“Ръката на надеждата” – една невероятна история

  • 11 630
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Темата е в ‘татковци’ защото не искам да я орезилят в клюкарника. Все пак ако преценят - да я преместят  Peace

Ето историята в кратце:
Хирург оперира неродено бебе. По време на операцията детето си подава ръчичката и го хваща за пръста.

Тук е снимката от този момент – нарочно като линк защото не е от тези които ще ви се харесат – отваряйте само ако прецените:

http://fishki.net/picsw/092010/28/post/ruka/tn.jpg

За тези които не четат руски приблизителен превод на  цялата история:
 
Това е снимка на нероденото бебе на 21 седмици, по време на операция извършена от хирург на име Иосиф Брюнер. Детето е с диагноза Spina bifida (вроден нелечим дефект на гръбначния стълб с който никой не може да стои и ходи нормално. Въпреки това, хирургична интервенция на етапа на формиране на гръбначния стълб, когато бебето е все още в утробата, може да елиминира напълно този дефект) и той не би оцелял, ако не е бил опериран. Операцията включва премахване на матката чрез цезарово сечение в която се прави малък разрез през който да работи върху бебето без да го изважда от матката. Когато д-р Брунер завършва работата малкия  Самуел, провира малката но напълно развита ръка през разреза и здраво хваща пръста на хирурга

В последствия Д-р Брунер заявява, че е най-вълнуващият момент в живота му когато той буквално замръзва и не може да мръдне. Издателите озаглавяват тази снимка на "ръка на надеждата." Текстът под снимката гласи: "Една малка ръка на 21-седмичен плод Самуел Александър Armas излезе от утробата да се възползва от пръста на д-р Джоузеф Брюнер, сякаш за да благодаря на лекаря за дара на живота. Майката на малкия Самуел разказва, че плакала в продължение на няколко дни, когато видяла тази снимка. “Тази снимка ни напомня че бременността не е болест или физическо увреждане"

Самуел е роден напълно здрав, операцията е била 100% успех.



Ето го въпросния Самуел на 7 години:



Както и целия пост:

http://fishki.net/comment.php?id=76494


п.п. Няма нужда от коментари – просто исках да ви я разкажа .. или покажа  Peace

# 1
  • някъде ...
  • Мнения: 37
  bouquet

# 2
  • Мнения: 904
Когато виждам такива чудеса вярата ми се връща   bouquet.

# 3
  • Мнения: 763
Прочетох и се замислих, че такава тема ми носи изключително приятно усещане, а липсата на коментар едва ли ще учуди... Peace

# 4
  • Мнения: 592
Ай стига бе, Немо!!!! Тия фишки през ден ги гледам, как съм го пропуснал...
Направо ме разрева, не разплака - направо е нечовешка тази история......

# 5
  • Мнения: 0
Ай стига бе, Немо!!!! Тия фишки през ден ги гледам, как съм го пропуснал...
Направо ме разрева, не разплака - направо е нечовешка тази история......

сори ... Peace и аз се почувствах доста ..... странно   Confused

5066  Embarassed

# 6
  • Мнения: 11
Снимката е доста трогваща, но и доста метълска...Странно ми се асоциира с това:

# 7
  • София
  • Мнения: 816
Четох преди години за тези,,ин уетро,, операции и си спомням,че и без снимка бях адски впечатлена.
ПП-В,,д-р Хаус,,имаше подобен епизод с една фотографка

# 8
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Немоо, всичко друго очаквах да прочета тук, но не и тази история.
А по темата - Трогателно наистина!
В същото време се замислих, че и в живота ни подават от неочаквани страни ей такава ръка, което е хубаво, а още по-добре е ако можем някога, на някого и ние да помогнем.

# 9
  • Мнения: 0
Немоо, всичко друго очаквах да прочета тук, но не и тази история.

Защо ?? И татковците сме хора ..... имаме чувства ... оценяваме колко е ценен и колко странен понякога живота  така както и оценяваме жените които са .. как да го кажа ... избрани да го родят ... или искаш да видиш тази тема в съседство с теми за пияни попове и клюки за правителството  Whistling

Апропо - другата причина да го постна тук е че смятам че 'мамите' които посещават този раздел заслужават да прочетат това .... за другите се съмнявам  Crossing Arms

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Немо, благодаря, че го сподели ...

# 11
  • Мнения: 420
Много трогателна история.   bouquet
Дано повече деца имат такъв шанс.

# 12
  • Мнения: 21 469
Снимката е изключително впечатляваща. Радвам се много, че може да се оперира и  бебе със спина бифида,  дано да стане нещо рутинно....

Откакто аз самата имам дете напълно осъзнах колко е важно всяко едно мъничко човече да има своя шанс.....

# 13
  • Мнения: 22
Много е трогателно наистина! Очите ми се насълзиха.
Пожелавам на малкия Самуел безгрижно детство.
 

# 14
  • Мнения: 592
..... Радвам се много, че може да се оперира и  бебе със спина бифида,  дано да стане нещо рутинно....
Въйййй, ни думай, да не чува дявола - пу,пу,пу...  Crazy Най-добре е изобщо да не се налага да се оперира което и да е дете! Да се раждат живи и здрави и да растат щастливи!!!

Общи условия

Активация на акаунт