супа вместо пюре

  • 1 962
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
здравейте,ние наближаваме 11 месеца и се 4удя кога трябва да заместя пюретата със супа. Thinking

# 1
  • Мнения: 351
Аз ти предлагам на обед вместо пюре да му дадеш супа, не виждам проблем. newsm78

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Аз супа за самостоятелно хранене не съм давала. 1-2 пъти може би, за вечеря, с натрошен сухар, но не засища както трябва и се отказах.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 258
Никога не съм замествала пюрето със супа.
На тази възраст съм давала супа на обяд (половината бурканче от ДК) за "разяждане", след това-цялото второ от ДК.
Супата не е предназначена да замести цяло хранене. Тя стимулира отделянето на стомашни сокове и подготвя стомаха за следващото ядене.
Не е и достатъчно хранителна, за да е подходяща за заместване на пюрето.

# 4
  • Мнения: 186
Ние на обяд ядем манджичка с месо,а вечер зеленчукова гозба,може да е  супа може и нещо друго,с 2 сухара,а преди лягане пием АМ

# 5
  • Мнения: 477
Давала съм супа за обяд, но съм я правила сама и не е била като чорба, а нещо като крем супа, която си е пак по-скоро като пюре...

# 6
  • Мнения: 1 424
Аз понякога давам само супа за обяд, но ако е пилешка и слагам 3 сухара в нея - издържа си до следващото хранене и не огладнява по-рано. В повечето случаи обаче,  давам първо супата(ако е пилешка) след това зеленчуково пюре, а ако супата е зеленчукова - месно пюре. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 12 555
Можеш да даваш супа няма проблем, но трябва да слагаш и сухар, за да се нахранва детето.

# 8
  • Мнения: 678
Давала съм супа,като съм слагала и 2 сухара вътре,стигала й е   за вечеря.По принцип аз не виждам разлика м/у супа и пюре.В това исках да кажа продуктите са еднакви.Само,че в супата,моркова е стърган,пипер,месо ,картофи -много ситно нарязани,ериз/фиде/,и така свиква да дъвче.

# 9
  • Мнения: 350
Давам супа с хляб от доста време,дъщеря ми много обича хляб и той върви със супата по добре от колкото с пюрето.

# 10
  • Мнения: 1 464
Каква е разликата между супата и пюрето?Аз му готвя супа-пилешка,телешка и после пасирам.Слагам много малка част от бульона и така е с гъстотата на пюрето от магазина.

# 11
  • Мнения: 27 524
Аз супа за самостоятелно хранене не съм давала. не засища както трябва.

Също  Peace

# 12
  • Мнения: 9 466
Давам супа на обяд със сухар,обаче.

# 13
  • Мнения: 15 379
Супа дадох късно, след годинката.
Случвало се е 2-3 пъти да яде само супа за обяд, но домашна и гъста.
Никога не бих изместила пюрето, за да дам супа с натрошен хляб или сухар, защото супата дори и с цял хляб вътре не е пълноценен обяд/вечеря.

# 14
  • Мнения: 27 524
Каква е разликата между супата и пюрето?Аз му готвя супа-пилешка,телешка и после пасирам.Слагам много малка част от бульона и така е с гъстотата на пюрето от магазина.

Ако гъстотата е като на пюре, това означава, че не е супа. Супата си е много течност с малко плуващи неща вътре. Супа. Пюрето си е пюре и разликите са големи  Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт