Отговори
# 495
  • Мнения: 6 442
Fleur, честити сини гащи!  Heart Eyes

За лютото - предишната бременност хапвах мнооого люто.Сега предпочитам пикантно (черен пипер, например).Люто не ми се е прияждало зверски още.  Laughing

# 496
  • Мнения: 0
Е сега вече ако знаете как ми се преяде лютичкооо... eat А и преди това видях(за беля) и,че за зелен боб говорите.... Е сега вече ще използвам правото си да изнудя мъжлето в къщи да тича до Кенар.Надявам се там да има и люти печени чушлета  Embarassed
Аз да ви кажа само,че започнах още от днес след сутрешния душ вече с мазането със зехтин.Не е толкова неприятно колкото очаквах,даже напротив-попива бързо,няма лоша миризма и ръцете ми даже омекнаха  Laughing Само дето дадох толкова пари за Mustelata  smile3538

# 497
  • Свиленград
  • Мнения: 0
Fleur честито за сините гащички!!!

# 498
  • Сливен
  • Мнения: 145
Fleur честито за сините гащички!!!

 Hug ЧЕСТИТО
Сега съм на стая на бебето,искам да попитам,какво отопление мислите да осигурите. Ние нямаме парно и едва ли ще можем да имаме Thinking

# 499
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моя списък за бебето е готов. Ето го, ако накой му е интересно: http://spreadsheets.google.com/pub?key=0AhooY4qEc9c1dHZ5OVpqRTF0 … n&output=html
Ето го и стария ми списък с нещата, които купувах за Божидар: http://spreadsheets.google.com/pub?key=0AhooY4qEc9c1dGpTcjJmSHlR … n&output=html

# 500
  • Мнения: 1 098
Нощни очи, благодаря за споделената информация.
Леле, момичета преди час ми се прияде една определена салата от Уго. Звъннах, за да си я поръчам, но ми отказаха да идват само за една салата. Намерих подобна във Верона и сега хапвам. Ужас, кога ще мога да почна да готвя. Все още като отворя хладилника и  Sick

# 501
  • Мнения: 142
Нощни очи и от мен благодаря, такава информащия е необходима много на тезир коиго ще сме майки за пръв път

# 502
  • Мнения: 58
Ношни очи, благодаря за споделената информация с нас. На мен ще ми е от полза.
 Hug  bouquet

# 503
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
fleur, честит ви мъж  Peace Simple Smile

Аз да ви се "похваля" с акъла си. Снощи пуснах пералня, изпра се, опънах сушилника да простирам и... отворих хладилника и започнех да вадя храна за простиране  hahaha Абе усещам аз, че нещо не е наред, ама докато зацепя...  ooooh! и посред нощите сама си се хилих на себе си.


А как ми се ходи на йога, но просто няма да успея да се организирам! Аз водя и взимам малкото от градина, а от 9 до 18 съм на работа. Докато го прибера става 19  Tired а после ми е само до йога  Tired

Относно курсовете за бременни. На курс не ходих, но посещавах лекциите на 9 месеца. Доволна съм  Peace Също така и книжки четох, а за напъването се подготвях близо месец (сухи тренировки)

Лекувам се само с парацетамол и но шпа за болки в корема.

Последна редакция: пт, 23 юли 2010, 22:30 от Ноеми

# 504
  • Мнения: 1 414
fleur честит  stork-boy

Нощни очи-много мерси за списъка, така като го гледам твоя и де да знам, може би от незнание   Thinking и моя така изглежда, нищо че ми е първо бебе- доста ми е съкратен. А и на мен много работи ще ми даде кумата и от там доста съм спестила  newsm78. Кой знае в последния момент колко важни работи ще съм забравила  ooooh!

Лека нощ от мен

# 505
  • Мнения: 1 071
Нощни очи, благодаря за списъците, на мен ще са ми от голяма полза, само дето някои от нещата дори не знам какви са, но вероятно с времето ще се ограмотим.
Понеже прочетох, че вече започвате да усещате бебетата, та и аз днес започнах да си въобразявам такива неща, ама като не съм наясно точно какво е усещането, не мога да съм сигурна. Ако някой от вас вярва на суеверия, ето едно в тази връзка: като прорита бебето трябва да погледнеш към някой красив човек, за да бъде и бебето красиво Simple Smile

Ноеми, почти сигурна съм, че с теб се познаваме и много се зарадвах на факта, че сме заедно тук. Ще ти пиша на лични Simple Smile

# 506
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Ще пусна и аз скоро моя списък, но сега ще се изкажа по този на Нощни очи.
(Нощни очи, знам че няма да се сърдиш Simple Smile, щото ще кажа какво ми се струва излишно)

Слинг, кенгуру - не бих взела преди бебето да се роди без да съм го пробвала дали ще стои в съответния модел. В момента имам и двете неща, а моята хубавица не ги щеше въобще. Пробвах после и други модели... пак не щеше, та зависи си от бебчето.
Вместо ножичка, аз предпочитам нокторезачка.
Стерилизатор и четка за шишета (не съм ползвала) не бих взела, ако мисля да кърмя.
Аспиратор не съм ползвала.
Бебешкото мляко го замених със зехтин. Все пак бебчетата ще се родят януари, живот и здраве. По-добре нещо по-мазно, а мляко - като се стопли времето.
Олекотена завивка и горен чаршаф - имам, но още не съм ги ползвала. Джулия спи със спални чували, щото много се върти...
Терлички също не съм ползвала, а чорапи, които слагах под гащеризончето.
Блузки и Ританки не съм ползвала. За малко бебе ползвах само цели неща (бодита и гащеризончета), а не от две части. Бяха ми по-удобни.

Аз обличах така: памперс + боди с къс ръкав + чорапки + гащеризонче

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 03:39 от Мама Мечка

# 507
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Ето го и моя списък - стария. Махнала съм нещата, които съм купила, но са ми били излишни:

I. За стаята:
Креватче
Маса за повиване + contour change pad
Матрак
Одеалце тънко
Одеалце плътно
Спално чувалче – плътно
Стаен термометър
Чаршафи – долни – 2 бр.
Тензухени пелени - 5-6 бр.
Памучни, бархетни пелени - 5-6 бр.
Висяща музикална играчка за леглото
Люлеещ се шезлонг
Биберон залъгалка
Бебефон (ние купихме доста по-късно)

II. За разходка:
Количка (може и по-късно да се купи)
Столче за кола
Одеалце за навън или Bundle me
Сенник за кола (за прозорец)
Огледало за гледане на бебето за кола
Космонавт (или нещо с функция на яке)

III. За къпане:
Ваничка + Подложка
Кофа
Канче
Термометър за вода
Хавлия

IV. Дрешки:
Бодита с къс ръкав (тип „прегърни ме” т.е. не се обличат през главата) – 5 бр.
Гащеризончета – 5 бр.
Шапка за навън – дебела
Шапка за след баня -2 бр.
Чорапи – 3-4 чифта
Ръкавички – 3-4 чифта

V. Козметика:
Шампоан
Бебешко олио/ Зехтин
Крем против подсичане
Вазелин
Клечки за уши
Мокри кърпи
Памперси
Прах за пране за бебешки дрехи
Нокторезачка
За мама – подплънки за кърмачки
За мама – Lansinoh (ланолин)

VI. Аптечка:

Спирт
Физиологичен разтвор
Лепенки за пъпче
Памук
Капки против рахит
Капки против колики
Дефламол
Термометър
Калиев перманганат
Сироп срещу температура (Панадол)
Топоцин

VII. За болницата за мама (някои неща се повтарят от по-горе):
Джапанки
Чехли
Хавлиена кърпа
Чорапи
Сутиен за кърмене
Бельо
Четка и пасата за зъби, крем за лице
Гребен, огледало, ластици, шноли
Сапун, шампоан, сешоар
Дамски превръзки нощни
Lansinoh (ланолин)
Нощници/ пижами с предно закопчаване – 2 бр.
Жилетка
Фотоапарат
Химикалка и лист – за евентуални въпроси/ записки
Монети – за тел, за машини за кафе, закуски...
Дрехи за излизане от болницата
Вода за пиене
Документи и телефон

VIII. За болницата за бебето(някои неща се повтарят от по-горе):
Бодита с къс ръкав (тип „прегърни ме” т.е. не се обличат през главата) – 2 бр.
Гащеризончета – 2 бр.
Шапка за след баня -2 бр.
Чорапи – 2 чифта
Ръкавички – 2 чифта
Памучни, бархетни пелени - 2 бр.
Памперси
Мокри кърпи
Биберон залъгалка
Столче за кола
Шапка за навън – дебела
Одеалце за навън или Bundle me
Космонавт (или нещо с функция на яке)

Последна редакция: сб, 24 юли 2010, 02:42 от Мама Мечка

# 508
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
Не споменах, доакто коментирахме, че нашата ваничка я слагахме в мивката и цялото къпане ставаше в кухнята - супер удобно и за бързо затопляне, и плотът до мивката беше достатъчен за преобличане и мазане на бебка. Не зная обаче, дали ваничките които се предлагат на бг пазара са предвидени да влизат в стандартни умивалници (а дупката за оттичане само се отпушва и никакво местене на тежка вана или кофи с вода).

# 509
  • Мнения: 488
Антоанета Simple Smile,
НЕ съм те разбрала, мила  Embarassed Имах предвид д-р Иванов, не д-р Иванова  Laughing
Иван Рилски ми се стори добре. Чисто, комфортно, в сравнение с държавното Аг си е 300% лукс Simple Smile
Диколкото разбрах и там нормалното раждане е 500 лв, но подочух, че за второ раждане в Ниа Мед правят 5% отстъпка Simple Smile та се чудя... В града се коментира, че Ниа Мед не е това, което беше в началото...но допускам и да са само злонамерени приказки...Ще ти пиша после пак, че излизам!
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт