Оформяне на питки и тестени изделия - стъпка по стъпка......

  • 432 308
  • 474
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 185
А, Лабрекс, има ли особености в тестото на тази питка? Аз я правих с тестото на Морена, ако го знаеш.

# 61
  • Мнения: 22 867
А, Лабрекс, има ли особености в тестото на тази питка? Аз я правих с тестото на Морена, ако го знаеш.

silviti, правила съм я няколко пъти с различни теста - съвсем обикновено от брашно, мая, сол, захар, лъжица олио, (мисля, че точно нея съм снимала),  от тесто с прясно мляко, на махмама от тестото, няма някакви особености. На Морена тестото е хубаво, правила съм питки с него и на Танита, ако искаш опитай,  по нейните модели стават хубави питки, и вкусни, и красиви.Peace

# 62
  • Мнения: 909
Дами,брашното което сега излиза на пазара е много лошо.Смисъл,че  от тия дъждове не става нищо с него.Купих ме си 10кг брашно...и какво стана,питката се надува идеално..отгоре се изпича идеално..но вътре е като тесто...,направих и от бързата пица...която е много тънка по принцип...е не нищо не стана,гледам го идеално опечено,но докато се извади от фурната и веднага се променя и става тиклаво.... ooooh!
Купих 1кг брашно от Кауфланд за да пробваме,питката този път стана...,веднага записахме партидният номер и отидохме да купим повече...,ама познайте само два пакета. ooooh!Ако ще трябва сега всеки път да го пробвам преди да купувам...,о ще падне голяма чудесия... Crossing ArmsКазвам го това ,защото много мои приятелки се оплакаха от същото.
Така,че silviti ...може да е от брашното,щом Лабрекс казва ,че няма някоя тънкост.
Сега ще кача снимки от последната ми питка с брашното,което става... Confused

По идея на mari_eta  bouquet
Само дето при мене не стана така,както трябва защото го изтървах при пренасянето ,то се разтегна и изобщо .. с две думи се провалих Embarassed..,но пак ще го пробвам... Peace



Лек ден дами...  bouquet

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 09:27 от merydit

# 63
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Меридит, чудна е станала Peace.
Просто тавата ти е по-голяма затова. Аз ги бях накачулила едно върху друго Embarassed...а и май ти е било по-меко тестото.
Обаче има ли сиренце вътре - не прощавам Crazy  bouquet!

# 64
  • Мнения: 185
А коя според вас е най-добрата марка брашно на пазара?

# 65
  • Мнения: 185
Момичета, слагам снимките на неуспешната ми звездна питка. Нямах ф-ми звезди, направих я със сърца. Да не би това да ми е изиграло лош номер? Едното сърце го нахапа мъжът ми. Но най-много се чудя, защо горният лист тесто се напука така? Сигурно е бил много дебел.

http://dimov.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album22

Ще чакам с нетърпение вашите коментари за неуспеха ми  Blush

# 66
  • Мнения: 22 867
Ще чакам с нетърпение вашите коментари за неуспеха ми  Blush

Ееее, silviti, много си самокритична, чак пък неуспех - не бих казала. Peace Така, доколкото ми се вижда от снимките, като че ли наистина горният слой ти е бил по-дебел. Пробвай някой следващ път с по-тънък, ама не съвсем. Лошото е, че аз правя всичко на око и сега ми е трудно да кажа колко примерно дебел newsm78. Просто по-малко от сегашната дебелина. Но идеята ти със сърчицата ми хареса и си я крадвам! Grinning Според мен нормална питка ти е станала, не коментирам изпичането, защото май нещо сурова ти се беше сторила. Вкъщи пък сме по недопечените неща, предпочитаме ги пред препечените. Вкус........... Peace Пробвай по-нататък пак, ще я направиш така, че и на теб да ти хареса. Имам предвид, че не е нещо сложно.   bouquet
Пак я гледах, отгоре кората ми се струва попрепечена, да не би пък във фурната да ти е причината, т.е. в температурата на печене - да я жарва отвън, а вътре да не се допече newsm78. Не съм сигурна, просто си размишлявам..........

merydit, и ти - кви кусури, кви пет пари?! Толкова вкусна изглежда, само дето няма как да се пресегна......... Heart Eyes  bouquet

# 67
  • Мнения: 11 747
На висока температура е печена. Във вътрешността се е развил бурен процес на ферментация, докато отвън кората за отрицателно време е станала кафява и дебела. Следователно се пуква, защото вече не е еластична и не може да се разпъва при надуването.
Следващия път печи на по- ниска температура, може би с 50* по- ниска, да не е и повече.

# 68
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
И според мен е печена на висока температура.Пробвай на 180 гр. и горния да е по-тънък,но примерно тестото да е по твърдо,за да не се "разлее",като втасва.

# 69
  • Мнения: 22 867
На висока температура е печена. Във вътрешността се е развил бурен процес на ферментация, докато отвън кората за отрицателно време е станала кафява и дебела. Следователно се пуква, защото вече не е еластична и не може да се разпъва при надуването.
Следващия път печи на по- ниска температура, може би с 50* по- ниска, да не е и повече.

pina,   bouquet  bouquet  bouquet! Друго си е като ти го обясни някой научно! Peace Аз по-скоро усещам нещата, отколкото да имам смислено обяснение! Grinning Иначе в моята фурна пека питките на 160-170 град, но съм и хванала цаката и знам как пече!

# 70
  • Мнения: 185
Ако ви кажа, че пекох на 160 градуса, тавата в/ъ скарата на най ниско ниво, а като видях колко бързо се зачерви горния лист, покрих с фолио. Май ми е много скапана фурната.

Правя страшно много баници и имам добра слава в това отношение. Веднъж обаче ми се наложи да правя баница в чужда къща, фурната бе уникална и разбира се имаше и вентилатор - е това стана най-уникалната баница, която някого съм правила.

Та май наистина фурната ще ми се окаже много скапана Sad

Ако пека с 50 градуса по-ниско - отивам на около 100 - 120  Sick

# 71
  • Мнения: 11 747
Явно не ти показват вярно градусите на копчетата  Thinking   За голяма питка, каквато е тази, 160-170 градуса са идеални ( Лабрекс  Hug ), но ако е без вентилатор. Ако се пече с вентилатор - 140 градуса, за по- смелите може и 130 градуса. Вентилатора вдига общата температура заради разнасянето на топлия въздух.

silviti , пробвай да печеш на 110 градуса, ще стане работата, ама ако всеки път дава една и съща грешка  Thinking  Щото може нещо да не прещраква самото копче и някога да загрява повече, друг път по- малко, а ти да задаваш все едни и същи градуси.

# 72
  • Мнения: 125
Аз не мисля , че горния лист е дебел, но знам ли  newsm78 Но как то и другите, мисле че е печено на висока температура, но не мога да кажа на колко пека аз, защото фурната ми е на газ.

За друго искам да споделя  Simple Smile
Зветенца или сърца  Mr. Green преди да сложа на питката намазвам мястото с четката с водичка и цветенце залепва. После като втасва и се пече нама да се плъзга на страни  Rolling Eyes
Дали се разбира какво написах  newsm78

# 73
  • Мнения: 185
Браво, Альона, точно това беше вторият ми въпрос - защо фигурките се смъкнаха надолу, а после като беше изпечена се отлепваха много лесно! Много, много ти благодаря!

Чувствам, че следващият път (който ще е днес или утре) питката ще излезе. И на фурнарта ще й намеря цаката Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 283
Здравей  silviti и добре дошла при нас  Hug. Като за първи път - справила си се чудесно. Ако това може да ти е някакъв стимул, преди да се регистрирам във форума, не съм си мислила дори за миг, че мога да правя питки. Всички момичета са много  отзивчиви и критиката е градивна. За съжаление напоследък влизам по-рядко, но пък изпитвам удовлетворение и един вид малка награда и отмора Peace
Сега по същество, че нещо се отплеснах: Мисля, че тестото ти е било по-твърдо от необходимото и както е казала Пина, фурната ти е силна и е запечатала питката, не е имала време да втаса равномерно, а си я "пришпорила".
Правила съм тази питка, но немога да си открия снимката. Аз пък направих обратното. Омесих си топката, разточих тестото/твоето е добре на дебелина/, изрязах звездичките и ги отделих. Върху разточеното тесто, сложих топката и я обърнах в намазана вече тава. После с разбит белтък намазах фигурките и ги залепих на празните отвори. След като втаса - разбит жълтък с малко олио и във фурната, първо на 50 градуса отдолу с вентилатор/пет минути/ и после увеличавам на 150 градуса с вентилатор на втората решетка от дъното. Така пека, докато порозовее и изпълни тавата. Тогава изключвам вентилатора и пека още десет минути на 180 градуса - долен и горен реотан. Никога не са ми били тестени вътре . Успех  Peace

Сподели моля те рецептата за баницата!

Общи условия

Активация на акаунт