Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 4 част

  • 96 341
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 698
mimes, доколкото знам не се заплаща упойката.. не знам дали слагат епидурална там, обаче.. аз сега като раждах на всички слагаха спинални. Аз също съм раждала първия път с такава  Wink и не съм я плащала. Тогава не съм избирала екип.
И аз първият път бях със спинална, не съм я плащала. Но сега предпочитам епидурална упойка, затова ми е важно да знам колко още трябва да се бръкна за нея.

# 931
  • София
  • Мнения: 13 206
mimes, успех! Ще чакам да пишеш после, защото аз наистина за ТК съм чувала само за спинални. Е, сигурно слагат и епидурал, ама рядко. Не ми се струва, че проблема със заплащането ще е различен от спиналната, т.е. ако едната не се плаща другата да е платена.

# 932
  • София
  • Мнения: 176
Здравейте, дами! Имам едно въпросче, относно индивидуалния акушерски пост. Ако реша, има ли вариант да ангажирам само акушерка, без избор на екип? Гледах, гледах в сайта им и оттам не се подразбира, че трябва да се прави и избор на екип. Но пък да се минат и да вземат само 100 лв. ми се вижда малко съмнително Thinking  А телефонът на регистратурата или дава постоянно заето, или сигнал свободно и никой не вдига докато не се разпадне връзката.  #2gunfire

# 933
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На отворените врати казаха, че за акушерка трябва да се избере и екип.

# 934
  • Мнения: 1 698
На отворените врати казаха, че за акушерка трябва да се избере и екип.
Те са го измислили. И аз питах дали не мога само лекар да избера, но не става, трябвало екип да бъде - 900лв ooooh!

# 935
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
По техни думи не бил законово регламентиран изборът на акушерка, затова трябвало и екип да се избере.  newsm78

# 936
  • София
  • Мнения: 13 206
По техни думи не бил законово регламентиран изборът на акушерка, затова трябвало и екип да се избере.  newsm78

Да, не е  Laughing В наредбата пише таван само за лекар и за екип  Wink

# 937
  • Мнения: 1 265
каква е цената на упойката, когато си без екип и колко по-рано трябва да си я поискаш?
знам че при разкритие 4-5 см вече не слагат, но не съм сигурна.

# 938
  • София
  • Мнения: 13 206
каква е цената на упойката, когато си без екип и колко по-рано трябва да си я поискаш?
знам че при разкритие 4-5 см вече не слагат, но не съм сигурна.
А ти за каква упойка питаш, защото точно на 4-5 см. вече се слага спиналната упойка  Wink
Анестезиолог има винаги, така че според мен няма значение кога ще кажеш. Аз първия път бях без избор на екип и казах като ме сви сериозната болка.. на 8 см. разкритие. Анестезиоложката беше на втората минута до леглото ми. Тогава не съм я плащала.

# 939
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Има ли в темата мама, която е родила там в близките дни. Докторката ми е там, искам да си раждам при нея, обаче чувам, че върви някакъв ремонт, който не знам дали към днешна дата е приключил. Родилната зала била в ремонт, всички родилки раждали във ВИП залите (аз раждах в такава миналия път и знам колко е малка, и колко ще е нагъчкано ако има повече от една родилка вътре). Между стаите с майките и стаите с бебетата бил точно района на ремонта и количките с бебетата ги возели в прашните коридори между майсторите, цимента и т.н. и т.н. А на всичкото отгоре с тия новите цени ... Ако искаш и таткото да присъства направо по-добре да си идеш в частна болница (ще ти излезе същите пари) ...

# 940
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Звучи ужасно! Имаш ли друг вариант? Сигурно и лекарите са изнервени.

# 941
  • Мнения: 0
Здравейте, бъдещи мамчета, искам да споделя с вас нещо, което определено ме притесни. В 7ми месец съм и до сега следях бременността си в частен кабинет, където съм допълнително здравно осигурена. Моята лекарка е израждала преди в Тина Киркова, но вече не го прави и ми обясни по какви причини.  Бях решила да раждам с екип, но се оказа, че не мога да избера екип, защото е трябвало самото ми следене на бременността да става при лекаря, който искам да ме изражда и със съответно заплащане от 400 лв. Получава се така, че израждащите лекари си водят следене на бременност в частни кабинети, взимайки 400 лв и после се заплаща 900 лв за самото раждане. Правели така, защото взимали много малка сума от тези 900 лв и си търсели други доходи. Мога да кажа и име на съответната лекарка, за която знам, че процедира така, то не е тайна за никой.
Исках да ви попитам дали при така стекли се обстоятелства, имате ли инфо дали мога да ходя ЖК след 34та седм в ТК по здравна каса, т.е. там да ми става следене на тоновете на бебето?
И дали имате инфо и за други лекари, които така водят ЖК?
  bouquet

# 942
  • Мнения: X
радос днес е станала мама на бебе Ники с мерки 3,450 кг. и 52 см!

Да и е жив и здрав и много да я радва!

# 943
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Честито на радос, да й е жив и здрав синът!! Simple Smile

Радостинче, това не е вярно, можеш да родиш с избор на лекар без да си ходила на ЖК при него. Разбира се, ще искат да те прегледат няколко пъти преди раждането, да видят за какво става дума.

# 944
  • Мнения: 1 698
Радостинче, наистина не е вярно. Аз миналата седмица ходих да се запозная с лекаря, който избрах да ме изражда. В началото на 9-тия месец иска да ме прегледа, за което естествено ще си платя и после още веднъж, ако не съм родила до термина. Плащам си само 900-те лв и всичко е точно.
Радос, Честита ти рожбичка. Да ти е живо и здраво детенцето.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт