Коледни пости

  • 48 502
  • 525
  •   2
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 209
Здравейте.

Това с килограмите е много индивидуално. Някой ще свалят,  други ще качат.
Вчера- патладжани с доматен сос,  днес- елда.

Лек ден. Peace

# 121
  • Мнения: 184
Привет! Simple Smile
Бубка,и аз се нядявям да поотслабна до 25-ти  newsm10
И аз ще се пробвам с newsm64 п ърленките .  chef
За протокола-вчера закусвах 1 препечена филия и кафенце   food010 .На обяд 1 купичка леща с малко хляб.На вечеря 1 порция пържени картофки eat,туршийка и 1 парче баница с гъби и праз.Отделно пия поне по 2  чая на ден и 1,500л.вода.Понякога и повече.Днес закусих 1 филия само с маргарин и шарена сол.А сега за обяд си направих качамак,но само с олио.Вкусен е.За вечеря не съм го измислила още.Чувствам се страхотно леко   jumpuu
Относно  бутертестото,не се бях сетила,че то наистина е постно.На опаковката наистина пише,че е само с маргарин,въпреки,че би трябвало като е БУТЕР, да е с масло.Но така го правят БГ производители. Laughing
amsimom,Много примамливо изглежда твоятатолтичка! smile3510

# 122
  • Мнения: 355
 Бобсито, Асалейн, благодаря за отговорите за елдата. Ще опитам.
Днес постни зелеви и лозови сърми, а снощи филийка с лютеница и варен карфиол.
Довечера съм замислила една леща и ако успея пърленки или содена питка. Имам и едно червено цвекло с моркови за салатка.
Наскоро гледах една рецепта на Звездев за талятели с фъстъчено масло, броколи и скариди. Талятелите са с яйца, но мисля, че и с друг вид паста ще стане.

# 123
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Охх, тамън имам едно бутер тесто във фризера и стои от миналите пости, ще вземе да му излезе късмета най- накрая. Много апетитно изглеждат. Тортата с нишесте също ме разконцентрира  Laughing

Ще пробвам и питката дадена по- напред.

# 124
  • Мнения: 572
Тази вечер мисля да бъдем на гъбена супа, ако отида да си купя гъби разбира се Simple Smile

# 125
  • Мнения: 66
от утре и аз започвам коледните пости  Crazy дано да издържа

# 126
  • Мнения: 581
Аз по- специално за рецепти гледам от книжката на Димитър Мантов - Българска традиционна кухня.  Засега закуската ми е доста еднообразна -филия с лютеница или филия с маслинова паста.А плодовете са задължителни.
 На 21 ноември -деня на християнското семейство има ли нещо по специално, което да се хапва или да не се хапва ?Тогава има ли причастие? Пада се в неделя.

# 127
  • Мнения: 571
Здравейте.Записвам се и аз.За първа година ми е.Правила съм пост преди от порядъка на 10 дни и след това на 4ерква-нали така се прави.
Искам да попитам-солети,бисквити,4ипсове...консумирате ли?Може ли алкохол или и той е забранен от духовна гледа то4ка newsm78
Правя и лунна диета нали не е проблем?
Успешен пост на вси4ки и дано искараме до края  bouquet

# 128
  • София
  • Мнения: 478
Добър вечер  bouquet

Днес направих пълнени сухи чушки с картофи и праз лук. Има малко и от вчерашния гювеч.


Мишанка, има и постни талиатели Peace Даже по личните ми наблюдения повечето паста е без яйца.

Имамама, причастие има всеки ден, стига да живееш в град, в който има църква, в която се служи литургия всеки ден Peace Преди причастие трябва да се изповядаш и след това свещеника ще ти каже какво да правиш. На 21 ноември се разрешава риба Peace

Добре дошли на новичките  bouquet

*Мира*, ако искаш, можеш да ядеш такива неща, но трябва внимателно да прочетеш съдържанието дали са постни Peace

# 129
  • София
  • Мнения: 7 883
Едно време на въведение Богородично жените са правели погачи и са водели и малките деца на църква. Сега не знам какво правят.

# 130
  • Мнения: 581
Едно време на въведение Богородично жените са правели погачи и са водели и малките деца на църква. Сега не знам какво правят.
е значи предполагам, че може на този ден да се пречистят децата!
За тях знам, че не задължително до 7г да постят.

# 131
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен. Аз също реших да постя. Правила съм о и преди Великден, така че да се надявам, че ще издържа.

# 132
  • София
  • Мнения: 7 883
Едно време на въведение Богородично жените са правели погачи и са водели и малките деца на църква. Сега не знам какво правят.
е значи предполагам, че може на този ден да се пречистят децата!
За тях знам, че не задължително до 7г да постят.

Приемам че просто сте написали по невнимание "пречистят" и сте искали да напишете "причастят" (присъединят).

Всъщност с малките деца се подхожда много внимателно. Не всички още са наясно какво точно става, някои например могат да бутнат по невнимание лъжицата или пък да стиснат устни и т.н. Затова посъветвайте се със свещенника, който ще отслужва религията как точно да осъществите самото причастие.

# 133
  • Мнения: 310
П.С. В бутер тестото няма нищо животинско, всичко е растителни мазнини  Peace

Значи грешката е моя, извинявам се  Embarassed

Само ще ви помоля когато заменяте продукти в дадена рецепта да я копирате в темата направо с продукта, който сте използвали.Сега не мога да сложа линк  на сладкиша с бутер тесто, защото рецептата е с масло  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 20:35 от Бобсито

# 134
  • Мнения: 8 810
Ще предложа и аз нещо постно, което често си правя. Обелват се няколко големи картофа, режат се на кръгчета/да не са тънки/ и се сваряват, но не много, за да не се разпаднат. Вадят се, отцеждат се и се мажат леко с пръстче с олио. Редят се на скарата за пържоли, да се запекат леко, докато се получат характерните линии от скарата. Стават съвсем постни, защото олиото се отцежда и леко хрупкави. Може да им се сложат разни подправки - чубрица, чер пипер и др. Днес ги правих. За десерт- нарязах една ябълка, омесих я със захар и канела и я сложих в чаша. Отгоре сипах кисело мляко 0,1%.
За утре - ще сваря ориз, морков, грах, лук, ще ги смеся и овкуся с подправки и ще ги оформя в чинията с една чаша да станат като кула, наоколо домат и краставица за салата. За десерт -компот от праскови, който се направих лятото. На всички добър апетит.  chef Свиква се с постенето Wink

Общи условия

Активация на акаунт