Боя за коса - blond 18! Изкусително руси!

  • 67 379
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 334
Дидка, мерси за кафенцето! Wink  Hug
Доколкото разбрах това с налояването на боята (предпигментация беше, нали) се прави при много светла основа, която ще се прави в по-тъмен нюанс. А ти целиш леко изсветляване, така че според мен няма нужда. Аз бих смесила с 9% окислител, но моята е с упорит пигмент, така че твоята и с 6% може да стане.

Елфичка, аз я купувам от едно магазинче с бълг. козметика, другаде не съм ги виждала.

# 676
  • Мнения: 234
Аня, на мен дължините са ми много светли. Падна сивата боя и пак станаха почти бели, 2 см оранжево до корените, 1 см някакво неопределено и половин см моя си корен  Laughing

Пак си стана такова:
http://didkamidka.snimka.bg/daily/blondy.536908.20777222
Е може би сега е леко по-пепеливо.

И затова реших 7.1, а и Mirama и B&C ме окуражиха допълнително   bouquet

И за да не падне след 1 седмица цвета, си мисля да я направя тази предпигментация (ако се казва така  Laughing). И затова се чудя с какъв оксидант и дали да не е различен за корените и дължините и кое първо и кое второ... Много въпроси станаха за рано сутрин в понеделник.

# 677
  • София
  • Мнения: 6 334
Аз разбрах, че от 6-ца искаш да си направиш 7-ца косата, затова.
Ако пробваш предпигментацията, пиши моля те, че и аз се бях замислила, защото като се боядисвах последния път, докато бях с боята косата изглеждаше доста по-тъмна, а след това се отми, явно косъмът не задържа добре боята.
Иначе за потъмняване дават да е 3% оксидант, но на мен нещо ми се струва много слабо  newsm78 Rolling Eyes (не че разбирам особено, нито пък съм пробвала с толкова слаб оксидант).
А ако корените ще ги изсветляваш трябва да си е по-силен оксиданта. Peace

# 678
  • Мнения: X
Дидка, цвета от линка, който си пуснала е страхотен!

# 679
  • София
  • Мнения: 6 334
извадка от учебника на YUNSEY

БОЯДИСВАНЕ НА КОСА: СПЕЦИАЛНИ СЛУЧАИ

ПРЕПИГМЕНТАЦИЯ


Тази техника се прилага за възстановяване на бели коси чрез пигментиране и получаване на добър резултат при боядисване. Подходяща за случаи, когато белите коси са равномерно разпределени или когато са съсредоточени по темето на главата.

ЦЕЛИ ПРИ ПРЕПИГМЕНТАЦИЯ

•   Да се омекоти косата: алкалният характер на продукта подготвя космите, за да може оцветяващият компонент да проникне в кортекса.
•   Оцветява предварително косата и така създава основа за получаване на желания цвят.

При тази техника за предпигментация първо се прилага по-светъл тон на чистия цвят, който впоследствие ще се използва за получаване на желания цвят. Допълнителният нюанс може да се подбере от златисто до оранжево, в зависимост от желания цвят, като се има предвид, че бялата коса няма пигмент.


ПРИМЕР

Върху тъмно руса коса (тон или степен на наситеност 6) с бели коси, разпределени на различни зони предимно отпред на челото. Желан цвят: Светло русо (тон или степен на наситеност 8 ).
Първо трябва предварително да оцветим (препигментираме) участъците с бели коси с чиста златиста тоналност (тон 9). След това, за да достигнем степен на наситеност 8, трябва да нанесем върху цялата коса смес от 8/0 + 8/3 + оксидант OXIYUNSEY 20 vol.

Нанасянето на боята трябва да започне от тила към челото (предварително пигментирани участъци). При нанасяне на боята трябва да се обърне специално внимание върху смесването на двата цвята (единият, използван за предварително оцветяване /пигментиране/ и другият – за оцветяване на цялата коса), като сместа се втрива с масаж върху участъците с преобладаващи бели коси. Така се получава максимално покритие на белите коси.


и още:


ТЕХНИКИ НА БОЯДИСВАНЕ

1.ПРЕКОЛОРАЦИЯ (ПРЕДВАРИТЕЛНО ОЦВЕТЯВАНЕ)
2.ПОСТПИГМЕНТАЦИЯ


1. ПРЕКОЛОРАЦИЯ (ПРЕДВАРИТЕЛНО ОЦВЕТЯВАНЕ)

За потъмняване на много светли коси (албинос и кичури бели коси)
Метод:
•   Прилага се боя (с един тон по-светъл цвят от желания при топлите цветове, смесена с обикновена вода в равно съотношение).
•   Нанася се върху върху косата, където е необходимо..
•   Масажира се продължително време за по-добро проникване на оцветителите.
•   Не е необходимо време за действие.
•   След това се нанася желаният цвят боя, смесена с подходящ оксидант върху корените, по дължината на косъма и по връхчетата.
•   Отново се масажират/разтриват интензивно краищата и косата.


Практически случай:

Клиентка има естествен цвят светло кафяво (5) при корените и участък обезцветена коса (без цвят или бели кичури) и желае 6/35 златисто медно.
•   Нанася се боя 7/35 без оксидант, смесена с обикновена вода в равни съотношения, върху обезцветените участъци. Масажира се продължително.
•   Нанася се боя 6/35 смесена с оксидант 6% (20 vol.) върху корените, по дължина на косъма и по краищата и се масажира, за да проникне боята по-лесно. Време на действие 30 минути.
•   Изплаква се и се измива.


2. ПОСТПИГМЕНТАЦИЯ:
За боядисване с добро фиксиране и дълготрайност на цвета при много шуплеста коса.
Метод:
•   Прилага се съответната боя от сериите Yunsey-Color или Plus-Color, тъй като тяхното фиксиране е толкова по-силно, колкото по-шуплеста е косата.
•   Масажира се за равномерно разпределение на боята.
•   Време на действие от 10 до 20 минути без затопляне.

Практически случай:

Клиентката има основен цвят светло кафяво (5) при корените и косата и по краищата светло русо (8 ). Желан цвят 7/35 тициан пясък (червеникаво златисто русо).

•   Нанася се боя 7/35 смесена с оксидант 6% (20vol.) само върху корените. Общото време на действие се запазва 30 минути.
•   След около 25 минути боя 7/35, смесена с оксидант 9 Vol., с нанася по дължината на косъма и по краищата. В зависимост от шупливостта може да се наложи добавяне на ¼ от съответната основа.
•   След 30 минути косата се изплаква и измива.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 11:15 от Аня♥♥

# 680
  • Мнения: 3 675
И затова реших 7.1, а и Mirama и B&C ме окуражиха допълнително   bouquet
О, не! Аз никого не окуражавам!
Ето какво стана с Теичка. Понеже аз съм използвала професионална боя и понеже аз съм на мнение, че с професионална боя става по-добре, тя си беше купила някаква (аз не съм и я предлагала точно тази професионална боя) и при нея не се получи така, както тя е очаквала и едва ли не аз съм виновна за това.
Та поради тази причина никого не окуражавам и ще се постарая да не ви давам съвети, а само ще ви показвам моята коса и ще очаквам комплименти Joy

# 681
  • Мнения: 234
Аня, благодаря за информацията! Терминът май по-скоро е преколорация. А аз си мислех, че се прави със същата боя, а то с един тон по-светъл. Значи в моя случай с 8.1 правя това нещо. После мажа цялата коса с 7.1 с 6%. Нещо такова излиза. 6% изсветлява косата 1-2 тона.

Два пъти съм си потъмнявала косата след руси кичури, единия път беше пак със 7-ца на Кюн, но при фризьорка. Боята падна бързо и ми каза, че ако беше направила тази така наречена препигментация, щеше да е по-добре.
Миналата година се потъмних сама с 600 на Кастинг - ами нямаше падане  Laughing , но косата ми изглеждаше страхотно - здрава, лъскава. При положение, че всеки ден я дърпах с пресата.

B & C, не се притеснявай, на мен малко ми трябваше  Joy А и 7.1 няма начин да не ми се получи  Naughty
И честно казано косата ми изглежда ужасно и бих я потъмнила, поне да има вид. Правя маски, мисля и някакви хапченца да взема да пия.

Теичка, а на мен пък този цвят не ми отива, това е снимка от лятото. Докато бях с тен беше добре, но без тен - не е за мен.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 11:15 от didka_midka

# 682
  • Мнения: 3 675
Аз се чувствам длъжна да предупредя и поясня.
Не искам после аз да съм виновна за това, че косата ти е станала прекалено тъмна, а на теб ти харесвало бяло русото.
Единствено бях написала, че 7-та се води средно русо.
Сама си прецени какво искаш, какво не искаш и какво ще ти отива.

# 683
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
на мен това с препигментацията ми изглежда, че се прави при бели коси, защото в тях няма никакъв пигмент,  за разлика от останалата коса с пигмент, за да се уеднаквят основите малко

а за проф. бои ...само това, че са професионални - няма да свърши чудото ...майсторлъкът според мен е в това да се прецени основата и да има адекватна оценка за индивидуалния пигмент, да се прецени с какви цветове ще се постигне женания цвят на съответната основа, какъв да е оксидантът и колко да се стои

всички тези условия - са критични  за добрия резултат,  ако и боята е хубава - още по-хубаво  Hug

# 684
  • Мнения: 3 675
на мен това с препигментацията ми изглежда, че се прави при бели коси, защото в тях няма никакъв пигмент,  за разлика от останалата коса с пигмент, за да се уеднаквят основите малко
Не се прави само при бели коси.
Прави се и при обезцветени и порьозни коси.

При бели коси се смесва желаният цвят с основен или се купува боя предназначена за побелели коси.

# 685
  • Мнения: X
ОМГ  newsm09 B & C , кога по дяволите казах, че ти изобщо си ми препоръчвала профессионална боя? Аз казах много отдавна, не че държа на много професионалните бои, а че си взимам такава, за да не зяпам 2 часа по витрините и да се чудя кой цвят да взема, и всеки път той да е различен. След това писах, че не съм доволна, и едва тогава с теб се заговорихме на тема бои...
Не пиши подобни глупости моля те ! От теб пък най-малко биг взела пример относно цвят и боя. За други проф. продукти да, но за боя...

# 686
  • Мнения: 234
на мен това с препигментацията ми изглежда, че се прави при бели коси, защото в тях няма никакъв пигмент,  за разлика от останалата коса с пигмент, за да се уеднаквят основите малко
Не се прави само при бели коси.
Прави се и при обезцветени и порьозни коси.


Така е, обезцветената коса не задържа боя - никаква  Peace На мен може и да ми харесва бяло-пепеливо русо, но няма да си подлагам косата на мъчения. Като виждам, че не става - не става. Дори не ми и отива. И минавам към по-тъмното русо  Mr. Green Естествено в началото няма и да се позная в огледалото. Но по-добре така отколкото с хвърчащи, изгорели връхчета, рязане на коса всеки месец по много и без коса около челото  Peace Просто косата ми е много тънка и не е създадена за такива процедури за съжаление..

# 687
  • София
  • Мнения: 6 334
на мен това с препигментацията ми изглежда, че се прави при бели коси, защото в тях няма никакъв пигмент,  за разлика от останалата коса с пигмент, за да се уеднаквят основите малко
Да, така е, след това копирах и за постпигментацията и преколорация, които доколкото разбирам са си точно за обезцветени коси; а първото е за бели наистина. Wink

# 688
  • Мнения: 234
на мен това с препигментацията ми изглежда, че се прави при бели коси, защото в тях няма никакъв пигмент,  за разлика от останалата коса с пигмент, за да се уеднаквят основите малко
Да, така е, след това копирах и за постпигментацията и преколорация, които доколкото разбирам са си точно за обезцветени коси; а първото е за бели наистина. Wink

ПРЕпигментация - за бели коси,
ПРЕколорация - за обезцветени.
Поне така разбрах.

# 689
  • Мнения: 3 675
Аз добре познавам косата си и знам каква боя да взема. Като цвят и оттенък. Но във форума прочетох, че ти и още девойки много държите на професионалните бои. Реших и аз да се доверя на тях, но не се получи. Така че, харесах си цвят, ще се направя. Не е професионална боята, но никак не отстъпва като цена на професионалните такива ! И все пак, аз предпочитам да давам мнение за цвета, не за марката на боята.  Peace

Теички, ти може и да не помниш какво си писала, но аз помня.
И честно да ти кажа, нямам ама никакво желание да ти давам съвети за каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт