Коледни базари на ДБМ - 2010г.

  • 38 621
  • 378
  •   1
Отговори
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Здравейте скъпи съфорумци,

Идва и най-хубавото време на годината, за тези които обичат прекрасните подаръци, светещите улици, горящи камини и приказни снежни картини.Тази година, за шести пореден път, фондация „Движение на българските майки”(ДБМ) организира своите благотворителни коледни базари на ръчно изработени сувенири. Такива ще се проведат в София, Пловдив, Русе, Видин и Бургас. А ето и повече информация за всички събития:

Сцена за чудеса” продължава и тази година в гр.София.

Благотворителният коледен базар на ДБМ–София ще се проведе на 11 и 12 декември от 11:00 до 18:00 часа в зала 4 на НДК. Събраните средства ще бъдат за продължаване на нашия проект в ДМСГД „Света Параскева”, гр.София, където вече повече от 6 месеца специален педагог работи ежедневно с децата с увреждания. Припомняме, че целият проект е за подсигуряването на 6 човека допълнителен персонал към този на дома, но тъй като не събрахме достатъчно средства наехме само един специален педагог. Надяваме се тази година да имаме по-голям успех и да успеем да помогнем още повече.  
На същите дати и на същото място Мамма и Татти  организират и Рождения ден на сайта и Коледния карнавал на форума, които ще се проведат на 11 декември от 19:00 часа в зала 4 на НДК  и детско парти за децата ни, на следващия ден 12 декември от 11:00 до 13 часа в същата зала 4 на НДК. На двете партита ще има много забава, веселие и подаръци. Средствата от двете партита, които ще се съберат, те ще предоставят в помощ на проекта. Темата за РД, Карнавала и детското парти  може да разгледате ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=540568.0


Благодарим на Мамма и Татти, че за пореден път ни подават ръка!


Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Пловдив

За поредна година „Движение на българските майки” (ДБМ) – звено Пловдив, организира  Коледен благотворителен базар. Тази година базара ще се проведе на  18 и 19 декември в МОЛ Пловдив. Събраните средства ще бъдат изразходвани за социализирането на децата от домовете, които посещаваме посредством  празнуването  на рожденни дни, посещение на кино и театър, разходки и др., както и за тяхното професионално квалифициране, като ще финансираме различни видове курсове – шофьорски, готварски, шивашки и др.
/Домовете които посещава ДБМ -Пловдив са в с.Зелениково,гр.Нареченски бани, гр.Асеновград и гр.Калофер/


[/color]
Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Русе
ДБМ- Русе ще проведе традиционния коледен базар на 17,18 и 19 декември в търговски център РОЯЛ от 10 до 19ч. Събраните средства от базара ще бъдат  използвани за закупуването на детски легла за децата от ДМСГД РУСЕ.
Освен това бяхме поканени и приехме поканата на ГЕРБ Младежи да участваме със свой щанд в кулинарно състезание на „Младежки фестивал за култура и изкуства” от 26 до 28 ноември включително.Организатор на фестивала са ГЕРБ МЛАДЕЖИ. Със събраните средства ще закупим коледни подаръчета за децата от дома в с.Брестовица.

Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Видин

Коледен Благотворителен Базар 2010г. на ДБМ–Бургас
Ще се проведе 3 /три/ дни в периода 17-19 декември 2010г.(включително) от 10 до 19 часа.  в МОЛ Бургас Плаза
Средствата от базара ще бъдат използвани за осигуряване на предмети/пособия  от първа необходимост за децата от ПУ ”Отец Паисий”- гр.Бургас, СУПЗ- с.Бата, ДМСГД “Дом майка и дете” – гр. Бургас /предстои среща с Директорката за уточняване на участието/

К

Приятно майсторене на всички "джуджета" и техните помощници. Сега е ваш ред да ни покажете и изнендате с вашите прекрасни творения.

Ето и миналогодишната тема  в "Хоби" : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=432586.0

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 23:47 от Karol&Erik

# 1
  • Мнения: 13
Привет и тази година!
http://meduzagorgona.snimka.bg/cooking/razni-neshta.438740.21005983
Това са за сега, време много не ми остава, но колкото успея...

http://www.bhg.com/holidays/christmas/crafts/make-a-quilled-snowflake/
От две седмици го гледам, но не знам дали ще успея да напрвя подобно нещо. Та да споделя идеята за всеки случай  Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
http://www.bhg.com/holidays/christmas/crafts/make-a-quilled-snowflake/
От две седмици го гледам, но не знам дали ще успея да напрвя подобно нещо. Та да споделя идеята за всеки случай  Simple Smile

Това е квилингова техника, виж в квилинг темата. Правила съм го този модел две години подред, мнго ефектно става.
Ще следя тази тема.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 355
Здравейте отново!

От две седмици се оглеждам за темата, ето я вече и нея.

Тази квилингова снежинка я пробвах миналата година, но нещо ми стана крива и не особено сполучлива, ще пробвам пак сега, а съм сигурна, че thunderbird ще се справи много добре.

Открих едно интересно нещо, но да си призная, нямам смелост да се захвана. Ако някой сръчен се престраши с удоволствие ще си купя на базара:http://www.herrschners.com/app_themes/herrschners.com/pdfs/BeadedSnowflake.pdf .

Тази година съм замислила освен картички (предимно квилинг и скрапбуукинг), малко венци (по идея на Бабилия), както и тези неща .

Успех на всички творящи!

# 4
  • Мнения: 44
Здравейте!
Тази година мисля да се включа в базара в Бургас. Изработвам картички. Може да ме намерите във фейсбук, вижте и блога.
Ще Ви следя!!!
http://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=100001166468544

# 5
  • Мнения: 4 195
Джиджи Биджи аз си купих миналата година от тези перфектни снежинки от мъниста. Тази година ще си допълня колекцията, страхотно седят на тъмните ми пердета, до март месец не ги свалих Hug

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Вера ви поздравява, готви се усилено за предстоящият базар в София.ПОнеже е без компютър ,ще пуснем някои нужди за направата на сувенири, и който може ,моля нека й помогне с материали.Ще дам тел.й за контакт,а и се надяваме до дни да има компютър и да се вклю4и.

За Вера са необходими:

бял латектс
бяла акрилна боя
коледно 4ервена акрилна боя
синя акрилна боя
златна и сребърна акрилна
ленти за панделки от плат(2 см.широки)
крушки

# 7
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Ние пък от Видин вече сме напълнили скллада и само чакаме да дадете начален сигнал?  Whistling

# 8
  • Варна
  • Мнения: 355
Еее, Moon Walk, това е огромна чест за мен, много се радвам, а да знаеш как ме мотивира...Те далеч не бяха перфектни, но пък тази година ще направя тогава и в други цветове!  Heart Eyes

krechi, много ми харесаха твоите картички, как ги правиш такива бляскави?

# 9
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Цоп и аз тук  Wink  

Karol&Erik  newsm51 за темичката
Част от моите коледни напъни
http://antom.snimka.bg/hobby/koleda-2010.528715
С тях основно ще подкрепя Пловдивската група и дано ми стигне временцето пак да пратя малко и на други градове  fingerscrossed
Имах удоволствието да видя лично едно от мечетата на thunderbird Мнооооого сладурски  Heart Eyes
lavender добро списъче е заформила Гудзилката  Joy да не е минала на енергоспестяващи крушки или вече е успяла изгорелите от януари до сега да ги направи  Crazy /като я знам с какъв замах и бързина работи, не че ще се учудя /
krechi от албумчето ти си имам любими - тези с елхичките и панделки в същия цвят  thumbsup
Джиджи-биджи снежния човек е много оригинален, но другата снимчица ... нали съм стара и очилата...  newsm78 какво е ? Дай малко по голяма снимчица  Praynig
skorpion ръкавичка ли ни хвърляш  newsm53 С тези кръшни хора дето ги виете във Видин, кога сколасахте да напълните склада с красотии  Shocked  Hug

# 10
  • Мнения: 804
Добро утро дами!
Тъкмо се канех да отправя питане в темата за инициативите на ДБМ и видях, че вече сте се задействали.
Имам конкретно въпросТче: Да правя ли венци или, ако идеята вече се е изтъркала, да мисля за неща друго?

# 11
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Добро утро дами!
Тъкмо се канех да отправя питане в темата за инициативите на ДБМ и видях, че вече сте се задействали.
Имам конкретно въпросТче: Да правя ли венци или, ако идеята вече се е изтъркала, да мисля за неща друго?

Това риторичен въпрос ли беше?  Joy  с огромна доза хумор  Heart Eyes Как така няма да правиш венци   Naughty Crazy Наред с крушките на Гудзилова, венците ти са  от нещата, които изчезват яко дим още в първите часове на базара  Laughing
Мисля че венците и играчките за елха ще са вечна тема по КОледните базари, защото без друго хората могат, но без тях не могат   bouquet Тъй че ако не сме много нахлани ще чакаме продукцията с нетърпение.  Praynig

# 12
  • Варна
  • Мнения: 355
antom, ето ги тук тези снежинки - направени са от мъниста : http://www.christmas-projects.com/html/beaded_star.html. Аз уж да не задръствам страницата с големи снимки, извинявай!

Бабилия, как без твоите прекрасни венци!?

# 13
  • Мнения: 488
Е, най-после някаква вест за Верчето. Ясно, в петък или събота ще и звънна по телефона, че съм и писала от 2 седмици и нямам отговор, пък ми е неудобно да я безпокоя. Сега 2 дена ме няма, че е време за ДДС-то.

# 14
  • Мнения: 4 195
Много се радвам, че познатите муцуни се появяват, нищо, че някои от тях питат наистина странни въпроси. Бабче Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, ние без тебе сме загинали бе жена, ще ни линчуват, ако няма от твоите венци Peace

Общи условия

Активация на акаунт