KОЛЕДНИ ПОСТИ

  • 13 660
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 478
Момичета, благодаря ви  Hug

И като написах момичета, се сетих, че липсва мъжката част, съответно дядо хаджия newsm78 Дано да се появи скоро, че е пълен с хубави постни идеи и съвети.

Днес заложих на класиката – леща и салата от краставици и домати. Не бях правила отдавна класичка леща.

Ох този пуст маргарин, знам, че е много вреден, но си признавам, че не мога да се откажа от него… Успокоените ми е, че го ям много рядко, само по време на пост и то най – вече в баници и сладкиши, съответно рядко. Какво да правя, не ми е вкусен тиквеника с олио и зехтин… Сега се запасих със зехтинов марагарин. Дано ми допадне какаовото и кокосово масло.

ivi_81, бейк ролс, брускети, кубети и всякакви подобни имат различни видове, и всеки вид е с отделен състав, така че наистина четете внимателно. Разновидности със сирене, пица, сметана, кашкавал, бекон и всякакви подобни не са постни. Другите, от типа на сол, чесън, домати, маслини и т.н. би трябвало да са постни. Възможните подводни камъни са суроватка на прах, сухо мляко, сметана, казеин, лактоза и др. Като отида тези дни да пазарувам ще им обърна внимание, че почти не ям такива и нямам актуална представа за съдържанието им.

Маги ДС, доколкото съм запозната лецитинът в производството се добива от соя newsm78

Лека вечер от мен Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 7 881
Момичета, благодаря ви  Hug

И като написах момичета, се сетих, че липсва мъжката част, съответно дядо хаджия newsm78 Дано да се появи скоро, че е пълен с хубави постни идеи и съвети.

...


Ами ето ме и мен. Просто не знаех, че по рано ще откриете темата.

Препоръчвам ви баница с праз лук, булгур, домати и гъби. Направо ви казвам страхотна излезе. Евала на една баба от капанските краища за рецептата.

# 77
  • Мнения: 45
Постете, постете..
Аз признавам правото Ви да постите..
Съответно и Вие признавате моето да не постя.
Когато се пости се предполага, че оная част от храните, която е забранена за постещите,има вероятност да е в излишък, и ….. за да не се получат …..ъъъ .. неправилни развития…или да се застраши… околната среда..то тези излишъци .. някой трябва да….. се жертва… заради постещите.. и да ги оползотвори.
Накратко постещите натоварват допълнително с храна непостещите, и втората част, доколкото никой не е оборил добрината и алтруистичността им, се натоварват да поемат делът от храна вместо постещите.. за да има равновесие/баланс..
Хи-хи.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Запис при вас за идейки... Wink

# 79
  • Мнения: 4 344
успешен пост на всички! Peace
brazilka,лека бременност и от мен! Hug
дядо хаджия,много вкусно звучи.ще споделиш ли рецептата?  bouquet

# 80
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Ооо,дядо Хаджия-ха добре си ни дошъл! Hug
Нареждам се и аз до Инка за рецепта Wink
Моите панирани броколи станаха божествени!Панировката-царевично брашно,пикантина и чесън на гранули+малко вода да стане гъста каша.Броколите -бланширани(но повече,да омекнат хубаво).Нарязвам ги,омесвам ги в кашата и панирам.Голяма вкусотия!Същото пробвах и с карфиол-резултата същият-много вкусни Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 7 881
Постете, постете..
Аз признавам правото Ви да постите..
Съответно и Вие признавате моето да не постя.
Когато се пости се предполага, че оная част от храните, която е забранена за постещите,има вероятност да е в излишък, и ….. за да не се получат …..ъъъ .. неправилни развития…или да се застраши… околната среда..то тези излишъци .. някой трябва да….. се жертва… заради постещите.. и да ги оползотвори.
Накратко постещите натоварват допълнително с храна непостещите, и втората част, доколкото никой не е оборил добрината и алтруистичността им, се натоварват да поемат делът от храна вместо постещите.. за да има равновесие/баланс..
Хи-хи.


Признаваме ви правото да не постите, както признаваме и това, че има и други неща за постите, които трябва да имате предвид.

...
дядо хаджия,много вкусно звучи.ще споделиш ли рецептата?  bouquet

...
Нареждам се и аз до Инка за рецепта Wink
...

Ми нищо особенно не е рецептата. Булгура първо го киснете известно време докато набъбне. После лука си го нарязвате, па го задушавате в вода и малко олио (у нас булката не дава да пържим) като омекне му туряте и гъбите (задължитело сурови, тия от консервите после киселеят и стоят като гумени) и булгура да се посварят, накрая добавих доматите оти ми бяха от консерва и са всеки случай му турих и малко босилек. Та туй нещо така да поври дето се вика да остане без вода.

Да ама аз нямах време да ги чакам, та си ги извадих с решетъчна лъжица. И потеже олиото си ми изплува отгоре хванах та си го обрах с една лъжица в една паница (нищо че беше омесено с доматите и подправката).

И сега хващате си най обикновени кори за баница. Първата кора я мажете с четка с олиото дето го извадихме от варенето (като го мажете с четка става по равномерно и не е много) - отгоре му туряте втора кора. В единия край плънката и навивате. Отгоре пак го мацвате с онова олио и ръсите с чубрица.

После нали ако не знаете случайно баницата се пече... Ан така ... и като я изпечете нали я чакате да поизстине па я ядете.

Те това е. Между другото съм ял и баница с праз лук и ориз, ама тя беше без домати (ма сигур може и с домати, ама не съм решил не съм я направил барбар и с някоя и друга маслинка без костилка).

# 82
  • Мнения: 87
Здравейте всички  smile3535 Първият ми ден мина доста леко-аз хапвах макарони със захар,плодове и за вечеря леща.. smile3502

# 83
  • Мнения: 4 344
дядо хаджия,благодаря ти!  bouquet  bouquet  bouquet

# 84
  • Мнения: 1 559
Добро утро. Flutter
Вчера през денят ядох мусли със соево мляко,после филийка черен хляб със соев маргарин и шарена сол,между другуто вкарах и халва Crazy.За вечеря си направих зеленчукова крем супа-нарязани:3 пиперки,3 моркова,2 картофа,чесънче,2 глави лук(с праз става по вкусна но нямах)залива се сводичка и се оставя да ври(за по здравословно първо водата трябва да кипне и след това се слагат зеленчуците),подправки:сол,черен пипер,малко чубричка..може и други на вкус.След това се пасирва и се добавя малко зехтин....И зелева салата...а после пред тв-то  Mr. Greenна дивана-сурови бадеми и стафиди.Тези дни като ми остане време ще си направя домашни бисквитки с мн jадки и су6ени плодове,и крекерчета да си хрускам-ще пиша рецептите  Laughing

# 85
  • Мнения: 184
Момичета ,изчетох темата и аз ще се присъединя към вас newsm68
За първи път  постя и съм новак. newsm53 Дано устискам до Коледа  smile3521 newsm62 newsm62 newsm62

# 86
  • София
  • Мнения: 6 798
Снощи вечеряхме грах с картофи, ето рецептата:
http://www.receptite.com/recepta.php?r=493
Подобрих я с два моркова.  Laughing

Днес мандарини за закуска, ще дохапна на обяд вечерята, а за вечеря ще има ориз с гъби на фурна.

# 87
  • Мнения: 87
Добро утро  на всички bouquet  Днес мисля да си направя печени картофи със зеленчуци и май ще си дояждам макароните и лещата от вчера  newsm03..
megan79 може ли по-скоро да напишеш рецептата за домашните бисквитки с ядки,че и аз да си направя newsm64 .И някой май беше споменал за постни палачинки,ще се радвам да сподели рецептата  newsm78. Оф и забравих да питам дали може да хапвам майонеза?  newsm78 Лек и ползотворен ден от мен  Hug

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 10:32 от *Бубка*

# 88
  • София
  • Мнения: 209
Добро утро!

Аз по принцип закусвам плодове. Вчера сготвих боб по манастирски. Днес съм  на Пене ригате с тиквички и патладжани от рецептите на бразилка. Мислех си за Маретите вчера, дано да има подходящи. И мъжа ми май ще пости покрай мен (поне вкъщи) Laughing. Няма време  да готвя различно за двамата, а и той не е претенциозен.

Лек ден Hug

# 89
  • Мнения: 572
Вчера на мен не ми бе постен ден.. но днес с ново начало, не се отказвам Simple Smile

Вчера си накупих сума бисквити, които намерих постни..
бисквити с овесени ядки на престиж
бисквити ревю с овесени ядки и с растителни продукти на друга бг фирма

Общи условия

Активация на акаунт