ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да я победим заедно :). Тема 5!

  • 51 779
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Мили дами,
Всички предишни теми страшно много ми помогнаха. Вдъхваха ми кураж и надежда, дадоха отговор на многобройните ми въпроси, бяхте ми страшно полезни и много се радвам, че има такова място, в което човек може да намери приятели, които заедно да преминат през трудностите, с които се налага да се справим. Пожелавам на новата тема все по-малко нови потребители, все повече сбъднати мечти и все повече изклекувани мами и кандидат-мами. Пожелави ви цялото здраве и най-перфектните стойности на инсулина при следващото обременяване, защото истински вярвам, че е постижимо с желанието, което имаме, волята, която показваме, и любовта, която всички носим в сърцата си.


Линкове към старите теми:
Хиперинсулинемията-да поговорим http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240948
ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 2 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298200.0
ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 3 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332919
ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 4 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393329.0

Както и изискванията при изследване ОГТТ (Орален глюкозотолерантен тест):

Подготовка на пациента: подготовка на пациента включва спаз­ването на следните изисквания:
1. Една седмица преди провеждане на теста трябва да се прекрати приема на: перорални контрацептиви, естрогени, тиазидни диуретици, кортизол, α-метилдопа, слабителни медикаменти, транквилизатори, барбитурати, салицилати, фенилбутазон и др.
2. При жени мензисът да е приключил най-малко преди 3 дни.
3. Пациентът да не е фебрилен (без температура).
4. Пациентът да не е с хипокалиемия или хиломагнезиемия.
5. Три дни преди теста да не се ограничават въглехидратите, тъй като това води до намален толеранс към глюкозата. Диетата тряб­ва да включва 200-250 g въглехидрати дневно. Много богата на въглехидрати диета преди теста води до ниска въглехидратна крива (повишен толеранс към глюкозата).
6. По време на теста  пациентът трябва да пази физически и емоционаален покой, да не пуши, да не приема допълнително храна.

Благодарение на Дидко  Hug

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 12:23 от Ina_22

# 1
  • Мнения: 1 849
Цоп и аз тук.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 668
А сега видях аз новата тема.Та тоя доктор от Токуда ми каза, направо да пия по 3 на ден със всяко хранене по 500мг са хапчетата.Обмислям да ги намаля наполовина.А да ви се оплача, някой имал ли е подобен проблем, от 3 дни, откакто почнах да ям без сладко, но ям въглехидрати пак и съм като парцал, едвам се движа в нас, вечер трудо спя и се събуждам уморена.Пих днес центрум витамини и се чудя дали ще има файда :Sad

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
insane, на теб са ти предписали от малката дозировка Метформин. Аз пиех от 850 мг, затова ми предложиха варианта с по половин.
Иначе е добре и другите въглехидрати да ги понамалиш - човек не се усеща колко поглъща заедно с хляба, макаронените изделия, ориза, картофите ...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 668
Ще се опитам, но не се чувствам добре, затова изпих едно кафе с малко захар.Вие кафе пиете ли, доколкото нам и то качва инсулина.Аз по принцип не пия, но понякога е неизбежно......а въглехидратите ще ги намаля още, но не мога изведнъж Simple SmileЗначи не е проблем, че пия по 1500мг дневно

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Записвам се и аз тук с надеждата до края на темата  да свикна с лекарството отново и да съм свалила по-голямата част от килограмите  Blush(скромна съм) Моята доза е 3х850. С док сме се разбрали много бавно да качвам дозата , че трудно понасям лекарството.Мисля да приемам седмица по половин вечер и след това бавно да прибавям по една половинка ,докато стигна 3х1

# 6
  • Мнения: 294
Лекарят преценява най-добре каква е твоята дозировка. Аз пия по половин от 500 мг., три пъти дневно. Но аз съм слаба (около 48 кг), може би съобразяват дозата и с килограмите на човек. Иначе гладът за сладко преминава. Първите дни са трудни, но не непреодолими. В тази връзка, исках да ви попитам какво ядете, всъщност. На всички ни е ясно какво не може, но готвите ли си, примерно отделно от семейството, съвсем ли сте изключили картофите и ориза? Салатите успяват ли да ви заситят, и как се отразява всичко това на косата ви? Голяма ми е мъка, от толкоз диети горката взе да се скапва. Дерматоложката каза, че ограниченият прием на прости въглехидрати се отразява в/у косата. Тя спира да се храни и започва да пада. Знам, че това е някакъв проблем от суета, далеч по-маловажен от здравето, но за една жена косата е важна, пък.
(Имах нужда да помрънкам за това)
Сега се сетих, тези витамини за диабетици на Doppel herz съдържат селен, който не може да се приема без почивки, така че, ако ги пиете, правете някакви паузи Simple Smile

# 7
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Ето ме и мен. Не съм писала отдавна, че нямах възможност. Как сте момичета? Всички добре ли сте? Имате ли напредък?
Аз да си призная, бях малко несериозна и се бях отпуснала доста. Пиех си хапчетата, когато се сетя...И естествено си качих свалените 3 кг. От вчера започнах диетата, която ми беше направена, но си я измених малко. Например за закуска имам 1 филия печен ръжен хляб, сирене или кашкавал, плод, чай, а аз изядох само филията с малко сирене. За обяд имам до 250 гр. ядене, като мога да избирам какво точно, плюс салата и пак една филия хляб и плод. Е, аз ядох салата около 300 гр. и филията и едно парче пъпеш. Вечерята беше 200 гр. супа от пилешко с моркови и стар кромид, 1 домат и една филия хляб. След това около 200 гр. диня. Днес кантарът показва с 600 гр. надолу  Grinning Много съм доволна. Да си призная, цял ден лежа и не правя нищо. Но явно храната си оказва влияние. И да си призная греха - изкуших се от 1 малка сусамка, но само това  Embarassed
Мисля от днес да започна пак с Тае Бо-то на Били Бланкс, че ми действа добре. Е, това е от мен. Прегръщам всички ви и дано сте добре  Hug

# 8
  • Мнения: 749
И мен. Аз както знаете не пия хапчета, но вече не ми е толкова зле. Тези дни минах на обикновен хляб, даже сладко лапах- не ми беше добре, но за около час- имах сърцебиене, но не са ми изтръпвали краката, после ми се оправи. Преди ако бях налапала нещо сладко поне 3 дена нямаше да знам къде съм- инсулина щеше да ми е в небето.  Не ми е перфектно  като ям само бял хляб и реших да ги мешам- 1 филия Вита и половин обикновен типов- така ми е перфектно. Продължавам със спорта- карам само на Синди Крауфорд, че иначе започвам да се офлянквам и повече време избирам какво да спортувам, отколкото да свърша малко работа. От вчера ровичкам в тази програма- удобна е да се води дневник за кг и мерките:

http://www.fitday.com/

В нея установих, че разходка около час и половина е към 450 калории- колкото и тренировката за 45 мин три пъти седмично, а да въртиш из квартала си е доста по-лесно.

# 9
  • Мнения: 1 868
Ето ме и мен в новата темичка Grinning
Желая на всички все по добри резултати Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
Ina благодаря за новата темичка...хубави думи.  Grinning
Аз съм споменавала по рано. На мен също ми е малка дозата на метформина. Пия 1/2 - 1/2 - 1 Метфогамма 500мг. На няколко пъти се опитвах да вдигна дозата защото не свалях но не се чувствах добре. Сега си вземам по цяло хапче когато прекаля с  въглехидратите. Понася ми. Иначе за спорта д ави кажа. В неделя ходих на Тае-Бо.  newsm68 Мисля, че това е моя спорт. Нищо, че и днес още си влача треската де.  Mr. Green Но толкова пот и това натоварване после ми се отрази много добре. В началото като почнахме и като ми заблъска сърцето, като взе да ми причернява и прималява.  ooooh! Шаш! Обаче после се освестих и ми беше добре. А аз нали писах, че почнах да пия Витаслим, от него се чувствам много добре. Определено ми се засили метаболизма и....прочистването  Embarassed но по важното е, че и корема видимо се поприбра.  Peace

# 11
  • Мнения: 749
Само така  newsm10. Със спорта само в началото - първите 10 мин е търсене, после ти става едно свежо на мозъка- все едно нищо ти няма.

# 12
  • Мнения: 361
пих метформин /сиофор/ 2 пъти по 1000 около месец, а след това забременях след 5 години неуспешни опити и множество изследвания. не знам дали метформина е изиграл роля, нивото на инсулина ми беше 10 пъти над нормата, когато го изследваха. сега, разбира се, не пия заради бременността /в 19 г.с. съм/, страх ме е обаче да не започнат някакви проблеми заради инсулина. трябва ли да се прави изследване на инсулин по време на бременността?

# 13
  • Мнения: 749
Някъде в този период, в който си ти се прави глюкозно натоварване- на теб правили ли са ти? Не съм търсила подробно, но ако преди това си имала проблем е добре да се ходи на специалист по рискова бременност- там следят повече параметри и знаят какво да следят допълнително.

# 14
  • Мнения: 132
Момичета,извинявам се за невежеството ми!Наскоро ми изписаха Метформин 500 мг,първата седмица по 1 таблетка,след това по 2 таблетки дневно!Имам проблем със забременяването и за 1 г качих 20 кг!Не знам затова ли доктора ми го изписа!Не съм правила обременяване с глюкоза!Ендокриноложката ми каза да не го пия,а той ми е изписан от специалист пи стерилитет!Каза, че ще ми помогме за сваляне на тези кг!Не знам какво да правя!Може ли да ми навреди ако не съм правила обременяване с глюкоза? newsm12

Общи условия

Активация на акаунт