Отговори
  • Мнения: 5 370
Бях пускала преди време такава темица, от която стана ясно, че какво ли не може да се намери в една дамска чанта...дори понякога хляб и кисело мляко. Laughing

Та...какво е положението във вашите лични дамски чанти? Аптечен ред, долу-горе подредено, или "ако трябва да си намеря телефона, карам колегата да ми позвъни"?

В момента най-редовно вадя от чантата си коли, количища и колички, разни бакугани, динозавърски яйца и всичко, което синкото ми дава да "му пазя, докато той играе". Две зарядни, доволно оплетени, разкачен от кабела си плеър...

# 1
  • Мнения: 12 665
Моя приятелка вечно нямаше запалка и свиваше на мъжа си. Един ден той я накара да си изсипе чантата. Преброихме 12 броя.
Аз лично мога да направя пълен отчет на покупките си за месеца - всички бележки са вътре под някаква форма.  И на това какво съм яла - опаковките .

# 2
  • Мнения: 3 459
Жоз, рано-рано ме накара да си обърна чантата да видя какво има  Mr. Green
- 2 тефтера;
- химикали;
- портмоне;
- лични документи;
- 1 връзка с ключове;
- 1 несер само с гланцове и балсами за устни;
- същия но с пили, нокторезачка и пр.;
- крем за ръце;
- парфюм;
- принудих се да нося запалки (не пуша), но пушещият ми мъж вечно ги губи незнайно къде;
- зарядно, кабел за телефона, слушалки за телефона;
- гребен
- играчки от яйцата на Киндер  Mr. Green
- очила;
- мокри и сухи кърпи

Това е засега. Ама още не съм тръгнала да излизам  Grinning
Ред никога не е имало У мойта чанта от години насам.

# 3
  • Мнения: 2 821
Общо взето няма ред Mr. Green..по някоя дребна кукличка, ластички, фибички, стандартните портмоне, очила и кърпички...няколко червила. Единственото, което със сигурност нямам това е несесер с лекарства Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 211
Уф, че няма ред - няма, разбира се. Понякога се чудя защо така ме боли пустото дясно рамо newsm78
Последната изненада в една чанта беше... киви.  Flutter

# 5
  • Мнения: 1 128
 ooooh! аз съм от
Цитат
или "ако трябва да си намеря телефона, карам колегата да ми позвъни"?
. Чантата ми ме тип "торба" без праграда и вътре винаги е някакъв ужас - в момента вътре има:
 - гланц, черило, молив за вежди
 - портмоне
 - сухи, мокри кърпички
 - дъвки, ментово бонбони
 - спрей за хрема ( нося го винаги )
 - кабел за телефона
 -  2 бр. химикали
 - 2 връзи ключове
 - ластичка, щипка за коса
 - лепенки
 - превръзки - ежедневни + от другите
 - огледалце

иии  Embarassed това е

# 6
  • Мнения: 4 841
Не нося нищо излишно.
- Портфейл
- Ключове
- Телефон
- Мокри кърпички
- Пакетче дъвки
- Малка бутилка вода

Преди години носех какво ли не - работни тефтери, няколко цвята химикалки, гребен, огледалце.... Вече не нося.

# 7
  • Мнения: 22 435
Докато бях с малка чанта, с размер на по-голямо портмоне, ми беше супер.
Всичко беше изрядно подредено, защото просто нямаше начин иначе да се събере каквото и да било. )
Сега обаче смених със средна чанта (дори за някой тя ще е малка) и ми е ужас.
Всичко вътре е буквално нахвърляно, защото чантата е голяма и няма как да се подреди. )

Иначе нося
портмоне
телефон
ключове
химикал
лекарства (основно аулин)
тампон
лепенки
шнола или ластик за коса
дъвки или ментови бонбони
червило
огледало
компактна четка
документи и ключове за колата
мокри и сухи кърпички
някоя играчка на детето
и понякога забравям и някой чифт пликчета и къси панталонки в чантата (когато излизаме с детето задължително слагам едни резервни). )
Даже вчера така съм и отишла на работа, с късите гащи в чантата. )))))

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, нали темата е за Няма, а не какво има.
Аз днес нямам книга, а винаги си я нося, обаче "Зазоряване" е дебеличка. Щях да взимам една друга и я забравих.
Още нямам и чадър, не обичам да ми тежи излишно, но пък съм предвидила един в офиса, а както вали сега....
Нямам тефтер, а само някакви листчета ми се размотават, пак защото уж да не ми тежи, ама ще си взема някой ден...
Възможно е да допълвам.

# 9
  • Мнения: 123
Нямам....презервативи.
иначе всичко от изброеното+татуировки от дъвки,оставени на отговорно пазене
А, и само едно червило,което е време да изхвърля,защото не ползвам newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 10 329
Имам: един плик с разсипани силиконови ластичета, плюс два вида хапчета, капки за нос, кърпички задължително, лак, кабела за фотоапарата, но не и зарядно за телефона, портмоне, отделно стотинки в единия джоб, шнолка, флашка с връзка за през врата (много ми е удобна за бързо намиране, все дохващам връзката измежду другите боклуци), телефон и детска гривна. По едно време съхранявах шепа сухи листа, детето не ми даваше да ги изхвърля.

Последна редакция: ср, 16 юни 2010, 14:52 от бъръльо-бъръльо

# 11
  • Мнения: 211
Да, щом е за "какво няма", никога нямам кърпички! По никакъв повод нямам кърпички в дамската си чанта. Laughing

# 12
  • Мнения: 6 301
Забелязвам, че нито една от вас не носи в чантата си ХАВЛИЯ, а всъщност:
,,Хавлията е навярно най-полезното нещо, което един междузвезден стопаджия може да притежава. На първо място тя е много ценна в чисто практическо отношение — можеш да се загърнеш с нея, за да се топлиш, докато подскачаш по мразовитите луни на Джаглан Бета; можеш да легнеш върху нея на плажа, покрит с жарък мраморен пясък, и да дишаш опияняващия морски въздух на Сантрагинус V; можеш да подремнеш под нея и под звездите, огряващи с яркочервените си лъчи пустинния свят на Кактафун; би могъл да я опънеш като платно на минисал по ленивите тежки води на реката Мот; намокрена, ще ти послужи и в ръкопашен бой; можеш да си завиеш главата с нея, за да не дишаш отровните изпарения или за да не срещнеш погледа на кръвожадния звяр Бъгблатер от Траал (едно невероятно глупаво животно, което си мисли, че ако ти не го виждаш и то не може да те види — но макар и тъпо като галош, то е много, много кръвожадно); ако изпаднеш в беда, можеш да я размахаш над главата си в знак, че се нуждаеш от помощ, и, разбира се, можеш да се избършеш с нея, ако все още ти се струва достатъчно чиста.''

# 13
  • Мнения: 7 111
Има достатъчно неща. За съкровищата имаме друга чанта. Все още малката е със собствен превоз и лична "дамска" чанта, така че не ме ползва по предназначение. Е, в моята чанта има страхотни играчки - парфюмче с капаче, несесери с ципове - страхотни са за игра.
Гледам моите чанти (т.е. раници) да си имат и достатъчно джобчета, за да си прибирам ситнежите.

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
Понеже излизам сега, съм си прибрала всичко в чантата, та имам какво ли не вътре, неща, които си вадя, като се прибера.
Два телефона
Фотоапарат
Резервни батерии
МП4 плейър
USB флашка
Документи
Ключовете от апартамента на един приятел
Моя един единствен ключ, закачен на огромен плюшен ключодържател - цвете, защото иначе не го намирам
Пари, разпръснати в чантата, някакви стотинки само
Молив за очи
Спирала
Бележката че съм платила тока от вчера
Бележката че съм платила нета от преди няколко дни
Несесер с лекарства - поне 10 вида има вътре за всяка ситуация. Аналгин, Аулин, Напроксен, Сиофор, Неоангин, капки за нос, плюс още един-два вида по тясноспециализирани като Торвакард и разни други неща, които не бива да забравям да пия, ако не съм си вкъщи вечер.
Пиличка, пинсета, нокторезачка, ножичка
Ваучер за подарък от един магазин, покрай който така и не минах. Нищо, има време до Януари...
Стик Дав
Книга
Четири гривни
Колие
Два чифта обеци
Кърпички, сухи и мокри
А, още една гривна
Очила
Няколко ластика
Обикновено бутилка с вода, ама още не съм я напъхала

Бих могла да се преместя да живея в нова квартира само със съдържанието на чантата си. Simple Smile Тя, горката, никак не е голяма, но е като тази на Мери Попинз, събира удивително много неща и пак изглежда празна. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт