Любители на кучета-15

  • 89 993
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 0
Цитат
Обожавам кучетата и когато мъжа ми направи паркинг за камионите си се сбъдна една от мечтите ми- да имам място, където да се грижа за много кучета
.

bi_bi_to,всичко това което правиш е за похвала и възхищение.Радвам се ,че има такива хора като теб.
Наскоро собствениците на 10 годишен френски булдог заминаха в чужбина и решиха да си вземат вещите и ценностите, а горкият дядо да изоставят на произвола на съдбата.Една жена от форума в който също пиша,беше луднала как да намери дом на горкото животинче.Не го искаха и в приюта за бездомни кучета ,защото нямаха условия за отглеждането на клетото животно.Говорих с нея по телефона ,защото исках да го взема ,но имаме и 14 годишна немска овчарка .Докато обсъждахме въпроса ,аз във Варна   тя в София ,нещата се наредиха и  добри  хора взеха кучето.
От тоя случай остана искрица в съзнанието ми , че съществуват все още съжелителни и стойностни хора .  

# 631
  • Мнения: 0
Синеоч,ти успя да ме разплачеш!Много жалко !Разбирам те напълно .Но ще мине време и то ще заличи лошите спомени .Кучкаря си остава такъв ,минава време и ще дойде момент в който няма да можеш да устоиш на някой лаещ сладур.Пожелавам ти го от сърце.

# 632
  • Мнения: 5 140
Дари  Hug това ми беше 2-рото куче, предното беше болонка Мила се казваше, защото наистина беше мила. Ноооо и тя почина.  Confused Cry Е не ми върви. ooooh!

# 633
  • Мнения: 4 469
Охх, Синеоч и мен ме върна към моите се не толкова радостни спомени с кучетата, аз все още ги сънувам и двете предишни. И двамата умряха на 8 год. Понеже и аз някъде дълбоко в мен, все се съмнявам, да не би да не ми е писано, кучето ми да остарява с мен, сега така съм се вторачила във Фокс Thinking. Направо се вманиачавам на моменти.

# 634
  • Мнения: 247
Благодаря ти за милите думи  Blush .
Знам, че не мога да им дам много, но е от сърце.
А за кученца, които преди са били нечий домашни любимци, спали са в нечий топло легло никаго не съм си помисляла да взема там. Много ме е жал,защото знам как са свикнали да живеят и че може би няма да оцелеят при лоши условия навън, като студ, дъжд и т.н.
Направо не знам как може да има такива хора,като тези които описваш  ooooh! .

Синеоч  Hug , не си мисли така. Живота на едни е по-дълъг, на други по-къс. Всяко живо същество на земята се ражда със своя съдба, с определени дни и мисия. Мисията на Рой е била да те избере, да те прави щастлива и да остане завинаги в сърцето ти.
Откакто се помня имаме кученце в къщи. Загубила съм досега 3 болонки   Cry (говоря за тези, които сме отглеждали у дома) . До ден днешен не е спряло да ме боли за тях и сега като се сетя заповам да плача. Много е тъжно, много е тежко, но знам че някой ден отново ще намериш сили да гушнеш някое малко приятелче.

# 635
  • София
  • Мнения: 1 677
Значи, няколко човека ми споменаха за зооборса под моста Чавдар, нещо като склад където продават всякакви храни, аксесоари, играчки и други кучешки и не само неща, на много ниски цени. В началото мислех, че става въпрос за подуенския пазар, но е друго. Вчера чух един човек в парка да обяснява на друг къде се намира и колко много неща имало, ама ме беше срам да се включа в разговора  :ag:
Някой знае ли къде е?

# 636
  • Мнения: 36
аз я знам.ще ти обясня за по- лесно от последната спирка на тронлея на кв.Х.димитър се слиза на 2-рата /без да броиш последната/.като се слезе там веднага се хваща уличката вляво.и само направо си там.борсата  е почти в края на улицата
адреса София кв.Хаджи Димитър, ул.Кочо Честименски 7,а телефоните са 02/9454748, 02/945 04 74
http://www.bgmaps.com/map/search
ПРОСТЕТЕ МИ НЕ ВЛЯВО ,А В ДЯСНО

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 21:32 от epson

# 637
  • София
  • Мнения: 1 677
Супер сииии!

# 638
  • Мнения: 1 335
Синеоч, година и половина тъга ... страшно е. Не изтреящваш, нормално е. Сънувала съм, че отивам на гроба на предното куче. Поемете си дъх. Не мога да ти предложа утреха, защото такава няма. С теб съм, защтото познавам болката ... и празнотата. Не е да не ти върви. Те просто идват при нас за кратко. Неусетно идва времето, когато трябва да ги пуснем да си отидат от нас. Мяркай се към темата. Без да планираш може да се появи някой неочакван приятел.

Относно породните - не ми харесва да се появява и намек на деление породни/безпородни, затова реагирам веднага. Да поясня и нещо, за да сме наясно. Ще има много главни букви, не викам.
ОТГЛЕЖДАМ ЧИСТОПОРОДНО, РАЗВЪДЧИК СЪМ И СЕ ГОРДЕЯ С ТОВА! ПОСТАРАЛА съм се да добия знания и умения; СТАРАЯ СЕ да давам на породата каквото мога, за да произведа КАЧЕСТВЕНИ  и ЗДРАВИ кученца! В бъдеще ще продължавам да се старая да го правя! Уважавам труда на колегите, отглеждащи чистопородни кучета! Не подкрепям ниакви форми на полупородно и междусъседско плодене. Отглеждала съм, отглеждам и най-вероятно завбъдеще ще продължавам да отглеждам и безпородни кучета.
Това не прави нито мен, нито кучето ми по-добро от вас! Тук е мястото да сме РАВНИ и да обменяме опит/грешки/съвети като СТОПАНИ. Като стопани полагаме грижи за четириногите, които обичаме. Като стопани се учим от грешките.
Искрено шЪ замолИМ да не се допуска деление под каквато и да е форма или причина!

# 639
  • Мнения: 4 615
Връщам се, влизам и... Синеоч, много съжалявам за случилото се.

Много сте писали. Надявам се всички вие и вашите любимци да сте добре. Прочетох смешни истории, видях нови лица, прочетох любопитна информация, която ми е от полза, но не съм знаела.
Snarky, дано имаш късмет и в хотела да пускат кучета.

Момичета, много ме е срам, но пък и не мога да се стърпя да питам. Вашите кучета правят ли си "свирки" ? Embarassed Аз три кучета съм имала преди тоя калпазанин, все мъжки са били, но такава екзотика до сега не бях виждала.

# 640
  • Мнения: 850
Raffaella Sanzio, нашия хубостник просто се ближе  Embarassed  ... такъв побертет ни гони чее  ooooh!

Тук е мястото да сме РАВНИ и да обменяме опит/грешки/съвети като СТОПАНИ. Като стопани полагаме грижи за четириногите, които обичаме. Като стопани се учим от грешките.
Искрено шЪ замолИМ да не се допуска деление под каквато и да е форма или причина!
напълно съм съгласна !

 Най - новото при нас е, че се научихме да заравяме като ака и съответно памперса е раздран и си търка дупето по коридора . Това с дупето да не е свързано с някакви жлези  Embarassed , извинете за невежеството , но да попитам.   bouquet

 Относно храненето , ходих вчера до вета и казах колко ядем ... даде ми консерва от 100%месо /така пише на нея/ и сега Рошан яде сутрин и вечер по една лъжица с връх от нея и през деня има заредена порция гранулки . Като сложа храната я омита за секунди и облизва чинийката  Simple Smile

  Хубав ден ви желая   bouquet

# 641
  • Мнения: 0
Raffaella Sanzio,това със "свирките"е много интересно.Предното ми куче не си правеше такива работи но си изваждаше "пистолета" и по необясними причини се клатеше ,вървейки по коридора и се изпразваше сам.Незнам как ставаше тая работа ,но горкото животно докато не си свършеше работата скимтеше като котка.Бях му взела голяма плюшена играчка ,която си е мислеше за любовница и така престана да се измъчва .Вършеше нещата отгоре и .Като имате в предвид това ,че е пускан на женски няколко пъти от които поколение имаме само едно.Така си отиде горкият на 9 години с плюшената любовница.
 mmmshushy80 и ние сме в пубертета.Доктора каза ,че имаме акне.Не знаех, че и при кучетата има такава диагноза.Много интересно има пъпки само по муцуната си.Наистина са с гнойни връхчета и за седмица затихват от само себе си.Като ми хване крака под масата и нон стоп клецане.Чак започва да се лигави и си опръсква с лиги цялата муцуна.Умирам от смях .Май ще купувам плюшена приятелка и на него.А в Морската градина що куче има той е отгоре му.С два пубера вкъщи /сина ми е на 17 г./ще вляза преждевременно в критическата.

# 642
  • София
  • Мнения: 3 789
Най - новото при нас е, че се научихме да заравяме като ака и съответно памперса е раздран и си търка дупето по коридора . Това с дупето да не е свързано с някакви жлези  Embarassed , извинете за невежеството , но да попитам.   bouquet


Шуши, и ние така започнахме - първо си търкахме дупето след акане, след това - и по-често. Какво е акото на Ронката? Ако е по-течно, има логика да си го търка, но ако е твърдо и след акането не остават парченца ако на дупето - лошо..... Cry В клиниката ми казаха, че малките породи (особено пинчерите) са предразположени към възпаление на аналните жлези, изчакай го още една седмица, наблюдавай го и отидете на лекар да ви ги погледне. Ако има проблем - като ги стисне, ще изкара не прозрачен, а кафяв секрет. Стискам палци да не ги е възпалил Praynig , но ако има възпаление най-вероятно и на вас ще ви препоръчат операция като на нас, иначе само ще се мъчи и ще направи някоя беля  Cry

# 643
  • Мнения: 0
Деска, това с жлезата е много спорен въпрос.Моя вет.доктор е абсолютно против изстискване на жлезата/ако няма нужда/ ,докато например в една клиника във Варна още като малко кученце заведеш ли го при тях първата работа е да му я изстискат.Знам че веднъж почне ли се няма спиране.Не съм специалист ,това съм чувала.
 mmmshushy80,може да си търка дупето ако има глисти.Изследването при нас е 2 лв.Нося малко "ако" в една торбичка или шишенце/както при малките деца/и след два дни излиза резултата.Така поне ще си спокойна и за вътрешните паразити.

# 644
  • София
  • Мнения: 3 789
Деска, това с жлезата е много спорен въпрос.Моя вет.доктор е абсолютно против изстискване на жлезата/ако няма нужда/ ,докато например в една клиника във Варна още като малко кученце заведеш ли го при тях първата работа е да му я изстискат.Знам че веднъж почне ли се няма спиране.Не съм специалист ,това съм чувала.
 mmmshushy80,може да си търка дупето ако има глисти.Изследването при нас е 2 лв.Нося малко "ако" в една торбичка или шишенце/както при малките деца/и след два дни излиза резултата.Така поне ще си спокойна и за вътрешните паразити.

Да, знам, че е така, нашата отначало също не я пипаха, но след като се появиха тези симптоми - нямаха избор. Джескин започна да се влачи без да е акала преди това. В крайна сметка се наложи операция, докторът каза, че нашата трябва да е колкото зърно на леща (мини-пинчер), а се е била възпалила до размерите на голямо грахово зърно, което за нашите размери си е огромно нещо. Лошото е, че ако възпалят аналната жлеза, започват проблеми с кожата и с черния дроб. Ние за този един месец бяхме увредили някакъв показател, та пихме хапчета да го възстановим. С две думи - леко ни се размина. Затова мисля, че трябва да се провери навреме, още повече, че Джеси и Ронката са предразположени към това  Cry

Дано наистина са глисти, но знам, че Ронката го обезпаразитяват редовно. Има вариант и да е просто "лошо поведение" - както казват нашите лекари  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт