както пише в сайта /въобще всичко,написано в сайта на АГ Пловдив е едно към едно/Друго,което трябва да подчертая е,че всички бяха толкова спокойни,компетентни  и внимателни,така обясняваха и ни показваха как да се грижим за децата,че просто съм във възторг!
Пиша така подробно,защото зная колко е трудно да се направи избор.Аз четох много- за Окръжна не се пише често,но всичко,което се пише е позитивно. Първия път и аз сбърках,но сега съм сигурна в това,което ви казвам: Окръжна е мястото за раждане в Пловдив,защото в Селена има само добри условия и внимание,в Хирургиите-само сигурност,а в Окръжна ги има и двете!

# 7
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
В Окръжна няма лабаво. WinkПелев ги държи много здраво.Всички са много любезни , няма грам гадно отнешение -тип все едно си им изял компота с вилица.Хигиената е на много добро ниво.Аз лично с очите си видях как санитарка на 4 крака прави сапунка на стая.Аз най-вече заради добрият лекар и апаратурата в случай на спешност избрах Окръжна.А бях се засилила за Селената, макар да съм осигурена.Добре че ми попадна сайта им, че размислих и си намерих др Бачуров на който съм безкарйно благодарна.Той е със златни ръце.На бъдещите мами-не се колебайте ами спокойно си отивайте в Окръжна без дори да се замисляте.

# 8
  • Мнения: 58
Регистрирах се преди доста време във форума с цел да събера информация и да избера къде в Пловдив да родя второто си дете.Досега не бях писала,но мисля,че вече мога да бъда полезна с лична информация...Родих преди 10 дни в Окръжна - нормално,не със секцио.Нямах уговорка с лекар.Нямах болки,но водите ми изтекоха и в 1.30 през нощта позвъних на вратата на родилната зала.Отвори ми акушерка,която не само,че не беше сънена и сърдита,а усмихната и любезна. Веднага повика лекар,прегледа ме и ме приеха.Включиха ми система,правеха ми обезболяващи,  през цялата нощ две акушерки и една санитарка бяха при мен и другата родилка,която постъпи след около час.Лекарят също идваше и ни преглеждаше периодично.На раждането, което стана в  5.15ч. освен всички тях дойде и детски лекар,а след това за шевовете и анестезиолог със сестра.Останах два часа в родилна зала и през цялото време едната акушерка беше до мен-мереше ми кръвното на половин час,наблюдаваше дали не кървя,чак ми стана неудобно от толкова внимание...Честно Ви казвам - не съм допускала,че може да има такова обслужване в държавна болница,още повече след първото ми раждане в Хирургиите, където беше лудница, хаос и безхаберие.В сектора,в който ме заведоха след раждането условията бяха чудесни - тихо,спокойно, стаи с две легла и санитарен възел,много прилични и невероятно чисти.Бяхме десетина родилки с бебенцата при нас,а денонощно имаше акушерка,детска сестра и санитар на наше разположение - точно както пише в сайта /въобще всичко,написано в сайта на АГ Пловдив е едно към едно/Друго,което трябва да подчертая е,че всички бяха толкова спокойни,компетентни  и внимателни,така обясняваха и ни показваха как да се грижим за децата,че просто съм във възторг!
Пиша така подробно,защото зная колко е трудно да се направи избор.Аз четох много- за Окръжна не се пише често,но всичко,което се пише е позитивно. Първия път и аз сбърках,но сега съм сигурна в това,което ви казвам: Окръжна е мястото за раждане в Пловдив,защото в Селена има само добри условия и внимание,в Хирургиите-само сигурност,а в Окръжна ги има и двете!

 Peace Абсолютно вярно! Родих в Окръжна болница точно преди 40 дни, без предварителни уговорки с лекар, единственото което знаех за болницата е това, което бях чела и разглеждала в сайта им. Беше ми първо раждане и мога да кажа, че се бях подготвила за най-лошото - и като отношение и като внимание, но за моя голяма изненада получих точно обратното. За миг не съм оставала без наблюдение от страна на акушерките, както и от страна на лекарите. Отношението на персонала е прекрасно, много човечно, както по време на раждането, така и след това по време на престоя. Препоръчвам на всички, които се колебаят къде да родят -Окръжна болница!

# 9
  • Мнения: 1 311
Здравейте! Виждам че сте доволни от Окръжна болница много за което се радвам, защото това е голямо успокоение за нас бъдещите маминки  Hug  Искам да попитам, аз предполагам че ще съм секцио по медицински причини, трябва ли преди това да си избера лекар, тоест да си уговоря екип или не....? Трябва ли да отида преди това на преглед при някой лекар от Окръжна?
На всички майки и бебчетата им пожелавам да бъдат много здрави  Hug

# 10
  • Мнения: 2 047
Трябва да отидеш там, за да те планират за секцио, да избереш дата и т.н. И доктор е хубаво да си избереш, както и да постъпиш един ден предварително за да те наблюдават.

# 11
  • Мнения: 7
Момичета,благодаря ви за мненията.Аз също исках да разждам в Селена,но там има само лукс и добри гинеколози,но неонатолози -не на високо ниво,апаратура също.За сега видях мнение за д-р Бачуров,пишете и за други лекари мнения и впечатления,за да знам към кого да се ориентирам.Аз съм в седми месец,вече бях на частен преглед този месез,нали няма да е късно,ако се уговоря с доктора към осмия месец.

# 12
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз се свързах с Бачуров в начАЛОТО на 9 месец.Моята бременност беше изжяло следена в Сф.Аз лично съм пристрастна към него.Избери го и няма да сбъркаш.Ако се поразровиш в темата Акушер гинеколози плд ще прочетеш много положителни мнения за него.Аз го избрах на база мнения от форума и не сбърках.Силно го препоръчвам.

# 13
  • Мнения: 7
Аз се свързах с Бачуров в начАЛОТО на 9 месец.Моята бременност беше изжяло следена в Сф.Аз лично съм пристрастна към него.Избери го и няма да сбъркаш.Ако се поразровиш в темата Акушер гинеколози плд ще прочетеш много положителни мнения за него.Аз го избрах на база мнения от форума и не сбърках.Силно го препоръчвам.
Мерси,мерси много

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 552
И аз се бях ориентирала към Селена,но сега като се позачетох повече май започнах да се разколебавам.Наистина всичко се случва по време на раждане и като гледам все положителни мнения за Окръжна взех да клоня натам и по -точно към д-р Бачуров.Искам да попитам момичетата,чиято бременност е следил той,как прави преглед на шийката(за скъсяване и разкритие)-чрез геникологичен преглед(да те бърка) или я замерва с ехографа колко сантиметра е

Общи условия

Активация на акаунт