Неудобни въпроси

  • 30 107
  • 238
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 323
Неприятно ми е, че трябва да го направя, но поради десетките изразени съмнения от различни потребители и подадени сигнали към нас, ще поставя директно и публично възникналите въпроси към andrea_nicko



Публикуваните в блога ултразвукови снимки на близнаците ли са и кога са правени?




Поводът за този въпрос са публикувани през 2002 година снимки от ултразвукова диагностика в американски форум.





А тази?


http://happyworld.blog.bg/photos/97150/original/blgalus40.jpg
http://multiples.about.com/od/picturesphotos/ig/Twin-Ultrasound- … ery/blgalus40.htm


Публикуваният в блога клип от 3Д ултразвукова диагностика на близнаците ли е?




Третият въпрос е чисто технически - от гледна точка на нас, администраторите.

Поводът за притеснение е, че основният IP  адрес, от който пише потребител andrea_nicko се асоциира с българска мрежа в малък град, а не Лондон/Англия?
(тъй като не толерираме писането през проксита, забраняваме публикуването от този адрес и моля господинът да пише през английския си адрес)
Другият IP адрес, от който са направени публикации в последните дни, е от мрежа на български мобилен оператор.


Поводът да пусна тази тема е това, че една от основните ни функции на нас, администраторите и модераторите на тези форуми, е да се опитваме да опазим форумния мир и спокойствие и в същото време да предпазваме потребителите си.
За съжаление форумите ни нееднократно са били платформа за развитие на различни теми-пързалки и потребителите ни неведнъж са били лъгани, което прави всички ни много по-мнителни.
Още веднъж, съжалявам, че се наложи да повдигна тази тема, но смятам, че разумните отговори биха туширали съмненията.

# 1
  • Мнения: 545
Аз ще бъда още по-неудобен:

Адресът от който влиза е от доставчик в България. Не, не е в Пловдив. Има и влизане от адреси на един от мобилните оператори. Но това е едно на ръка. Вижте това, което е наистина, така де, притеснително:

Снимките са ама точно като изрязани, от чуждоезичен сайт (obgyn.net). Датите на снимките от сайта obgyn.net са в интервала 2001-2002 година. Eто малко подробности, без коментар (можете да си ги проверите сами) - само вижте датите на файловете - 2001-09-18 е от чуждия сайт.


Код:
bgmamma@tcp:~/public_html$ mkdir check
bgmamma@tcp:~/public_html$ cd check
bgmamma@tcp:~/public_html/check$ wget -nd -nv "http://happyworld.blog.bg/photos/97150/OB_1_Embryo_3D_2(1).jpg"
2010-06-04 04:45:40 URL:http://happyworld.blog.bg/photos/97150/OB_1_Embryo_3D_2(1).jpg [15247/15247] -> "OB_1_Embryo_3D_2(1).jpg" [1]
bgmamma@tcp:~/public_html/check$ ls -la
total 20
drwxr-xr-x  2 bgmamma  bgmamma    36 2010-06-04 04:45 .
drwxrwx--- 20 www-data bgmamma  4096 2010-06-04 04:44 ..
-rw-r--r--  1 bgmamma  bgmamma 15247 2010-03-09 13:54 OB_1_Embryo_3D_2(1).jpg
bgmamma@tcp:~/public_html/check$ wget -nd -nv "http://www.obgyn.net/us/gallery/OB_1_Embryo_3D_2.jpg"
2010-06-04 04:46:21 URL:http://www.obgyn.net/us/gallery/OB_1_Embryo_3D_2.jpg [32312/32312] -> "OB_1_Embryo_3D_2.jpg" [1]
bgmamma@tcp:~/public_html/check$ ls -la
total 52
drwxr-xr-x  2 bgmamma  bgmamma    63 2010-06-04 04:46 .
drwxrwx--- 20 www-data bgmamma  4096 2010-06-04 04:44 ..
-rw-r--r--  1 bgmamma  bgmamma 15247 2010-03-09 13:54 OB_1_Embryo_3D_2(1).jpg
-rw-r--r--  1 bgmamma  bgmamma 32312 2001-09-18 11:40 OB_1_Embryo_3D_2.jpg
bgmamma@tcp:~/public_html/check$
та:

-rw-r--r--  1 bgmamma  bgmamma 15247 2010-03-09 13:54 OB_1_Embryo_3D_2(1).jpg
-rw-r--r--  1 bgmamma  bgmamma 32312 2001-09-18 11:40 OB_1_Embryo_3D_2.jpg

за мен лично това е предостатъчно, но, хипотетично, грешки стават, така че го пускам като неудобен въпрос а не като заключение. Очаквам с интерес отговор как точно стават тези неща.

еди

ПС всеки с някакви it познания може сам да провери от собственото си пц това, което съм пейстнал по-горе. Има и wget.exe, използвайте гугъл.
PS/2 за неспециалистите: отворете http://forums.obgyn.net/pregnancy-birth/P-B.0206/0101.html, вижте датата, и цъкнете на линковете да се убедите сами.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 05:24 от T3-M4

# 2
  • Мнения: 25 615
Блогът е интересен...
Хубава приказка, приличен розовичък роман, ама защо толкова бързо се развива фабулата?
Тц, тц, тц... Това младите никак не могат да чакат...  Crossing Arms

На 18.04.2010 - сватба (булката е бременна с близнаци):


На 29.05.2010 г. вече се раждат близнаците - в 23 г.с., от по 500 грама, но за сметка на това хубави, добре оформени бебета, поне според снимките.



За шеметната кариера и просперитет на младото семейство няма да споменавам... Който иска, може да им разгледа блога и да съпостави крадените оттук-оттам снимки.
Но едно не мога да призная - перфектен правопис и стил, чак да се ненадява човек, че млад човек в днешно време може да пише така.   bouquet
Жалко само, че вече няма да научим края на историята. Предполагам, че щеше да е прекрасен. Другия месец децата щяха да тръгнат на училище, а наесен - с песен в Оксфорд или Кеймбридж. Към Коледа - Нобелова награда за нещо си...
Ех!  Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Снимката на близнаците с шапките А и В е публикувана в медиите много отдавна. От няколко дена безуспешно се опитвах да си спомня кога и къде съм я виждала.
Но така или иначе съм убедена, че съм я виждала.

За простотиите изписани от потребителя - то е ясно, че измислиците са много, жалко е, че за пореден път някой се гаври тук. Бебетата били къпани, ядяли с биберон...просто нямам думи  ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 746
Аз пък се чудя ня лековерието на останалите потребители. Бебета, родени в 24 г.с., дори и в чужбина, шансовете им за оцеляване  са клонящи към 0. Другото, което ми идва наум е е от един друг форум, където потребител питаше възможно ли е седмаче да тежи 3.100 кг при раждането си.Сещате се накъде бия, нали?

# 5
  • Мнения: 545
потребителите тук са доста нащрек, но блогът е отдавна, и оттам май тръгват нещата. Как` Сийка, хубави въпроси, но аз предпочитам да отговорят на фактологията с ултразвуковите снимки. Другото може да се разводни и да стане говорилня.

еди

Аз пък се чудя ня лековерието на останалите потребители. Бебета, родени в 24 г.с., дори и в чужбина, шансовете им за оцеляване  са клонящи към 0. Другото, което ми идва наум е е от един друг форум, където потребител питаше възможно ли е седмаче да тежи 3.100 кг при раждането си.Сещате се накъде бия, нали?

# 6
  • София
  • Мнения: 104
Ами аз историята на този потребител да си призная не я знам, че нямам много време, но много ми напомня на една друга история, а именно - в отчетната ни бебета Декември 2009 имаше една девойка бременна с близнаци, с голям финансов просперитет и т.н. Някъде в началото на бремеността изгуби близнаците и ние доста страдахме с нея за което /нормално с отлед разклатената ни бременна психика/, докато един ден една мама от отчетна Февруари 2009 не ни предупреди, че историята е много сходна със случила се при тях, но естествено с други имена и т.н.
Та така, най-вероятно става въпрос за същия човек, най-вероятно е преживяно нещо много сериозно, но за съжаление не мисля че има как да се помогне в тази ситуация, защото аз все пак си мисля, че тази жена има сериозна нужда от помощ и писането на подобни неща е някакъв опит за бягство от реалността.

# 7
  • Мнения: 2 746

Та така, най-вероятно става въпрос за същия човек, най-вероятно е преживяно нещо много сериозно, но за съжаление не мисля че има как да се помогне в тази ситуация, защото аз все пак си мисля, че тази жена има сериозна нужда от помощ и писането на подобни неща е някакъв опит за бягство от реалността.


Съгласна съм с теб. Вярвам, че част от нещата са действителни, но другото......

# 8
  • Мнения: 2 957
Тази жена е писала в отчетните при октомврийките ли? Искате да кажете, че театъра е разиграван месеци наред? Никой ли не я познава лично?

# 9
  • София
  • Мнения: 17 283
Пише в отчетните от самото начало, да. Аз лично преживявам трагедията вече няколко дни, до вчера, когато пуснаха снимките. Е оттогава сън не ме лови от мисълта, че са ме правили на глупачка. Това пък, което прочетох тук - за IP-то и за снимките, съвсем ме довърши. Макар че, честно казано, в този случай предпочитам да са ме правили на маймуна, отколкото такова ужасно нещо да се е случило.

# 10
  • Мнения: 6
"Поводът да пусна тази тема е това, че една от основните ни функции на нас, администраторите и модераторите на тези форуми, е да се опитваме да опазим форумния мир и спокойствие и в същото време да предпазваме потребителите си.
За съжаление форумите ни нееднократно са били платформа за развитие на различни теми-пързалки и потребителите ни неведнъж са били лъгани, което прави всички ни много по-мнителни
."

Скъпи Администратори и Модератори - благодарим за тази проявена "грижа". Понеже темата е за неудобните въпроси - и аз имам няколко към Вас.
1. От какво точно се опитвате да ни предпазите? Да не би някъде да сте забелязали това изстрадало семейство да е поискало друго, освен морална и емоционална подкрепа?
2. След като една 62-годишна жена може да роди в 7-ми месец близначки с тегло от 900 и 500 и те да оцелеят, защо да е невъзможно младо двадесет и няколко годишно момиче да роди в 6 месец  близнаци по 500 грама и малките сладури да се борят за живота си? Дали знанията, които имат и грижите, които полагат специалистите там, да са по-некомпетентни от тези на нашите тук?
3. Кой и с какво ще компенсира негативните емоции, които се налага да търпят тук тези млади хора, които минават през един реален ад?
4. Очаквате бащата да се откъсне от леглото на съпругата си и да хукне да сканира документи, за да доказва правотата на публикациите им ли?
Как` Сийка  - тази "българщина", която нахлува по най-безцеремонен и долен начин в живота на семейството, ме възмущава до дън душа ! Именно заради такива "умници", като вас и тези от другата тема, младите и високо образовани хора бягат от държавата ни! И ги разбирам напълно! Преди да давате оценки и да поставяте определения на когото и да било, не е ли редно да се запознаете с фактите?! "Сто пъти мери, един път режи" - гласи наша поговорка и би било редно да се придържате към нея.

Извинявам се за по-острия тон, но не мога да се примиря с несправедливите обвинения.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 283
mama - Smehorana - добре де, ама защо ИП-то им е българско и защо снимките са от друго място?  Tired И аз не мога да повярвам, че някой ще седне да измисля такова нещо, ама ...

# 12
  • Мнения: 545
Нещата, които съм написал, са 100% верни за мен. Останалото си е ТВОЕ мнение, и ТИ си го казала.

не ми слагай думи в устата.

еди.
ПС нарочно и много внимателно избрах нещо, което трудно може да бъде наречено моя фантазия. не се и опитвай, моля. Извинения за тона е едно, но не тонът ме кара да ти отговарям, а съдържанието. Ако нямаш какво да кажеш за ултразвука, моля, недей да си измисляш какво сме казали. ТВЪРДЯ, ЧЕ има всички индикации тези снимки да са взети от сайт, където са публикувани през 2002 година, и са представени като техни, и много внимателно съм си премерил думите. Мери ги и ти, без после да ми се извиняваш 'за тона'. За тона си извинена, за другото - не.
ПС бърди, сигурно сте по-склонни да повярвате, че ще седя по нощите да си измислям... така излиза :/ както и да е, не е първият случай и ми е ясно какви са реакциите. Още един път - именно и само заради това съм попитал за възможно най-'цифровите', ясни и категорични, следи и факти.



"Поводът да пусна тази тема е това, че една от основните ни функции на нас, администраторите и модераторите на тези форуми, е да се опитваме да опазим форумния мир и спокойствие и в същото време да предпазваме потребителите си.
За съжаление форумите ни нееднократно са били платформа за развитие на различни теми-пързалки и потребителите ни неведнъж са били лъгани, което прави всички ни много по-мнителни
."

Скъпи Администратори и Модератори - благодарим за тази проявена "грижа". Понеже темата е за неудобните въпроси - и аз имам няколко към Вас.
1. От какво точно се опитвате да ни предпазите? Да не би някъде да сте забелязали това изстрадало семейство да е поискало друго, освен морална и емоционална подкрепа?
2. След като една 62-годишна жена може да роди в 7-ми месец близначки с тегло от 900 и 500 и те да оцелеят, защо да е невъзможно младо двадесет и няколко годишно момиче да роди в 6 месец  близнаци по 500 грама и малките сладури да се борят за живота си? Дали знанията, които имат и грижите, които полагат специалистите там, да са по-некомпетентни от тези на нашите тук?
3. Кой и с какво ще компенсира негативните емоции, които се налага да търпят тук тези млади хора, които минават през един реален ад?
4. Очаквате бащата да се откъсне от леглото на съпругата си и да хукне да сканира документи, за да доказва правотата на публикациите им ли?
Как` Сийка  - тази "българщина", която нахлува по най-безцеремонен и долен начин в живота на семейството, ме възмущава до дън душа ! Именно заради такива "умници", като вас и тези от другата тема, младите и високо образовани хора бягат от държавата ни! И ги разбирам напълно! Преди да давате оценки и да поставяте определения на когото и да било, не е ли редно да се запознаете с фактите?! "Сто пъти мери, един път режи" - гласи наша поговорка и би било редно да се придържате към нея.

Извинявам се за по-острия тон, но не мога да се примиря с несправедливите обвинения.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 09:21 от T3-M4

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами аз историята на този потребител да си призная не я знам, че нямам много време, но много ми напомня на една друга история, а именно - в отчетната ни бебета Декември 2009 имаше една девойка бременна с близнаци, с голям финансов просперитет и т.н. Някъде в началото на бремеността изгуби близнаците и ние доста страдахме с нея за което /нормално с отлед разклатената ни бременна психика/, докато един ден една мама от отчетна Февруари 2009 не ни предупреди, че историята е много сходна със случила се при тях, но естествено с други имена и т.н.
Та така, най-вероятно става въпрос за същия човек, най-вероятно е преживяно нещо много сериозно, но за съжаление не мисля че има как да се помогне в тази ситуация, защото аз все пак си мисля, че тази жена има сериозна нужда от помощ и писането на подобни неща е някакъв опит за бягство от реалността.

И аз очаквах тук ритуално убийство на действащите лица, обаче май няма да се случи...  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 25 615
Как` Сийка  - тази "българщина", която нахлува по най-безцеремонен и долен начин в живота на семейството, ме възмущава до дън душа ! Именно заради такива "умници", като вас и тези от другата тема, младите и високо образовани хора бягат от държавата ни! И ги разбирам напълно! Преди да давате оценки и да поставяте определения на когото и да било, не е ли редно да се запознаете с фактите?! "Сто пъти мери, един път режи" - гласи наша поговорка и би било редно да се придържате към нея.


Чети, рожбо!
http://happyworld.blog.bg/
Чети, гледай, пресмятай, мисли... Всичко си е написано.
После ела и се извини на администраторите, че са си свършили работата.
Не знам само какво удоволствие получаваш ти и тези като теб, които поддържате болните фантазии на хората?
Едно е да си измисляш живот, подкрепен с чужди снимки и описан в блог, друго е да пишеш във форум и да предизвикваш съчувствието и съпричасността на куп непознати. Разликата между художествената измислица и мошеничеството е огромна.
Не съм съгласна с тези модерни методи на психотерапия - за да излекуваш един, да разтърсиш психиката на хиляди други... Ако изобщо въпросното лице е стигнало до психотерапия...

Общи условия

Активация на акаунт