Отговори
# 195
  • Мнения: 2 222
Giada, че то тримесечното вече си е отгледано  Grinning Аз лично давах сокчета на 40 дневно бебе  #Silly Моля, който дава сокчета, да не се засяга, може рядко се отразява зле на бебетата, ама като се случи на моето как да слушам лекари после пак. Peace

# 196
  • Мнения: 102
За бибероните-залъгалки стана на въпрос...аз не мога да я науча и това е!Дърпа се, дави се, плюе, ще кажеш че отрова и давам, чак имам чувството че и се гади newsm78 А иначе така сладко си смуче ръчичката, почти цялата я налапва Laughing

 smile3532 smile3521 newsm10 -точно

# 197
  • София
  • Мнения: 1 925
Честити месечинки на всички бебенца, родени на 17.08 и 17.09 (не ги изброявам поименно, че са много и да не пропусна някое слънчице). Ние сме на село, до Русе и времето е повече от прекрасно. Арзу така сладко си смуче пръста, а понякога и цялата ръка, че чак ми е жал да й разваля удоволствието и да извадя ръката й от устата Laughing. Машонка, инфекцията беше около нокътя, на показалеца на дясната ми ръка. Появи се още докато бях бременна, реших, че ще мине в последствие, гориха ми пръста с течен азот няколко пъти, но не стана

# 198
  • София
  • Мнения: 308
iv4i_79, благодаря за филмчето за ваксините. Да, някои истини не са от най-приятните, но е по-добре да сме запознати, да знаем и за обратната страна на медала, за да може всяка да направи своя информиран избор за детето си. Признавам си честно, че въпреки че знаех за вредите от тях, нарочно избягвах да чета повече по въпроса, защото нямам куража да се боря със системата и да не слагам ваксини. До момента, в който едно момченце от другата ми отчетна тема пострада от ваксина, за щастие леко и без големи последствия. Но този случай ме накара да се замисля, че никой не е застрахован от лошия късмет и че поне мога да се информирам. Ето сега за пръв път се престраших и отказах Синфлорикса. И както вече споменах педиатърът ми ме подкрепи, като сподели личното си мнение, че според него до 1 год. не трябва да се поставят никакви ваксини.
Относно захранването и по-конкретно даването на сокчета - наистина е хубаво човек да може да слуша педиатъра си, но колко са тези, които редовно обновяват знанията си. За щастие аз мога да разчитам на моя, защото въпреки натоварения си график намира време да посещава курсове и семинари. Та той препоръчва изключително кърмене без даване на вода до 6 мес. Сокчета и до сега дъщеря ми пие изключително рядко, а за пръв път опита след годинката. Предпочитам да хапва цели плодове и зеленчуци, така както го е измислила природата.

# 199
  • Мнения: 24
bless_girl следи този сайт http://www.moitepari.bg/depoziti/depoziti.aspx инвестибанк май предлагат най-добри условия, но въпреки всичко аз се спрях на ПИБ.

Tommelise, благодаря ти, ще ми бъде полезен  Peace

Тъкмо за захранването и сокчетата исках да ви попитам и гледам вие сте подхванали темата. Бяхме на разходка с едни познати, които имат бебче 3 седмици по-голямо от нашето. Заговорихме се ние с мамата и тя каза, че давала сокче от 20-я ден. Сега от 3-ти месец започва с пюрета. Аз, разбира се, в шах с пешката  Shocked Викам си лелееее аз май съм изостанала, дай да сядам да чета за това захранване newsm78 На нея й е второ дете, но на мен като ми е първо и се шашкам  Crazy Мислех да му давам сокче от 3-ти или 4-ти месец, но сега като ви четаааа  newsm78 Има ли мами, които ще захранят по-рано от 6-ти месец? Охх, много ми е объркано с това захранване - изчетох сума ти неща и вече  #Crazy Моля ви, споделете кога ще захраните, с какво, да не взема да направя някоя глупост и после детето ми да пати  ooooh!?! (ако не ви затруднява, разбира се)

Честити месечинки на всички бебчета, родени на 17.08 и 17.09!  Hug



# 200
  • Мнения: 0
Привет момичета,

влизам само да споделя една прекрасна новина с вас и се връщам да ви чета Hug
Днес кумците ни се сдобиха с две прекрасни момиченца - Йоана и Сиана. Появиха се по-рано от предвиденото, но са добре  Praynig Много се радвам да са живи и здрави и много да радват мама и тати  Heart Eyes

Целувки от нас за всички бебчовци Heart Eyes

# 201
  • Мнения: 50
Честити месечинки на всички бебенца, родени на 17.08 и 17.09 (не ги изброявам поименно, че са много и да не пропусна някое слънчице). Ние сме на село, до Русе и времето е повече от прекрасно. Арзу така сладко си смуче пръста, а понякога и цялата ръка, че чак ми е жал да й разваля удоволствието и да извадя ръката й от устата Laughing. Машонка, инфекцията беше около нокътя, на показалеца на дясната ми ръка. Появи се още докато бях бременна, реших, че ще мине в последствие, гориха ми пръста с течен азот няколко пъти, но не стана
От кое село бяхте до Русе?И ако можеш да ми помогнеш,търсим някой който лее куршум(нали по селата има такива жени).

# 202
  • София
  • Мнения: 308
bless_girl , ето моята схема на захранване:
на 6 мес. - оризова каша, жълти зеленчуци - картоф, тиква, тиквичка, морков
7 мес. - каша от елда; зехтин; плодове - ябълка, слива, круша, праскова
8 мес. - зелени зеленчуци - зелена чушка, зелен боб, броколи, краставица, пащърнак; магданоз, копър; царевица; авокадо, пъпеш
9 мес. - месо - пилешко; лапад, зелен лук, грах, домат, босилек; пуешко; просо, киноа; манго, боровинка
10 мес. - глутен - овес; червена чушка, карфиол, заешко, ръж, целина, спанак, телешко; киви, кайсии
11 мес.- сирене (козе), ечемик, пшеница, риба (сьомга), масло, праз, брюкселско зеле, банан, шипки
след 1 год. - жълтък, свинско, цитруси, кисело мляко, мед,  кашкавал, дроб, леща, боб, зеле, белтък, череши, вишни, ягоди, диня, коприва, ядки

Добре е да се въвежда серия от видове храни първите 2 месеца от захранването– първо няколко вида зеленчуци, после 2-3 вида каши, след това няколко вида плодове един след друг. Стомахчето обработва всяка храна по различен начин и има нужда от време за да се адаптира: зеленчуците го атакуват с целулозата си, плодовете – с киселините си, кашите – с въглехидратите. Аз лично стартирах с оризова каша като най-неалергизираща, а и е доста неутрална като вкус и се прие добре.
Захранва се с нова храна на обяд, за да може ако има някаква реакция да се обърнеш към лекар. Всеки месец въвеждаш едно ново хранене. Като първо се кърми/дава АМ, а след това се предлага другата храна.Моят съвет е да не бързаш със заместване на храненето. Кърмата/АМ е основната храна на бебето до 1 год, а твърдите храни са за опитване, запознаване с вкуса, приучване към хранене с лъжичка, изграждане на хранителни навици.

Дано да съм била полезна!

# 203
  • Мнения: 2 281
Ееей, и на мен ми стана интересно като чух селото до Русе. Аз съм оттам, но живея в Сф и заради детето скоро няма да се прибирам, че пътят е дълъг. Баба ми живее в едно село по р. Лом, и така ми се иска да се телепортирам там. Есента сигурно е страхотна, липсва ми природата!

Мирка, ти си права за опитването, но аз например искам да тръгвам на работа, когато малката стане на годинка и три месеца. Явно ще трябва да ускоря опитването до нахранване  Simple Smile. А за педагогическото захранване какво мислиш? Съветват да се дават микродози от всичко, което ядат и възрастните....ама не знам дали е 100% приложимо. Сигурно е подходящо за майки, които дълго ще си стоят вкъщи.

# 204
  • Мнения: 1
Псм аз съм родом от Бяла там познавам кой лее куршум, но сигурно ти е далеко  newsm78.
Аз най  накрая се наканих  да си взема нова количка, че тази която бях взела да ползвам зимата се счупи #2gunfire,имаме си джема3в 1на чиполино от утре я подкарвам смело  1stroller newsm44.
И да се похваля откакто нямаме колики сме супер , аз спокойна беба и тя breastfeeding кърмим се растем даже ядох малко боб,малко грах и сме живи и двете  Joy.
Аааа и си заръчах дрешки от Англия за следващото тримесечие сега чакам да  пристигнат с нетърпение newsm35 dancing, големи сме кокони с моята щерка, само че аз нищо не съм  си купувала скоро  newsm78.
И имам едно въпросче къмконсутантките от ЛЛЛмъжа беше болен и сега разболя мен ........кашлям, сополи и ме боли гърло основно смуча ефизол и пия парацетамол , но  няма ефект помагайте какво мога да пия като кърмя/??/Само гоня малката с един термометър, а тя реве като го види вече hahaha newsm12

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 16:47 от Palmirka

# 205
  • Мнения: 50
Ами да,Бяла ми е далеко.Нещо по-наблизо ми трябва,защото може да се наложи да ходим няколко пъти.

# 206
  • Мнения: 1
Здравеите!
Молим които може да даде по едно гласче    http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?fbid=170992169587060&set=a.170991936253750.39579.109980022354942


Благодаря предварително!

# 207
  • Мнения: 24
*Мирка*,благодаря ти за изчерпателния отговор  Hug Малко ми светна по въпроса. А аз мислех, че се започва със сокчета. Ох, има още доста да чета май  Embarassed

За бибите исках да кажа, че и ние я сменихме с анатомична каучукова на чико и затова май сега вече си посмуква момчето  Mr. Green Преди бяхме с една силиконка, но май му идваше и малка да ви кажа  Laughing Шегата настрана, обаче нашия малчуган предпочита каучуковите биберони и за хранене, и за смучене, и изобщо  baby_neutral

# 208
  • Мнения: 3 637
bless_girl почва се със сокчета от ябълка и морков-ти си ги изцеждай  Peace ,после плодови пюрета,зеленчукови и т.н.Но както казах и одеве,всеки да си храни детето както смята за най добре  Peace !

# 209
  • Варна
  • Мнения: 15
 Привет,връщаме се от консултация ! Наддала е само 550гр. педи каза че е нормално и всичко е наред.Биха ни две ваксини много плака милата , и аз съм против ваксините ,но са задължителни и това е.Ще ходим на очен преглед защото е била в кувиоз.Мисля да я водя на хомеопат и на ортопед , но ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт