Кафе и кърмене?

  • 7 830
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте!
Много ми се иска да разбера мнението ви дали има влияние кафето върху бебето чрез кърменето.Ние сме на 5 мес и от момента в който зарбеменях не съм пила и 1 кафе а за цигара да не говорим т.е вече 13 месеца.Но в последно време просто не издържам като гледам всички около мен стават сутри и кафенцето направо се поболявам дори като го мирисна.Не говоря по 3-4 кафета на ден а само сутрешно.Много ми се иска да съм сигурна че това няма да влияе негативно на принцеската ми!

Благодаря  предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 4 187
Пия кафе, сутрин и следобед , не съм забелязала да се отразява на Стас ! Не съм спирала и кафето през бременността, просто започнах да добавям повече мляко !

Кърмя на поискване, имало е случай да пия кафе и той да суче в момента  Crazy !

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Megito,аз също винаги съм си пиела кафе,ако искаш пробвай да пиеш кафето веднага след кърмене.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Кафето го пия вместо вода CrazyНе се е отразявало на тонуса на момичетата.Мина още я кърмя Peace

# 4
  • York
  • Мнения: 826
По време на бремеността си пиех по едно кафе, правя го и сега. Гледам да го пия след кърмене, но не винаги се получава. Не мисля, че влияе на дъщерюна  Rolling Eyes

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 239
Аз също пия кафе по 2 пъти на ден, бебето ми си спи спокойно, а е изцяло на кърма.

# 6
  • Мнения: 2 011
Пия сутрин кафе. Не влияе на бебето. Защо не пиеш безкофеиново, щом се притесняваш?

# 7
  • Мнения: 550
Пия кафе, но рядко и гледам да е безкофеиново. Не съм забелязала синът ми да става неспокоен  Peace

# 8
  • Мнения: 1 567
Аз лично, когато кърмех пиех нес с мляко. С доста мляко.

Не съм забелязала да е имало негативен ефект.  Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не съм го спирала ,нито през бременността, нито сега.
Не му се отразява отрицателно на детето.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз реших да поотложа кафето докато малкия не стана на годинка. Той продължава да суче, но не разчита вече толкова много на млякото на мама и не съм забелязала да му се отразява. Но така или иначе си карам само на сутрешното не много силно кафе.

# 11
  • Мнения: 774
Кърмих малката допреди месец. Пийвах си по едно кафенце сутрин.

# 12
  • Мнения: 1 100
Кърмих две години, нямаше как да не пия кафе толкова време. С ниско кръвно съм и без сутрешно кафе припадам.
Пия кафе два пъти дневно като смесвам 1 лъжичка нес и 1 инка, добавям и мляко и става една голяма доза, на която се наслаждавам 1 час. Ако е само за атмосфера може да сложиш повече инка и само няколко зрънца нес за аромат.

# 13
  • Мнения: 5 776
И аз не можех без сутрешното кафенце,нито през бременноста,нито в периода на кърмене.Гледах да го пия след сутрешното кърмене,не съм забелязала да се е отразило по никакъв начин и на двамата  Peace

# 14
  • Мнения: 91
Бях го спряла само в началните месеци на бременността и малко след раждането(е, първите дни в болницата тичах до кафе автомата), сега пия обикновено по едно сутрин, не съм видяла да има проблем за малката.  food010

Общи условия

Активация на акаунт