ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 11

  • 104 860
  • 751
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 705
Момичета, като говорите за розите, какво правим лятото с порасналите от храста дълги светлозелени пръчки, как нямам снимка да покажа...

# 616
  • Мнения: 97
Искам да попитам от къде мога да си намеря читава магнолия. Много ми харесват тия дръвчета, а немога да се добера до качествен посадъчен материал.

# 617
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Защо, какво се случва?

# 618
  • Мнения: 13
някои искаше да види пътеката от хромели моята е до хамака снимах да покажа и това с простите керемиди които направихме

http://www.prikachi.com/images/534/3059534m.jpg
http://www.prikachi.com/images/535/3059535X.jpg

# 619
  • Мнения: 97
Ljuboznatelna   bouquet Поздравления за твоята магнолия! Приказна е! И въобще.... градинката ... точно място за релакс (според моите представи)!
Миналата година ми донесоха от Метро магнолия (на картинката изглеждаше като твоята) и какво съм я "бучнала" така и стои. Ни лист, ни пъпка, незнам дали е жива или не. Предполагам, че не е  Sick Много ми харесва това дръвче. Влюбена съм в него. От къде да се сдобия и с дръвче и с инфо за садене и гледане. Четох статиите дето ми излязаха с гугъла, то все едно и също... Може ли малко помощ?!  Praynig

Didkaaa   bouquet Много готинко ти се е получило с керимидките! А ако ги боядисаш (варосаш) се получава още по-красиво ...

# 620
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
някои искаше да види пътеката от хромели моята е до хамака снимах да покажа и това с простите керемиди които направихме

http://www.prikachi.com/images/534/3059534m.jpg
http://www.prikachi.com/images/535/3059535X.jpg

Много е интересна пътечката. Обаче на едно място ми припомниха, че с хромела се е мелело брашно за хляб, някак грехота е да се ходи по него, и сега не ми излиза от главата ooooh!
А на тези керемидки много ще им ходи здравец Simple Smile

dark_aurora, на мен само едната ми магнолия е приказна. Купихме я от един градински център, видяхме си я с цвета. И никак не беше евтина, около 70лв. Гледам, че и тази година ще ме зарадва с много цвят.
Имам си една голяма, наистина дръвче, магнолия стелата, тя за три години не е цъфнала. Едва сега видях 5 цветни пъпки и се надявам наистина да са цветни. По-различното миналата година беше, че я поливахме повече, тя иначе е на сухо и много отцедливо място. Сигурно там е грешката.

Другата ми цикламена магнолия я взехме от цветарски магазин посред лято, в една малка саксийка. Беше намалена на 20лв, защото без цвят няма кой да я хареса, а и беше вече почти без листа. Видяхме, че корените й са здрави. Хвана се и цъфтя, но слабо, с два цвята. Тази година като че ли има 5-6 цветни пъпки, пак е малко, но все е нещо. Мисля, че там значение има почвата, до нея една малка кълбовидна туя, от жълта стана зелена, въпреки че бе на слънце. И не искаше да расте, затова я преместихме. Дано на магнолията й хареса.
Имам и един неуспешен опит да я хвана от една педя клонче, вероятно вкоренен резник, купен за 4лв от Баумакс. Тръгна в началото, но после май я засушихме и умря.

За магнолиите купи торф или някаква кисела почва, защото те не обичат варовита. Изкопай по-голяма дупка и смесвай с твоята.Магнолиите страдат и от хлороза, когато почвените елементи не са балансирани според изискванията й, тогава поливам с желязосъдържащи препарати, от агроаптеката. След като я засадиш, поливай я много редовно, да не се засушава. Рецепта не мога да дам, защото имам три, а и трите се развиват различно Rolling Eyes
 

# 621
  • Мнения: 0
Момичета, като говорите за розите, какво правим лятото с порасналите от храста дълги светлозелени пръчки, как нямам снимка да покажа...

Надявам се, че и момчета могат да отговарят  Wink   Тези светлозелени дълги и много често почти без шипове израстъци излизат от основата на розата и под повърхността на почвата са "издънки", тоест това е шипка и се отстранява като се чесне от основата. Ако просто ги прережеш, за няколко дена пак ще пораснат.

# 622
  • Мнения: 1 705
  bouquet Благодаря ти. Ще вложа повече старание за розите това лято.

# 623
  • Мнения: 122
Здравейте.
До сега на терасата си все гледах петунии, мушката, рози и всякакви други цветя ....
но тази година съм си наумила да насадя в сандъчетата магданоз, босилек ....
Та в този ред на мисли в правилната тема ли съм попаднала? Кога се засаждат, какви тънкости има при гледането ... и всякакви полезни неща ще са ми от полза  Praynig
Ако не съм в правилната тема моля насочете ме  Embarassed или ако някой иска може да ми отговори на лични ......

 bouquet

# 624
  • Мнения: 174
Искам да наторя цикаса с разтвор течен тор, но не съм сигурна как точно се процедира.
Трябва ли да полея цветето с вода веднага след наторяването или предварително трябва да се навлажни почвата?
Благодаря  Hug

# 625
  • Мнения: 527
Може ли по-опитните да кажат дали може да сложа от пръчиците тор на Лютиче (Ранункулус) за подхранване или трябва задължително да е течен тор?

# 626
  • Мнения: 1 079
Ноември в топлото време засадих в градинката ми пред блока роза от Практикер, цяма зима я държах под шише, сега съм го махнала, дано да не загине в тия софийски сибирски студове. Чакам и аз да видя ще живне ли. Няколко клончета върба бучнах пак тогава, нещо не ми изглежда добре работата. Пак откъснах млади клонки, във вазата са, ще чакам да покарат коренчета и ще садя.
Завиждам ви за собствените градини, аз продължавам пред блока, но...все някога ще имам своя!

# 627
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Здравейте.
До сега на терасата си все гледах петунии, мушката, рози и всякакви други цветя ....
но тази година съм си наумила да насадя в сандъчетата магданоз, босилек ....
Та в този ред на мисли в правилната тема ли съм попаднала? Кога се засаждат, какви тънкости има при гледането ... и всякакви полезни неща ще са ми от полза  Praynig
Ако не съм в правилната тема моля насочете ме  Embarassed или ако някой иска може да ми отговори на лични ......

 bouquet

засяваш, поливаш с топла вода,  Wink това е тарикатлък на моята баба, слагаш найлон отгоре и оставяш на топло и светло. като видиш зеленинка махаш найлона  Hug
магданоза не се разсажда, сей го по-редичко. босилека май търпи пресаждане, но мисля, че ако го насееш редичко може да минеш и без това  Hug

за торенето: не знам колко е научно вярно, но са ми казвали никога да не торя суха почва. така се изгаряли коренчетата. първо поливам, а след това като се отцеди водата поливам с торен разтвор. разрежда се по-указания или по-слабо. в никакъв случай по-концентрирано от указанията.  Hug

# 628
  • Мнения: 17 987
Оле, аз пък поливам направо с торния разтвор...дано не забравя следващия път този начин  Peace

# 629
  • Мнения: 122
Goody    bouquet благодаря

Сега мога ли да ги насадя .... те ще седят в стая и няма значение че е такъв студ на вън нали?

И за торта - има ли специална за такива растения? Никога не съм гледала ... а по щандовете гледам и купувам само за конкретните цветя които имам на терасата ... да търся сега тор за такива зелении?

Общи условия

Активация на акаунт