Тарталетки с ванилов крем и ягоди!

  • 3 335
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Много хубав и лесен десерт! Heart Eyes

Време за приготовление: 40 мин



За тарталетките :

брашно- 170 г
маргарин или масло  -40 г
прясно мляко/може и вода/  — 40 г
яйце — 1 бр
захар 1 ч. л.
сол щипка

Разтворете в млякото солта, захарта, разбърканото яйце и половината от брашното...като се бърка добре. Размекнатото масло/ маргарин се  смесва с бъркане към тестото и накрая се добавя останалата част от брашното.
Разточва се тесто, от което се режат кръгчета с чашка или друга кръгла форма.  В намазаните за тарталетки формички, сложете кръгчета, като притискате с пръсти, за да заемат формата.

Пекат се до златисто  в загрята фурна ...на 240 градуса

Ванилов крем:

500 мл. прясно мляко
1 ч.ч. захар
5 яйца
1 к.ч. брашно
2 ванилии/ ако е насипна 1 к. л./

Жълтъците със захарта се разбиват добре, после се добавят белтъците, после млякото, захарта , ваниилите и накрая  брашното. Вари се с постоянно  бъркане, докато се сгъсти.

Тарталетките се пълнят с леко изстиналия крем. Може да украсите със  разбита сметана и плодове и да се залеят с карамелов или шоколадов сос или топинги  за салдоледи/  Hug

Приятен апетит!   chef










Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 02:28 от Винце

# 1
  • Мнения: 5 001
Айдееее...Пак се почна!  hahaha hahaha hahaha hahaha


Ааааа...идам у вас...'начи.....Пфуууууууу...сЯ посред нощите няма да мога да заспя зарад' тая снимка.... ooooh! Mr. Green hahaha Joy

# 2
  • варна
  • Мнения: 1 830
Всеки ден изненадваш със все по хубави рецепти  Hug. Ще се пробват Peace

# 3
  • Мнения: 3 674
Айдееее...Пак се почна!  hahaha hahaha hahaha hahaha


Ааааа...идам у вас...'начи.....Пфуууууууу...сЯ посред нощите няма да мога да заспя зарад' тая снимка.... ooooh! Mr. Green hahaha Joy

Матерче
,  Hug    ама то не е от мен...ами то фотоапарата ми... Mr. Green  Много  хубаи снимки прави, та затова така изглежда вкусно  Laughing

mimi_82 ...тези дни ме е хванала музата и не ме пуска...на периоди съм... Laughing  Пробвай ги  и сподели после  Hug

# 4
  • Мнения: 5 001

Матерче[/color],  Hug    ама то не е от мен...ами то фотоапарата ми... Mr. Green  Много  хубаи снимки прави, та затова така изглежда вкусно  Laughing

Мда бееее...да!....Направо ти повярвах.....Брях!.....То и моя апарат да правеше такива снимки.....пък то...... hahaha...
Ще се пробва и това...То се видя....

# 5
  • не там където искам
  • Мнения: 29
Леле страхотни са тези тарталетки.Но да попитам,не омекват ли от крема,че аз веднъж правих такива красоти,но страшно омекнаха като престояха известно време.Да не би да е от това, че ги държах в хладилник или нещо грешката е била в мен.Исках да са хрупкави,пък то едвам се вземаха от подноса,направо се разпадаха.Ако има някаква тайна,моля да ми бъде споделена newsm78  bouquet

# 6
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Супер тарталетки  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 674
Леле страхотни са тези тарталетки.Но да попитам,не омекват ли от крема,че аз веднъж правих такива красоти,но страшно омекнаха като престояха известно време.Да не би да е от това, че ги държах в хладилник или нещо грешката е била в мен.Исках да са хрупкави,пък то едвам се вземаха от подноса,направо се разпадаха.Ако има някаква тайна,моля да ми бъде споделена newsm78  bouquet
Ами не знам мила дали не омекват... newsm78  У нас се ометоха за нула време, та не им остана време за омекване   Laughing  Ако сложиш крема  доста изстинал, и после ги държиш в хладилник, не вярвам да омекнат  Peace

# 8
  • Roquetas de Mar, Spain
  • Мнения: 5
Страхотно изглеждат   bouquet и това ще се опитва Simple Smile

# 9
# 10
  • Мнения: 2 774
Страхотни  bouquet,скоро ще се правят......
еlenaa2, мисля че, ако преди да се напълнят с крем се намажат с разтопен шоколад, ще се избегне размекването  Peace.

# 11
# 12
  • не там където искам
  • Мнения: 29
Винце,Polly-благодаря за съветите,другия път ще пробвам така.Сега като се замисля,май грешката е при мен-не е трябвалода ги чакаме,а да ги омитаме на момента  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт