Вие как ще реагирате...?

  • 5 403
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте, мами! Бих искала да разбера аз ли не реагирам правилно и прекално много го приемам навърте или и вие така бихте реагирали. Ето я и случката: наскоро бяхме на поредната консултация с моята дъщеричка, която е на 4 месеца и докато чакахме пред кабинета на лекарката една майка, която също чакаше със своята 11-месечна дъщеря, поиска да видят бебето. Дотук добре, но след като учитво позволих,двете буквално си навряха главите в количката на детето ми да го зяпат, като майката беше с една дълга, пусната коса. Започнаха да му се радват, а миличкото ги гледаше толкова уплашено.  Взеха да и говорят, продължавайки да стоят надвесени съвсем близо до количката, и по едно време дори почнаха да опипват играчките и закачени на количката - ту майката, ту дъщерята. Това продължи около 10 минути, в които аз само гледах погнусена и чаках да се махнат от дъщеря ми. След като хубаво обараха всичките и играчки с съмнително чистите си ръце, майката най-накрая разбра, че не ми е приятно и се отдръпнаха. Аз през цялото време не казах нищо, от някаква криворазбрана любезност, само попитах майката за името на дъщеря й, възрастта и, и дали са за консултация (това с цел да разбера дали детето идва на редовна консултация или нещо е болно), но през цялото време ми идеше да я хвана за чорлавите коси и да я изтикам далеч от детето си  #2gunfire
Не знам, кажете ми мами, прекалено много ли се втилясвам или и вие бихте се подразнили. Май хич не ми е приятно да се доближават прекалено много до детето ми, да го пипат и гушкат (дори и мои познати).  Rolling Eyes

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Да ти кажа едно - проблемът е твой! След като не ти харесва да се навират в бебето защо не го дръпна? Или сливи ли имаше в устата да им кажеш да не стоят толкова близо?!

# 2
  • Мнения: 1 843
Защо седя и гледа?Да си беше измислила причина и да се беше отстранила от чакалнята докато дойде твоят ред.Можеше просто да ги прекъснеш и без да даваш обяснения.Аз също не обичах навремето подобни нежности от непознати или не до дам познати.

Не го мисли вече.Било каквото било.Следващият път, не позволявай подобно поведение към детето ти.

# 3
  • Мнения: 171
Да ти кажа едно - проблемът е твой! След като не ти харесва да се навират в бебето защо не го дръпна? Или сливи ли имаше в устата да им кажеш да не стоят толкова близо?!
Ами аз казах защо - от криворазбрана любезност, а и чаках всеки момент да се махнат сами, не мислех, че ще се задържат толкова време. Вие така ли правите - казвате и показвате ясно, че не искате да се доближават до децата ви - така направо?

# 4
  • Мнения: 4 806
Няма нищо по-лесно от това да помолиш да не го правят защото се притесняваш.
Дали е нормално да не ти е приятно? А мислиш ли, че е болестно състояние? Аз
не мисля, още повече в болница.

# 5
  • Мнения: 6 713
Аз пък не мога да ги разбера такива майки, за какво им е да гледат така чуждите деца, чак и пък си навират главите в количките. ooooh! Tired Никога не съм го правила, дори и сега дъщеря ми да се загледа по някое бебе или количка, само го изкоментираме, че колко е малко бебето и как плаче Laughing и дотам сме.
То пък нахалството на някои край няма.... Sick

Аз на такива съм отреагирала като си отивам към бебето, и уж да му дам играчка, или да го преместя да му е по-удобно, абе нещо, с което да покажеш, че си гледаш детето и чакаш, и те да се отместят встрани.

# 6
  • Мнения: 1 420
Мисля, че и аз бих реагирала като теб - както казваш от криворазбрана любезност  Blush Но пък някой хора наистина не се усещат...

# 7
  • Мнения: 9 439
не е правилно да си завират главите в количката, нито майката, нито детето. Може да погледнат отстрани. Това е въпрос на досещане, но тъй като те не са се сетили можеш да им кажеш да не го правят, това е твоето бебе. За играчките: никога не ме е притеснявало, че някой може за пипне играчките на бебето, после просто му ги прибирам и измивам, но тъй като знам, че има много млади майки, които много се притесняват, винаги казвам на дъщеря си (3 год.), че чужди бебета не се пипат, нито играчките им. Аз също имам сега бебе на 3 месеца и дъщеря на 3, ходим на детската площадка и там наши познати дечица пипат играчката на количката. не се втелясвам. Но, съветът ми е винаги, когато не ти е нещо по вкуса, кажи си, отколкото после да се притесняваш. Дори да получиш няколко неодобрителни погледа е по-добре, отколкото да се тревожиш.

# 8
  • Мнения: 171
За играчките: никога не ме е притеснявало, че някой може за пипне играчките на бебето, после просто му ги прибирам и измивам, но тъй като знам, че има много млади майки, които много се притесняват, винаги казвам на дъщеря си (3 год.), че чужди бебета не се пипат, нито играчките им.

Аз също знам, че след като се напипат на играчките после ще ги измия, това не ме притеснява толкова. Нормално е малки деца да искат да посегнат и да пипнат играчките, но майките им... newsm78.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Да ти кажа едно - проблемът е твой! След като не ти харесва да се навират в бебето защо не го дръпна? Или сливи ли имаше в устата да им кажеш да не стоят толкова близо?!
Ами аз казах защо - от криворазбрана любезност, а и чаках всеки момент да се махнат сами, не мислех, че ще се задържат толкова време. Вие така ли правите - казвате и показвате ясно, че не искате да се доближават до децата ви - така направо?
Аз не съм особено любезен човек. Определено бих си дръпнала детето, на тях предполагам не бих им казала - щом не се усещат те са си такива по принцип, какво да се занимавам.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 211
Хората са различни.
Не е разумно да очакваме, че някой ще чете мислите ни, както и ние не можем да четем мислите на другите.
Затова в такава ситуация учтиво, но твърдо се казва:
Извинете, много мило, че така се радвате на бебето, но то е още много мъничко и става неспокойно от непознати.

# 11
  • Мнения: 1 296
Хората са различни.
Не е разумно да очакваме, че някой ще чете мислите ни, както и ние не можем да четем мислите на другите.
Затова в такава ситуация учтиво, но твърдо се казва:
Извинете, много мило, че така се радвате на бебето, но то е още много мъничко и става неспокойно от непознати.

 PeaceПодкрепям мнението и отсега нататък си имай едно наум в подобни ситуации. Ред ти подсказа много деликатен отговор. Но принципно не ти е трябвало въобще да позволяваш подобно навиране и опипване на нещата в количката. Освен това аз лично много се притеснявам и от така наречените ,,лоши очи,,, колкото и смешно да звучи.

# 12
  • Мнения: 763
Маги, такива случки тепърва ще имаш. Ще ти се навират в количката, ще дърпат бебето, ще му предлагат солетки, ще го тормозят да казва кого обича повече -мама или тати.......Криворазбраната ти любезност много бързо ще се изпари. Колкото по-бързо схванеш, че докато се стремиш да угаждаш на чужди хора, собственото ти дете и ти си патите, толкова по-бързо ще се научиш да браниш интересите си. Давам ти още максимум година любезност, макар че и това е много.... Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 375
няма значение ние как ще реагираме. детето си е твое и отговорността да си го пазиш си е твоя. вече си майка - порастни и се научи да си отстояваш позицията пред хората на живо, а не да мрънкяш постфактум из форумите.

съжалявам за острия тон, но ситуацията е толкова елементарна, че би трябвало щом си в детеродна възраст, вече да си се научила как да я отреагираш.  някой ако дойде и си завре пръста в носа ти - пак ли ще го изчакаш мълчаливо от криворазбрана любезност да си го извади?

# 14
  • Мнения: 9 814
Кефи ме, че авторката говори за 11-месечното бебе като за 20 годишна жена.

Общи условия

Активация на акаунт