Перящи прахосмукачки?

  • 21 870
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, Simple Smile

интересувам се от такъв тип прахосмукачка, с коята да мога да "изпера" килим, диван, въобще такива трудно почистващи неща. Ще съм благодарна, ако ми препоръчате марка и модел, от който вие сте доволни.
Благодаря! Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 18 542
Моята е такава, на Делонги...прала съм с нея два пъти точно за 5 години и веднъж изсмуквах протекла мивка и направила локва на пода.... адски трудоемко е и не става за мебели - само за подове.

# 2
  • Мнения: 577
И аз се интересувам от перяща и съм се спряла на ЗЕлмер, но не съм се решила твърдо. Така че, ще ми е интересно да чета за отзиви и препоръки.

# 3
  • Мнения: 6 713
И аз се интересувам от перяща и съм се спряла на ЗЕлмер, но не съм се решила твърдо. Така че, ще ми е интересно да чета за отзиви и препоръки.

Поли, ще потърся в Гугъл какъв е този модел.  Peace
Миоки, а изрично ли се води перяща,или по-скоро е било само търговски трик това? newsm78

# 4
  • Мнения: X
Моята е такъв Зелмер, имам я почти две години, "прала" съм килима 3-4 пъти, дивана също. А що боклуци е изсмукала покрай ремонтите....бях сигурна, че ще я задръстя, но тя се държа мъжки  Peace.

# 5
  • Мнения: 577
Ето това са Зелмер  http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8%CD%D1%CA%C8%20%D3%D0%C5%C4%C8&cat=%CF%D0%C0%D5%CE%D1%CC%D3%CA%C0%D7%CA%C0&vendor=Zelmer&page=2

В Метро гледах на промоция 329лв., но в сайта не я намирам кой модел е, а и аз не обърнах внимание какъв е модела, само по цвят я търсих светло синьо и сиво.

# 6
  • Мнения: 52
моята е Полти 710 .Всъщност е комбинирана прахосмука4ка ,пара , изпиране с пара. Има 5 бара.Мият се прозорци,фуги,дивани,килими,фурни и т.н.
http://www.euronics.it/acquistaonline/pulizia-casa-stiro-e-cucit … rod444480755.html

# 7
  • Мнения: 18 542
Перяща се води, има си маркуч, функция за изсмукване на водата, контейнер и т.н. даже шампоан имаше в комплекта.

# 8
  • Мнения: 3 157
 http://www.youtube.com/watch?v=5ZplFpUlzGM

С такава сме,досега не съм се осмелила да пера-вижда ми се доста сложно с всичките приставки,препарат за пране,препарат за пенене и незнам си колко филтри за почистване...
За чистенето иначе е доста тежка,трудно я влача от стая в стая,всмукателната и мощност е малка,в сравнение с предишната ни прахоразпръсквачка и ми се струва слаба,често се запушва и трябва да я спирам,почиствам и пак наново..накрая мръсната вода,която се е събрала трябва да се прецеди с една голяма цедка,защото иначе ще запуши тоалетната...
За чистенето-чисти си,не вдига прах,общо взето сме доволни:)

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз съм с LG. Прах първата година (имам я от5) Не е същото като да си ги изпереш по традиционния начин. Адски тежка е и се принудих да си купя друга, по-малка прахосмукачка. Честно казано, яд ме е, че хвърлихме толкова много пари...

# 10
  • Мнения: 92
И моята прахосмукачка е зелмер-перяща(струваше около 400лв).Ползвам я 1 г вече , прала съм 4-5 пъти.И аз мислех, че е много сложно прането с нея,но напротив само първият път докато сглобиш елементите се бавиш малко иначе много бързо става и сглобяването ,и прането, и измиването на прахосмукачката след това .Аз съм много доволна

# 11
  • Мнения: 1 569
Къде прибирате такива огромни прахосмукачки?   newsm78

# 12
  • Мнения: 577
Къде прибирате такива огромни прахосмукачки?   newsm78
Още не съм си купила, но където седи и старата в ъгъла. Не са чак толкова големи.

# 13
  • Мнения: 1 569
Хм, а какво правим тази, която вече имаме, също е почти нова, работеща перфектно?  newsm78

# 14
  • Мнения: 577
Еми моята не е нова, но си работи добре, все още чистя с нея. Основно искам да купя перяща, защото детето много цапа и маже по килима и дивана. Пробвах сухи препарати, но нищо не става. А с вода и препарат съхнат бавно. Отделно аз и детето сме малко алергични и по чувствителни към стаен прах и трябва мокро почистване. Имах парочистачка, ама за нищо не става. Изчислих, че ако всеки месец викам фирма да чисти дамаски, килими и матрак за една година ще съм си изплатила моя, такава и ще мога да си чистя когато пожелая. На този етап още събирам отзиви и разглеждам варианти, чакам коледни намаления, защото не са евтини.
А какво, ще правя старата, на първо време ще и намеря друг ъгъл, да видя дали новата, ще е удобна за всекидневно сухо почистване (има отзиви, че е голяма хамалогия). Ако е удобна, старата ще я подаря на майка, свекърва или баба в провинцията, тя никога нищо не отказва.

Общи условия

Активация на акаунт