Частно Основно Училище "Климент Охридски"?

  • 15 891
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля за информация за това училище. Намира се срещу КАТ.
Имам още една година време до тръгването на предучилищна на Дани, но се оказва, че проблема с училищата е сериозен. Положителни отзиви съм получавала само за "Св. София" и за "Св. Георги", а наплива там бил доста голям. Ето защо ми се иска да си набележа няколко училища, които да посетя.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 019
Синът ми учи в ЧОУ "Св. Климент Охридски" от месец март тази година в предучилищен клас. Днес им приключва лятното училище. Наесен ще бъде там първокласник. Мога много хубави неща да напиша за училището.
Преди това беше в "Св.София". От моя гледна точка новото му училище е по-доброто решение.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Би ли споделила повече подробности и за двете училища - материална база, преподаватели, подход към децата и каквото друго се сетиш. Какво те накара да го преместиш от Св. София?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 019
Двете училища са различни като подход и са добри в това, което правят. Не бих ги съревновавала.
В "Св. Климент Охридски" подходът е сякаш по-съобразен с индивидуалните качества на децата, училището е по-малко, вкл. и като брой деца, атмосферата е спокойна, всички деца се чувстват добре, вазимоотношенията са етични, харесвам преподавателите.
За нас то е и по-близкото училище, а това също е много важно.
"Св. София" има по-добро местоположение, хубав двор, игрища. Има отлична организация във всяко едно отношение. Има страхотни преподаватели, към други съм с резерви.

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 14:45 от Prizma

# 4
  • Мнения: 96
Да допълня Prizma с моите лични впечатления от "Св. Кл. Охридски" - това, което съм наблюдавала, са добри и спокойни учители, които изглежда, че с желание преподават, много хубава атмосфера (която се създава както от културните деца, така и от отношението на учителите и на ръководството), позитивен подход към децата, сериозна подготовка. Другото, което на мен ми допада, е средата - умни деца на интелигентни и културни родители.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря и на двете за включването.   bouquet
На мен ми е буквално под носа училището и би ми било изключително удобно. Синът ми е свикнал да пътува с бус до градината, но ако можем да му го спестим ще е добре.
Училището има ли двор? Вчера минах покрай него и ми се стори, че от всякъде е обградено със сгради.
По колко деца са в паралелките? На сайта гледах, че пише че изучават 2 езика - английски и кой е втория?

# 6
  • София
  • Мнения: 5 019
Двор засега нямат. Предлагат плуване в басейна на МЕИ, също тенис на кортовете на МЕИ, и доста други занимания. Приключват в 16:20h, като до 17.30h има дежурен учител за децата, които не ползват училищен транспорт.

Вторият език е немски, но не знам кога се въвежда. При доплащане може вторият език да бъде италиански.

Нямат предварително определен брой деца в паралелките, но се стараят той да не надвишава 10-тина деца, т.е. ако има 12-13 деца в даден випуск, това е един клас, но ако запишат около и над 16 деца, то тогава формират две паралелки. Допреди 2-3 месеца тази концепция не ми харесваше, мислех, че паралеките трябва да са по-големи, но сега намирам много плюсове в такъв подход, особено за начално училище.
За мен най-големите достойнства на училището са средата, подходът към децата, подборът на учители, както и взаимоотношенията между децата и между учениците и учителите. Също и жизненото пространство, което получава всяко дете, това, че капацитетът на училището отговаря на броя деца, които учат в него.
Понеже синът ми сега ще бъде първокласник, ми е по-трудно да преценя нивото на обучение, но съучениците му са будни, умни и възпитани деца и вярвам, че и то ще бъде на добро ниво.

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 12:23 от Prizma

# 7
  • Мнения: 111
Дъщеря ми е втори за трети клас в "Св.София", а първи клас изкара в "Св.Климент Охридски".

Като цяло бях доволна от "Св.Климент Охридски" - от преподавателите, от материалната база, от учебната програма, от обслужващия персонал и от храната в кухнята. На дъщеря ми все още й липсва бившата й класна, която е изключителен добър, искрен и отзивчив човек. Много ми допадаше, това че имат клуб по математика, в който децата бяха занимавани от много добър преподавател и решаваха логически задачи, които иначе не се изучават в часовете по математика, тъй като не влизат в задължителната учебна програма на МОН. Местоположението на училището е наистина много важен фактор, който за нас също беше определящ за последвалата смяна на училището, защото "Св.Климент Охридски" ни беше доста далеч, а не можеха да ни предложат транспорт до вкъщи, за разлика от "Света София", които имат отделен бус до нашия квартал. Имам забележка към "Св.Климент Охридски", свързана с организацията. Другото, което не ми хареса е липсата на психолог и медицинско лице в училището. Освен това, тъй като транспорта и заниманията по пиано, хор, тенис, плуване и танци, са извън таксата за обучение, се оказва, че ако детето ви ходи на всичко и ползва транспорт до дома си, таксата ще ви излезе доста "солена". Ако обаче, живеете в близост до училището и детето ви не ходи на всички видове спорт и допълнителни занимания, които предлагат, обучението може да ви излезе по-евтино от това на други частни училища.

Към "Света София" нямам абсолютно никакви забележки - всичко е много добре организирано, учебната им програма е на много високо ниво, темповете на обучение - отлични, а преподавателите - изключителни професионалисти. Храната - винаги топла, разнообразна и много вкусна. Предлагат транспорт до всички квартали на София, като за всеки район си има предвиден бус, а цената е включена в таксата за обучение. Ако детето не ползва училищен превоз, сумата се приспада от таксата. Училището предоставя разнообразни, допълнителни занимания за децата - танци, пиано, театър, шах, хор, клуб по готварство, клуб по журналистика, клуб по шев и кройка и др., както и различни видове спорт - тенис, тенис на маса, футбол и др., за които не се заплаща допълнително, тъй като също са включени в таксата за обучение. Съучениците на дъщеря ми са чудесни деца - умни и добре възпитани. Много бързо я приеха като част от колектива и аз съм изключително доволна от обкръжаващата я среда. Училището разполага с голям двор за игра /децата са навън всяко междучасие/, собствен тенис-корт, два физкултурни салона и най-важното - на постоянното разположение на децата има психолог и медицинско лице /за ползването на услугите им не се заплаща допълнително/. Като втори чужд език може да избират между немски, френски или руски, но доколкото разбрах по желание можело да се  запишат и два чужди езика от посочените три.

Това в общи линии е моето впечатление от двете училища! Надявам се, да съм била полезна с тази информация!
Държа обаче да отбележа, че до голяма степен, това дали ще останете доволни от едно училище е въпрос и на късмет. Късмет е, когато детето ти попаде на добър класен ръководител и в клас с добри и умни деца!  

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Призма, Весинка, много ви благодаря и на двете за споделеното   bouquet
със сигурност ще посетя и двете училища + СВ. Георги през есента и ще се опитам да добия и лични впечатления.

Едно въпросче за Св. София - действително ли правят отсяване на децата, които са изкарали предучилищен клас при тях? През трета ръка научих, че миналата година от двадесетина дечица в предучилищната група са одобрили само 2, които да продължат в първи клас, като мотив за отхвърлянето е бил че са по-палави  Rolling Eyes Все си мисля, че това е несериозно и е само слух, но въпреки всичко ме гложди въпроса

# 9
  • София
  • Мнения: 5 019
Понеже темата е за "Св.Климент Охридски" , мисля, че е по-правилно в нея да останат само впечатлениата ми от това училище.

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 10:13 от Prizma

# 10
  • София
  • Мнения: 5 019

Едно въпросче за Св. София - действително ли правят отсяване на децата, които са изкарали предучилищен клас при тях? През трета ръка научих, че миналата година от двадесетина дечица в предучилищната група са одобрили само 2, които да продължат в първи клас, като мотив за отхвърлянето е бил че са по-палави  Rolling Eyes Все си мисля, че това е несериозно и е само слух, но въпреки всичко ме гложди въпроса

И за предучилищен клас приемът е на база изпит.

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 10:05 от Prizma

# 11
  • Мнения: 19 303
Здравейте!
 Темата е стара, но се надявам така да получа повече отзиви от родителите на вече записани ученици.
Искам да попитам къде точно се намира сградата им?  На сайта не видях адрес, а само тел. Знам, че е на Гарбовски, защото там виси една счупена на половина табела с името. Днес мислех да ги посетя, но не можах да намеря вход. Оказа се, че там , където е табелата, е вход за доставки.
Другият вход е за детската градина.

Също каква е таксата в момента?  Децата само до обяд ли учат? Каква е цената на допълнителните занимания?
По колко деца са в клас?

# 12
  • София
  • Мнения: 5 019
Къде точно се намира сградата им? : Точно срещу КАТ

Каква е таксата в момента? : За 1-ви - 4ти клас: 3450.-евро , без транспорт и допълнителни дейности

Децата само до обяд ли учат? : Не, учат до 16:20часа. За децата, които не ползват училищен транспорт, има осигурен дежурен учител и могат да бъдат взети до 17:30 часа.

Каква е цената на допълнителните занимания? : тенис: 120.-лева / срок - тренировката е веднъж седмично;
шах: 4 лева на занимание, т.е около 16 лева на месец;
вокална група: 40 лева / месец;
плуване, карате и арт работилничка - не знам, синът ми не ходи.

По колко деца са в клас? : За 1-ви - 4ти клас: 12-14 деца

# 13
  • Мнения: 19 303
Призма, много ти благодаря! А може ли да ми кажеш точно адреса на Кат или на училището? Явно не е на Габровски, където виси табелата, а нямам никаква идея къде е Кат.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 019
Адресът е ул. "Лъчезар Станчев" 13.
Намира се до музея на социалистическото изкуство, ако това е по-добър ориентир.

Общи условия

Активация на акаунт