Бъдещи първокласници в 107 ОУ София

  • 7 515
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте!
Има ли майки на бъдещи първокласници ,които ще бъдат записани в първи клас я 107 ОУ "Хан Крум" в гр. София? Тъй като вчера излезе класирането, вече има повече яснота. Днес е родителската среща.
Нашият син се казва Теодор и няма търпение да започне първи клас-предполагам, че eнтусиазмът му ще спадне Simple Smile.
Ще се радвам,ако се присъедините , за да дискутираме заедно всичко, свързано с предстоящите събития.

# 1
  • Мнения: 75
здравейте,
ние също ще учим там. Моят син се казва Александър, живеем в Дружба 1, но аз работя в химическия факултет и затова го записахме там.
Ние също сме много развълнувани. вие къде живеете?

# 2
  • Мнения: 52
На нас ни предстои преместване в Кръстова вада, което не е толкова далече, а засега сме в Люлин. Така или иначе търсихме училище в Лозенец.

# 3
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
И ние сме с вас в 1-ви клас.
Само че аз съм мама на едно от малкото момичета записани там.
Честно казано вчера на род.среща като видях условията в у-щето ми се дорева.
Вярно, че те не са най-важните, а качеството на обучение, но все пак...
Лошото е, че чак началото на септември ще видим стаите и няма да има мн време за отремонтиране, а на тоалетни, които разбрах, че са в окаян вид-абсурд...

# 4
  • София
  • Мнения: 460
Ние също сме в 107-мо. Голямо чакане беше, но успяхме да се запишем.

Само че аз съм мама на едно от малкото момичета записани там.
Лошото е, че чак началото на септември ще видим стаите и няма да има мн време за отремонтиране, а на тоалетни, които разбрах, че са в окаян вид-абсурд...

Ina78 колко момичета са записани, не съм обърнала внимание, но щом казваш сигурно са малко.
Може би след тестовете ще можем да видим условията, а и заместник директорката спомена, че евентуално можем да се организираме за някакво освежаване?

# 5
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
От 85 деца само 30 са момичета.....ще имат избор:)Simple SmileSimple Smile
Освежаване е точната дума , т.к. от 7 до 15.09. времето е доста ограничено.
Доколкото разбрах миналат година една от паралелките 1-ви клас е била доста ентусиазирана и са направили доста подобрения в стаята си.
Събирали са ок. 100лв на дете.
Канализацията ще я сменят външно тази година, но за ремонт вътре може чак догодина да се говори.
Единствената ремонтирана тоалетна е на 1-ч етаж в сградата, която бяхме на род.среща.
Не е нищо особено, но е чиста и немирише, а и има топла вода.
Това засега съм разбрала и проучила.............

# 6
  • София
  • Мнения: 460
Можем и ние да направим подобрения!
За тоалетните, доколкото разбрах ще бъдат ремонтирани за новата учебна година, дано е в нашата сграда.
Аз за стола разбрах, че е много зле и не ставал въобще, явно ще правим сандвичи.

# 7
  • Мнения: 52
Да, не изглежда добре училището, но това на мен ми стана ясно още първия път, когато отидох там. Ако успеем да се организираме нещо за освежаван ена тоалетните-аз съм за и бих дала пари. Иначе смятам да подготвя психически детето, че обстановката не е луксозна, но че това не е най-важното. Не бях обърнала внимание на статистиката за половете Simple Smile.
Да попитам-на вас отваря ли ви се графика на сайта на училището?Аз не мога и не мога...

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Само да ви кажа, че първи клас са в малката сграда, по-добре отсега направете нещо за тоалетните в голямата сграда. Там децата ги ползуват 6 год и наистина са ужасни. Моят ми призна, че гледал да не ходи там.  Shocked . Извинявам се за намесата, но по-добре се съберете родители от всички теми за 107-мо училище и пуснете линк към една.

В стола готвели вкусно, ноо моят така и не пожела да ходи на стол.

# 9
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
На мен графика ми се отваря без проблем още откакто излезе класирането.
Ако ти е трудно ми кажи как се казва детенцето ти и ще проверя.
Според мен освежаване с малко средтсва и много желание ще даде добър резултат.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Запис момичета  Hug
Моят син беше последен в списъка на приетите деца  Peace
Утре сме на тест/събеседване от 10.15. Някой минал ли е вече? Впечатления имате ли?

# 11
  • Мнения: 75
здравейте,
ние днес бяхме на тест, мина добре, според изпитващата ни госпожа, дечицата са малко притеснени, но моето момченце ми каза че е било забавно, били някакви логически задачки, от сорта да се постави липсваща фигура, спазвайки се определена последователност, бавят се около 1 мин.
сега ще чакаме разпределението по класове.
Ние днес с него отидохме до малката сграда, там сега има някакво лятно училище и влязохме да разгледаме, някои от стаите бяха по добре, други не, но така е в повечето училища. Важното е че 1 клас са отделно по лесно да се адаптират.

# 12
  • Мнения: 52
И детето беше днес на тест. Каза, че му било лесно. Аз хвърлих един поглед на тестовете, наистина бяха, според мен, с цел да установят доколко се концентрира детето и някаква елементарна логика. Не е необходима подготовка. А иначе вярно е голяма мизерия в училището, но аз наистина смятам, че ако през следващата година училището изготви сметка колко би струвал например ремонта на тоалетните в голямата сграда, парите могат да се съберат.

# 13
  • София
  • Мнения: 460
А иначе вярно е голяма мизерия в училището, но аз наистина смятам, че ако през следващата година училището изготви сметка колко би струвал например ремонта на тоалетните в голямата сграда, парите могат да се съберат.
Парите ще се съберат със сигурност, но дано има кой да организира ремонта. В малката сграда, тоалетните също са зле, а пък стълбите към стола са си направо страшнички и миришеше силно на мухъл и влага. Дано успеем да направим нещо.

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За организацията питайте самото ръководство. Те може нещо и да са подготвили, но да търсят финансиране. До сега събират всяка година по 20 лв за разходи в настоятелството и 10 лв за лекар годишно, но за лекар би трябвало вече и държавата да финансира, преди две години излезе нещо с наредба. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт