Не е пудра, не е фон дьо тен, а какво е?

  • 31 715
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 419
Много благодаря за изчерпателните отговори.
Днес не използвах пудрата, а фон дьо тен, руж и този хайлайтър. Ефектът беше друг. Вчера изглеждаше по-наситено и открояващо се, днес без пудрата го поставих много леко и пак стои много приятно, като блясък, но по друг начин. Изводът ми е, че комбинацията фон дьо тен, пудра и този продукт е подходяща за вечерта, а без пудрата за през деня.
Не мога да сложа пудра без фон дьо тен, защото не ми се задържа на лицето, обратното, фон дьо тен без пудра - получава се. Изключение прави един от най-добрите продукти, които съм имала - една полукремообразна, полутвърда пудра в кутийка, обаче не зная как се казва този продукт, а и съм забравила марката.

# 76
  • Мнения: 1
Въпросът е малко нелеп, но вече година не мога да му намеря отговор. Първо го забелязах на водещите по разни предавания, после и по улиците започнах да се разминавам с жени, използващи този продукт. В магазините не мога да обясня точно и никога не ме разбират какво търся, когато показвам на приятелки жена, която го използва, всички се чудят какво ще е това нещо и аз се чудя. То придава на лицето много приятен бляскав тен. Не стои напудрено, нито като фон дьо тен, нито мазно, нито брокатено, а много приятно сияйно и веднъж като се види не може да се сбърка. Ако някой може да разбере за какво говоря, моля да пиша какво е това чудо. Също така като нанасям фон дьо тена и пудрата не мога да ги слагам само на лицето, защото стои като маска, не мога и по шията, защото се откроява на фона на деколтето, а съм виждала жени, на които и деколтето и ръцете са намазани с нещо, което е семпло, не е дразнещо, а е сияйно и не се получава разлика с фона на лицето. И този продукт също не зная какъв е. Определено не е от бляскавите пудри, а какво е?


На Avon  има лосион за тяло , който се използва след плаж и има лек бляскъв ефект и стой доста секси на тена на кожата Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 265
Постига се с ФДТ с блясък и тониращи кремове, също и с пудра и руж с такъв "glow effect", тези продукти създават ефект за "блясък" и "сияйност" това е точно обратното на матиращите ФДТ и пудри които матират кожата Simple Smile.

# 78
  • Мнения: 1 080
И аз имам illuminating touch на Боржоа и го слагам на скулите и малко нагоре към слепоочието. После слагам и съвсем малко в центъра на брадичката и носа. Нензма дали е правилно така, но така най - много ми харесва.  Rolling Eyes
 Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 2 414
stefinka ,аз имам същото на Буржоа и се чудя преди или след шоколадовата пудра на Буржоа да го слагам. Thinking

# 80
  • Мнения: 19
Прочетох цялата тема,но така и не разбрах какво е това и как се постига такъв ефект.Хайлайтър руж ли е?Тези изпечени мраморни пудри на скулите или на цялото лице се нанасят?Моля някой да ми обясни,защото искам да си закупя такава на Флормар.Гледах в сайта им имат и пудра и руж,а изглеждат еднакво.
 Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 616
stefinka ,аз имам същото на Буржоа и се чудя преди или след шоколадовата пудра на Буржоа да го слагам. Thinking

Ако ползваш шоколадовата пудра на цялото лице като бронзант или обикновена пудра, след. Ако я ползваш за контур само, няма значение реда защото се слагат на различни места.

Прочетох цялата тема,но така и не разбрах какво е това и как се постига такъв ефект.Хайлайтър руж ли е?Тези изпечени мраморни пудри на скулите или на цялото лице се нанасят?Моля някой да ми обясни,защото искам да си закупя такава на Флормар.Гледах в сайта им имат и пудра и руж,а изглеждат еднакво.
 Rolling Eyes

Хайлайтърите могат да са много разнообразни по вид - прахообразни, компактни пудри, кремообразни твърди, кремообразни меки, течни, моливи и стикове, могат да се ползват и светли сенки и пигменти също. Може и руж да е, но мнооого зависи от цвета на ружа. Накратко, хайлайтър е малко по-светъл от цвета на кожата но без да е в цвят, много различен от тона й. Т.е ако е лек, не много пигментиран руж в леко розов или прасковен нюанс, моооже и да стане. Ако е тъмен руж, не. Може на картинка да ти изглеждат еднакво с изпечените пудри, но не изглеждат еднакво нанесени - мраморните нямат много пигмент, но дават блясък. По-лесно е да нагодиш сенки за хайлайтър отколкото да намериш подходящ руж.

Не се нанасят на цялото лице, в два мои поста в темата е обяснено къде се слагат.

# 82
  • Мнения: 3 675
До преди няколко седмици си мислех, че мога да се гримирам и знам почти всичко за гримирането, а сега като ви чета, лошо ми става.....оказа се, че абсолютно нищо не съм знаела  Tired
Много бих се радвала, ако има една тема в която се обсъждат начините на гримиране и съответно продуктите, които са подходящи за тази цел.

# 83
  • Мнения: 0
Така... до тук всичко изчетох, горе-долу ми стана ясно. Обаче .... винаги има обаче.....
Купих си ФДТ на Лореал-рол он -не знам си кво, купих си на Буржоа "това "вълшебното"", купих си сенки Мода 324-между другото префекти са, купих си на Лумене -трите цвята, купих си и четка голяма, похарчих свят пари, ама пак не става като на показаната по-напред мацка лицето ми - една такава лъскаво изглаждаща - newsm78. Аз ли нещо не правя както трябва не знам. В голяма чуденка съм  Shocked newsm78

# 84
  • София
  • Мнения: 901
Така... до тук всичко изчетох, горе-долу ми стана ясно. Обаче .... винаги има обаче.....
Купих си ФДТ на Лореал-рол он -не знам си кво, купих си на Буржоа "това "вълшебното"", купих си сенки Мода 324-между другото префекти са, купих си на Лумене -трите цвята, купих си и четка голяма, похарчих свят пари, ама пак не става като на показаната по-напред мацка лицето ми - една такава лъскаво изглаждаща - newsm78. Аз ли нещо не правя както трябва не знам. В голяма чуденка съм  Shocked newsm78

Извинявай, че се отклонявам от въпроса ти, но искам да те питам дали си доволна от фдт на Лореал, за каква кожа е, издържа ли дълго и как е като покривност?  bouquet

# 85
  • Мнения: 0
Така... до тук всичко изчетох, горе-долу ми стана ясно. Обаче .... винаги има обаче.....
Купих си ФДТ на Лореал-рол он -не знам си кво, купих си на Буржоа "това "вълшебното"", купих си сенки Мода 324-между другото префекти са, купих си на Лумене -трите цвята, купих си и четка голяма, похарчих свят пари, ама пак не става като на показаната по-напред мацка лицето ми - една такава лъскаво изглаждаща - newsm78. Аз ли нещо не правя както трябва не знам. В голяма чуденка съм  Shocked newsm78

Извинявай, че се отклонявам от въпроса ти, но искам да те питам дали си доволна от фдт на Лореал, за каква кожа е, издържа ли дълго и как е като покривност?  bouquet

Перфектен е бип казала, по-добра покривност поне аз не съм срещала до сега. Особенно с "валячето" нанасянето -поне за мен- е по-лесно от всякога. Моята кожа на лицето е леко суха и на мен ми харесва как ми я овлажнява и освежава. За издръжливост не знам, ама до към 13 часа след обяд издържа де, при положение че съм го нанесла към 8,30 сутринта. Доста е добър струва си парите.На мен МНОГО ми допада. Дано съм била полезна. Приятен ден.   bouquet

# 86
  • Мнения: 3 649
и аз се записвам да следя темата
лятото ползвам за лице тониращ слънцезащитен и въобще не търся блестящ ефект, по скоро се чудя как да спра кожата ми да лъщи  Sad
но за тялото лятно време си слагам много леко мляко за тяло с кадифен блясък, частиците са толкова финни, че не се забелязват
няма да казвам кой е, защото вече не се произвежда за съжаление  Thinking добре че се запасих преди да го спрат от продажба

# 87
  • Мнения: 1
Така... до тук всичко изчетох, горе-долу ми стана ясно. Обаче .... винаги има обаче.....
Купих си ФДТ на Лореал-рол он -не знам си кво, купих си на Буржоа "това "вълшебното"", купих си сенки Мода 324-между другото префекти са, купих си на Лумене -трите цвята, купих си и четка голяма, похарчих свят пари, ама пак не става като на показаната по-напред мацка лицето ми - една такава лъскаво изглаждаща - newsm78. Аз ли нещо не правя както трябва не знам. В голяма чуденка съм  Shocked newsm78

Извинявай, че се отклонявам от въпроса ти, но искам да те питам дали си доволна от фдт на Лореал, за каква кожа е, издържа ли дълго и как е като покривност?  bouquet

Перфектен е бип казала, по-добра покривност поне аз не съм срещала до сега. Особенно с "валячето" нанасянето -поне за мен- е по-лесно от всякога. Моята кожа на лицето е леко суха и на мен ми харесва как ми я овлажнява и освежава. За издръжливост не знам, ама до към 13 часа след обяд издържа де, при положение че съм го нанесла към 8,30 сутринта. Доста е добър струва си парите.На мен МНОГО ми допада. Дано съм била полезна. Приятен ден.   bouquet

ФДТ на Лореал с валячето ми изглежда малко смешно, не знам как ще наклепотим малките гънки по лицето. С пръсти ли се нанасят, а това валяче за какво е ?

# 88
  • Мнения: 217
Здравейте и от мен!!!
Темата е много интересна и изчерпателна. Hug
Аз лятото ползвам на Aven оцветения слънцезащитния крем за лице и имам въпрос дали върху него мога да нанеса продукт на Revlon(на него последно се спрях)?
Благодаря много за отделеното време!
  bouquet 

# 89
  • Мнения: 616
Mirellka кой продукт на ревлон искаш да нанесеш отгоре?
но по принцип който и да е не би трябвало да е проблем да се сложи върху тониран крем... Peace

Общи условия

Активация на акаунт