Страх от изхождане....

  • 21 940
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 217
Привет майчета,

сблъскахме се с този проблем - страх ни е да акаме. Всичко си беше наред допреди месец. Става въпрос за третия ми син, който е на три годинки. Преди два дни се изходи с помоща на свещичка - драмата беше ужасна, треперех цялата. След почти 4 дни стискане от негова страна и мои молби, кандърми, игри и гушкане, така и не пожела да ака. Принудихме се да сложим свещичка - естествено, след толкова дни се беше запекъл. Извинявам се за натурализма, но съм помагала на акото с ръка. Имаше и кръвчица - ясно, че от консистенциятя и обема на акито е станало и нараняване на анусчето. Излишно е да кажа, че е травмиран повече от преди да се застиска.....Давам Дуфалак сиропче от два дни, виждам го, че му се ака, слагам в момента на гърне или чиния, но....НИ И НЕ. Давам и капки Биогая от вчера. Днес ще му е втори ден без да е ходил и ще трябва пак да го мъча със свещичка - Бизакодил и слагам по-малко от половината. А и за да я сложа, ще трябва доста зор -запомнил е процедурата, макар и бърза и кратка, и не дава да му пипнат дупето.Смених  храните, давам овесени ядки, ябълки, избягвам запичащи неща.....
Как да го накарам да се престраши - вече се изчерпах като идеи и успокояване. Сега не би трябвало да е твърдо акото след три приема на Дуфалак, казвам му, че е мекичко и е станало на водичка, че няма да го боли този път, но ефект няма - много го е страх....
Извинявам се, ако има вече подобни теми, но те са повече за кърмачета и доста по-малки дечица. В психологическия не искам да пиша - "специалиста" никак не ми допада със съветите си по други мои въпроси.
Благодаря ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 622
"Добре дошла"в клуба HugДано да схванеш хумора LaughingЗа съжаление това е доста често срещан проблем при малките деца.Ето темата по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.90,  прочети я цялата,  все нещо ще ти е от полза.Моите и двете щерки имат проблеми с изхождането,току що дори дадох на голямата шоколадче комфорт,защото не е акала от миналата седмица и нито лактулоза,нито дуфалак й действат ooooh!Вече не ни действат нито храни,нито витамини с фибри,готвя предимно варива,супи,плодове ядат в промишлени количества,но ефект няма.Доскоро голямата поне нямаше този проблем,но лятото имаше един път трудно изхождане с болка и от тогава нарочно се стиска.Подтиска си позивите,защото се страхува да не я боли.При малката пък има всеки ден изхождане,но по малко,на парченца(извинявам се за натурализма Blush)ходи да ака по 5-6 пъти на ден,дупето й се разранява,мажем се,абе много е гадно.Всичко е подчинено на акането им,непрекъснато ги следя коя кога е ходила последно.Личната твърди,че редовното пиене на лактулоза ще разреши проблема,но от април до сега не виждам подобрение.

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 12:37 от dimi73

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Благодаря ти много, сега ще седна да прочета темичката.....Казваш....лекарства не действат понякога....Лошо. Confused

# 3
  • Мнения: 2 622
Редактирах се по-горе LaughingНе,действат си лекарствата,особено като се дават за първи път,но в повечето случаи състоянието става хронично.Както ти казах-много деца имат такъв проблем.Дано при вас е инцидентно и да нямате повече проблеми!Исках само да ти обърна внимание,че не е нещо безобидно,което ще мине от само себе си.Защото аз така се заблудих в началото и подцених нещата Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 6 090
Аз ще се включа не с личен опит, дано и нямам такъв, но една приятелка се измъчи със сина си - горе-долу на същата възраст и много продължително, май повече от година водиха борбата. Специалисти разни, най-накрая успяха с хомеопатия - но чак на третия хомеопат случиха, преди това двама не успяха да помогнат. Може би и тя ще се включи да пише по-подробно и дано при вас да не се стига до там, но подсещам и за този вариант на лечение.

# 5
  • Мнения: 8 999
Синът ми беше с такъв проблем. То още си го има де, ако не ака всеки ден, на следващия вече е запечен. Сега вече е голям и знае, че не трябва да пропуска нито ден, но когато беше по-малък, просто пропускаше момента, в който има естествен позив за тоалетна /обикновено е увлечен в някаква много интересна игра и не иска да изпусне нишката, та затова предпочита да се стиска, но да не отиде навреме/. Много гаден проблем, години нерви и стрес ни струваше това - както за детето, така и за нас с баща му. Наблъскай го яко с разхлабителни, със сигурност ще го напъне в някакъв момент и няма да може да се устиска - сам ще поиска да отиде в тоалетната. Ще види, че не е страшно. Продължи след това няколко дни с Дуфалак, а след това измисли някакъв сладък сироп, който да прилича на Дуфалак /захарен, с мед или нещо подобно/ и детето ще вярва, че е пило от "вълшебното лекарство" и няма да се плаши от гърнето/тоалетната. Наистина организмът може да привикне към лекарствата и да не му действат, а според мен 99% в тази възраст е страхът от болка, а не че не могат да се изакат. Ние на нашия син давахме мед с малко вода. И до ден днешен вярва, че това е Дуфалак и му действа на секундата!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Благодаря ви момичета - аз чета в момента поредната страница от темата за запека в хомеопатичния. Чакач свещички от Гърция, тези глицериновите. С тях ще акаме всеки ден, за да отмине страхът от болката и да не стават тапи. Иначе днес се изака с една трета от свещичка Бизакодил. Не беше толкова страшно като онзи ден и акото беше меко. Включвам всичко от храните, което прокарва. Дуфалака ще го заместим след няколко дни със сироп от сливи или мед и водичка, както баибиби е написала. Ще се справим - аз съм безумен инат. Сина ми обаче също Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 622
Дано се справите,Парцуци!
Снощи,след шоколад комфорт и една дозичка дуфалак дъщеря ми се изходи за пръв път от 11 дена ooooh!Непрекъснато й повтарям,че не трябва да стиска,че при първия позив трябва да отива веднага в толетната,но...дете е,не осъзнава,че това е важно.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 148
Леле, направо се върнах 6 месеца назад, когато с малката ми дъщеря се получи същото - твардо ако, болки рев, нежелание да седне да опита дори. Голям ад беше! Аз свещички и лекарства не слагах, наблегнах на разхлабващи храни - сухи сливи, сок от рози, много прасно мляко, овесени ядки, в яденетата слагах повечко лук, правех супи. Никакъв шоколади, зрънчовци и пр. Еднократно дадох половин бебешка лъжичка ленено семе, намачкано предварително - сложих го в някакво ядене. Много й говорех, че не трябва да се стиска, че този път няма да боли (единия път си ббеше лъжа  Confused), даже един ден (може да ви се стори тъпо, но бях отчаяна) й обещах играчка ако се изака. Още и още като я види тая играчка си спомня защо я е получила  Laughing. Та така - оправиха се нещата, но при нас беше от храната в къщи - наблягах на бързата кухня  Embarassed, липсваха супи.... Откакто тръгна на детска градина няма проблеми  Wink. Бързо да се оправят нещата и при вас!

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 18:43 от Blondy

# 9
  • Мнения: 102
И аз съм преминала през този проблем със сина ми (след насилствено забелване на пишока, който се беше възпалил...). По предписание на педиатърката давах Лактулоза (по схема както е описано в листовката; не един или два пъти само) - тя прави акото много меко и мазно и няма как да бъде устискано (ако детето се стиска, когато получи позиви, както беше при моето). Излиза без проблем и без болка!!!
Освен това бих заложила на разхлабващи храни; даваш лекарството , без да казваш за какво е (за да не наблягаш на проблема); когато видиш, че има позиви слагаш куклите или Мечо, или Зайо.... да акат на гърнето (и тайно подхвърляш няколко бобчета отдолу) и после обясняваш как "Виж, Мечо се изака и сега му е леко на коремчето. Видя ли, че не го боля? Освободи си в коремчето място за друга храна".... У нас са акали едновременно на гърнета/купички/бурканчета едновременно по 30тина твари . И така много дни подред. Проблемът е на психическа основа и трябва да се използват подходи, които да помогнат за преодоляване на страха от изхождане. Обещавала съм и сладолед, като се изака (тогава беше лято) и по едно време си беше помислил, че всеки, който се изака получава сладолед  Laughing. Накрая сядаше на гърнето, изакваше се и викаше "Дай сега сладолед" още преди да е станал. Но бая време мина , докато отшуми проблема - месец, месец и нещо.
А относно свещичките - ползвала съм ги за себе си и никога не бих изтормозила детето.... Чувството е ужасно - размеква се само малка част от акото - което е най - близо до ануса (извинете за подробното обяснение), получават се силни позиви  за изхождане, но по - голямата част от акото продължава да е твърда, излиза с ужасни болки, често с леко прокървяване (както е писала авторката) и с помощ с пръсти  Confused.... С Лактулозата (или друг препарат, който действа по подобен начин) е друго - няма нужда от напъване и не боли, когато акото излиза.

# 10
  • Мнения: 1 174
При нас не е имало такъв проблем, дано не се обидиш, че се изказвам непопитана, но аз съм на мнение, че да оправиш физиологическата страна на нещата е само част от проблема, важно е обаче да откриеш причината за страха от акане, ако правилно съм разбрала първо се е появил страха и чак после се е получил запека като резултат от стискане  Confused
Ако е така е хубаво освен другите неща да опиташ да разбереш защо по начало се е страхувал да се изака, и да опиташ да разсееш страховете му. Може би като разговор за някоя от играчките примерно, че се страхува да ака, как да я накарате и така.


Моите съчувствия за това, което сте преживели и продължавате да преживявате   bouquet Знам за какво става дума, защото се ноложи да забелваме пишка при лекар и после в продължение на 1 седмица - баща му го затиска, аз забелвам кожичката, мажа с кремове и промивам, а детето пищи и се мята .... такъв ужас изживях, направо...
Дано скоро премине всичко.

# 11
  • Мнения: 1 174
Пърцуцка, идвам от съседната тема за приучването към гърне, там дадоха ей тоя линк за едни кратки филмчета, които помагат на детето да възприеме пишането и акането на гърне като нещо нормално. Изгледай филмчетата и виж дали ще ти свършат някаква работа, на мен особено ми допадна анимацията дето първа ще ти се отвори, с тигърчето.

# 12
  • Мнения: 102
Тези филмчета са за приучаване на детето към употреба на гърне. Но в случая става въпрос за психически стрес в следствие физическа травма - не мисля че биха били от помощ... (признавам, че не ги изгледах подробно, даже това с тигърчето ми се видя малко неприятно, па и страшничко - мое мнение....). То детето си знае, че трябва да ходи на гърне, кога да ходи и как да го използва. Но се е травмирало и не иска, с което си усложнява проблема. Трябва да му се покаже отново, че не е страшно, че това е съвсем нормален процес, всички го правят и най - важното - НЕ БОЛИ! При сина ми беше така - той си ползваше гърне и за ако и за пишкане, но когато му забелиха пишока се травмира от болката и спря да иска  да ака. Започна да се стиска, в следствие получи запек, в следствие трудно изхождане, още болка...... За това препоръчвам някакъв сироп - при него няма как да не се изходи, но не е болезнено като при свещичките.

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 16:57 от Nutella

# 13
  • Мнения: 8
здрасти и моята принцеса беше така нас и държа повече от 5 месеца които няма да забравя цял живот .
 натъпкахме я с лекарства , всичко каквото можеш да се сетиш съм и давала , но нищо не се случи . Изпускаше се в  по малко и пак стискаше .Мислихме стотици варианти да я накараме да  се изака но без успех , на два пъти стигахме до болницата  за клизма , но  нямаше как тя стискаше някой път до 6 дни , стана жълта  и постоя но се тръскаше защото я боли ние можеше да си седне  на  дупето . сега ще ти кажа какво ни помогна на нас  да се отървем от кошмара , измислихме си игра с която аз и разказвам за чудният свят а рибите който  живеят в канала и  как си имали магазин и врели не кипели  с което и казвам ,че на тях им трябва  нейното аки за да си направят торта за рождения ден на малкото рибче  Crazy и тя сега трябва да напъва защото иначе  ще плачат , (дори се преструвах че ми звънят по телефона  да ме питат дали ще имат торта )  и тя да ти кажа вярваше  и сядаше поне да пробва .
НАЙ -много ни помогна обаче  ледокаин в тубичка които имат в болниците той е точно за след оперативни ситуации да обезболи изхождането . ние имахме раничка на ануса и все още я имаме  която доста кървеше на моменти от там и нея я беше страх да напъне , но като намажа с ледокаина и почна да я баламосвам нещата стават . Доста време беше с запек и да ви кажа не чакайте няма да мине от само себе си , напротив нещата стават още по сложни . За да се отпуши след 5 месеца запек Натъпках я с дуфалак  и капки някакви за стимулиране на напъните,помня деня толкова ясно ,детето плачеше от болка и вече не знаех какво да направя напълних леген за да я измия  да и олекне и тогава тя напъна и искам да ви кажа че такова нещо не съм виждала през целият си живот , тя беше тогава на 4 годинки и изкара тапа която беше дълга  две педи и половина , твърдо като бетон  нещо което аз като видях направо се изплаших . така се отпуши от тогава много редовно си я мажа с ледокаина и дори наскоро прокървя от което  тя малко се стресна но като я намажа и не я боли всичко е наред , сега си ака сама без проблем  .

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
Ох, момичета, много трудно било туй....
Вече имам от въпросните глицеринови свещички. Ясно ми е, че при нас основния проблем е страхът от напъване и изхождане. Разбрах, че вероятно някой път, когато е акал, го е заболяло и се е уплашил. Сега целта е да направим мекичко ако -задача първа, и задача втора - да го накараме да ака всеки ден, за да не образува тапи. Ама как да го накараме да ака. Дуфалака нещо май не върши работа, незнам дали Лактулозата е по-добра.....Не ми се иска да го мъча със свещички, но как да постигна ежедневно изхождане без тях....
Ужас просто.....Не съм мислила, че някой ден основното ми щастие ще се състои в изакано от Дани ако Crazy

Между другото - много добри съвети сте дали и филмчетата ще изгледам първо сама, пък току-виж нещо помогнало и от тях.....  bouquet

# 15
  • Мнения: 1 072
Аз не бих прибягвала до свещички, освен ако не е крайно наложително Confused От тях доста се травмира детето, а и привиква към механична интервенция, а не към естествени позиви... Моят син имаше такъв период може би от преди годинка до към 2. Общо взето храните, които ядеше, бяха само разхлабващи. Дуфалак, масажи на коремчето, мазане на дупето - след като веднъж е боляло, занчи има раничка, която пак ще се разтвори и ще боли ако е по-твърдо акуто. А то ще е ако се стиска 3-4 дни, дори и да е само на овесени ядки и сини сливи... Ако ядете само разхлабващи храни, може и да не се изхожда всеки ден. Аз изчаквах 2-3 дена преди да помисля за някаква интервенция Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами повече от два дни мисля, че е достатъчно да чакам - става тапа и омагьосания кръг се затваря. По-добре една седмица да слагам глицеринови свещички всеки ден и да ака лесно без болка, и после да си започне самичък, когато преодолее този ужас, че нещо ще го заболи. На него му се ака, но той се стиска и така кара до 5-6 дни /веднъж се случи и овече не мога да го допусна/. Мисля, че свещичките за малък период от време са по-безопасни, отколкото да ферментират фекалии в коремчето му с дни - поне така аз разсъждавам и вече трима лекари го казват. Тук има един Петко, в една от аптеките в Хаджи Димитър - аптекар, но е хомеопат, гледам че доста хора се тълпят при него - ще взема да се консултирам с него за нещо хомеопатично....
Иначе за храната - под пълен контрол е. Всичко е за разхлабване и по-лесно изхождане. Почнах Лактулоза от вчера - нашето педи каза, че за разлика от Дуфалака, може да се дава много дълго.

 Нутела и Анжелика, съветите ви излязоха много действащи  bouquet Hug

# 17
  • Мнения: 102
Стискам палци по - бързо да отшуми!   bouquet
 

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
А има ли връзка появата на проблема с махане на памперс?
Понеже при дъщеря ми имаше такова нещо в този период.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
О, не, ние сме на гърне от 11 месечни Grinning Сега е на три години. Наложи ни се много рано да махаме пампата, защото бяхме с бактерии в урината....

# 20
  • Мнения: 308
   При нас го има същия проблем. Дъщеря ми е на 2г. и 10 месеца. Преди 2-3 месеца стигна дотам, че седя и плака (аз заедно с нея) на гърнето близо 2 часа (беше се получило нещо като тапа). Тя милата плачеше и викаше, че я боли, а ние не успяхме да помогнем и се обадихме на познат гастроентеролог, който отвори кабинета в 22.00 и свърши работата. Оказа се, че има ранички на вътрешната страна на ануса, които ние няма как да забележим и заради тази болка тя не иска да ака, после се получава тапа и става още по-страшно. Предписа ни някакъв крем или по-скоро мас (съжалявам, че не помня името) с накрайник, който се пъха в дупето. По неговите думи при нашия проблем Дуфалака и други подобни освен да подуват коремчето на детето с друго няма да помогнат. Съветите му бяха: всяка сутрин закуска овесени ядки с 40% плодове (аз нарязвах допълнително сушена синя слива) с прясно мляко с 1 лъжичка мед, всеки ден да яде круши или кивита. Ако се стигне до там, че два дни подред да не ака, вечерта на втория ден преди лягане да слагаме от детските глицеринови клизми. Иначе рискуваме пак да се запече и да не може да се изходи.

   Започнахме да й обясняваме защо трябва да яде всеки ден круша, да не се стиска, защото аката става по-голяма и така на следващия ден ще я боли, а когато е малка не боли, че ако не си свърши работата два дни трябва да правим клизма. Отначало постоянно повтаряхме всичко това, а сега като седне да ака тя ни изнася лекцията.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
Ох, вече незнам как да го накарам да се престраши.....
През ден слагам глиц. свещичка/вече трети път/ - той даже е съгласен Shocked, но сам не иска да се напъне. Давам Лактулоза, капки Биогайа, сутрин нагладно давам настъргана ябълка и круша, овесени ядки следобяд, киви не обича....Трудно яде плодове и зеленчуци, да не кажа хич....Само айрян налива или вода - пак е нещо....Притеснено ми е много.....Не може да продължава това дълго -все със свещичка да акаме....А акото му е даже кашаво....
Слагам до него едно голямо плюшено пиле и в гърнето под него извайвам почти истинско ако от пластелин - той като види, че пилето е акало, изапада във възторг, но....без помощ не акаме и това е....Не го боли нищо -питам го постоянно, просто не разбирам защо не става по нормалния начин....Сигурно трябва време, но колко да е това време, за да не се повредим от свещичките... Tired
И като разбирам колко деца имат този проблем.... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 102
Сигурно трябва време, но колко да е това време, ...
Искрено ви съчувствам, защото ви разбирам. Погледнах кога си започнала темата.... минали са 10тина дни от тогава. При нас проблемът продължи около месец, месец и половина... Лекарствата едно на ръка (въпреки, че се учудвам, че толкова много на куп не действат - при нас от Лактулозата синът ми дори в началото се изпускаше в гащите - защото не можеше да го устиска акото - то само си излизаше), но продължавай с театъра с животните с това, че някой иска акото и той трябва да го даде. И се зареди с търпение. И аз се бях притеснила много и се чудех дали някога проблемът ще се реши, но всичко се оправи с времето - и при вас ще е така - сигурна съм.
Пробва ли да обещаеш и награда, ако се изака? Лакомство, книжка, играчка или нещо друго, което знаеш, че обожава и за което би се "жертвал"?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 217
О, не се предава за никакви обещания - страшно инатче е....
А вие лактулозата как я пиехте, да не би да му е малка дозата: 5мл. сутрин и толкова вечер. На три годинки, 17 кг... newsm78
Така ни каза педито да го пием.....

# 24
  • София
  • Мнения: 9 517
Да не е страх да се раздели с акото? Моята щерка имаше такъв проблем, когато още беше с памперс, но тя не даваше да й се сменя памперса - беше видяла, как изхвърлям акото в тоалетната и беше ужасена. Тогава разказвахме приказки как в тоалетната се събират всички акита на семейството и там си играят и си правят дискотека... друго не ми хрумва да ти помогна, но на нас тази приказка ни помогна - до днес казва на акото да отива при другите акита в тоалетната...

Извинявам се, страшно оакан пост се получи  ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 217
Да не е страх да се раздели с акото? Моята щерка имаше такъв проблем, когато още беше с памперс, но тя не даваше да й се сменя памперса - беше видяла, как изхвърлям акото в тоалетната и беше ужасена. Тогава разказвахме приказки как в тоалетната се събират всички акита на семейството и там си играят и си правят дискотека... друго не ми хрумва да ти помогна, но на нас тази приказка ни помогна - до днес казва на акото да отива при другите акита в тоалетната...

Извинявам се, страшно оакан пост се получи  ooooh!

 Joy Поста си е чудесен....мНаистина проблема не е запек и стискане, а стискане и следователно по-голяво и по-твърдо ако....И понеже не искам да допусна този ад отново, гледам да ака максимум през ден.
Преди 15-ина минутки каза, че му се ака - не можах да повярвам. Пусна сам в гърнето едно мъничко, колкото 50 стотинки акенце. Ура-а-а-а, пусна го сам newsm44

Дано утре се престраши да ака без свещичка - ние такава радост подехме около него, че той беше във възторг от творението си Laughing

# 26
  • Мнения: 102
А вие лактулозата как я пиехте........
Не помня точното количество, но помня, че първите няколко дни я давах както е по инструкция в листовката. След това обаче, както писах по - горе той започна да не може въобще да го устисква акото и го изпускаше в гащите, защото не искаше да седне на гърнето.... И аз се уплаших да не се стресира и травмира още повече от това, че се нааква в гащите... Намалих му дозата наполовина, спрямо това, което пишеше в листовката за неговата възраст и килограми. Накрая започнах и да му давам през ден. Общо давах някъде около две седмици сигурно. За да свикне да ака редовно (в листовката пише, че не се получава привикване при по - дълга употреба) и му казвах, че са витамини (или нещо подобно, не помня вече), за да не наблягам на факта, че имаме проблем с акането.

П.П. Докато пиша видях , че и ти си писала - абсолютно задължителни са и похвалите и всеобщите танци при самостоятелно изакване. Браво на детето и от мен! smile3501

# 27
  • София
  • Мнения: 1 570
И при нас го има този проблем, стиска се до последно.  ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
ами като начало спри с врънканията, караниците, кандърдисванията и т.н.
давай дуфалака/лактулоза и био гайа.
Не давай запичащи храни.
Не бързай със свещичките.

И най-важното - намери причината за този страх.
и ако имаш време прочети тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230932.0;topicseen

Моят син така известно време докато не му разбера проблема се стискаше по 5-7 дни, на разхлабваща диета, био гайа и двойни дози дуфалак, приказки, песнички и т.н. в тоалетната за акитата....лудница...накрая се оказа, че просто иска да си ака в памперса, където свършваше работата точно за 30 сек, след поставянето... няколко месеца по-късно сам отказа акането в памперса и си мина спокойно на гърне.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 217
А на каква възраст бяхте по време на този проблем?
Аз дори съм му казвала да се изака в гащите ако иска, но ....не

Иначе изобщо не му додявам с темата за акото, но не смея да го оставя повече от два дни......
Имаме някакъв минимален напредък и ако се запече и съвсем малко, ще се върнем онтачало, че и по-зле може да стане.... Rolling Eyes

Ще прочета темата от линка ти - само да спрат да се бият поне за 10 минути Tired

# 30
  • София
  • Мнения: 44 120
беше на две и седе-осем месеца, тогава принципно махна памперса, с пишкането нямаше проблем, стана за броени дни , супер лесно и с желание, но за акането  стана такъв проблем...
Та тогава като разбрах каква е работата, просто му го слагах като си го поискаше, свършваше бързо работата, махах и миех д-то... и проблема изчезна.
чак на три години и четири месеца една нощ се събуди (още беше с нощен памперс) и каза - мама махни ми памперса искам да се изакам на гърнето.... и от тогава повече не е искал памперс...

Кофтито на свещичките е обаче, че се привиква, почват да стават лениви червата и т.н... на 2 дни си е направо супер често сопред мен...
Виж онази тема, там има точно какво да яде , да не яде, разни трикове, на някои им помагат разни хомеопатични неща и т.н. дори да не я изчетеш съвсем цялата.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 217
 TiredМ-да, често си е свещичка през ден, така е...
Иначе ние сме на гърне от 11-месечни....А памерса го махнахме още на 6 месеца - сменях гащи като луда, но имахме проблем с едното бъбрече, та просто се наложи....

Общи условия

Активация на акаунт