Коледни пости

  • 48 475
  • 525
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 6 798
Ето питките, от които вчера ометохме две дози (едната с пълнозърнесто брашно, другата с бяло):
http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/bread/recipe_135.php
Рецептата я има и тук във форума, но не ми се търсеше, така или иначе е същата.
Аз вчера правих с олио, защото ми беше свършил зехтина, но иначе ги правим със сехтин, много ароматни стават с него.

# 196
  • София
  • Мнения: 7 881
...
Като написах фъстъци- лелите ми правят баница с фъстъци. Фъстъците са смлени на едро и е добавена малко захар. Корите и олиото са ясни.
Мишанка,може ли да ме светнеш newsm78 само каква е баницата с фъстъчено масло?Сладка или солена?Обясне,че нещо май ми хареса идеята.Да взема да си направя.Интересно ми звучи  newsm03

Определено е сладка пък и си е с смлени фъстъци, а не фъстъчено масло. Ама нека чуем автора какво ще каже.

# 197
  • Мнения: 175
Здравейте, постя от години, но сега съм кърмачка, следя темата, за да увелича колекцията си от постни рецепти, за разнообразие, пък и за бъдещите пости, дай боже!
обичам булгур и ще препоръчам 2 рецепти с него
ето едно интересно постно предложение - http://luluto.blogspot.com/2010/11/blog-post_22.html от друга тема

а другото постно предложение, което изпробвах наскоро е това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534088.msg16718322#msg16718322

Опитвам се да открия рецепта за постни мекички, видях че Бразилка е правила (още в миналогодишната тема за коледните пости), моля за помощ Embarassed
Пускам и пак питанката, защото май късно си редактирах предишния пост и никой не ме забеляза Laughing

Савина - и аз хапвам често, по малко, забелязвам че съм, отслабнала дори, а мислех, че с този прием на въглехидрати ще стане обратното...Важното е, че се чувствам по-добре, предполагам всички са така. Кипя от енергия, леко ми е на душата Simple Smile 2-3 години се хранех на принципа на ВМ НВ диета, и накрая се чувствах като затлачена канализация Sick
Тук има събрани много рецепти от предишни години, би било чудесно да ги копирате на първа страница и да добавяте към тях   bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374210
всички рецепти за тесто за постна пица са подходящи и за мекици

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 16:31 от olemale

# 198
  • София
  • Мнения: 565
Опитвам се да открия рецепта за постни мекички, видях че Бразилка е правила (още в миналогодишната тема за коледните пости), моля за помощ Embarassed
Пускам и пак питанката, защото май късно си редактирах предишния пост и никой не ме забеляза Laughing


.:.Stef.:, аз тези дни правих постни мекички без рецепта, просто импровизирах, затова не мога да ти дам точни грамажи. Замесих меко тесто от брашно, вода, 1ч.л. сода, загасена в малко оцет, щипка сол. Станаха вкусни. Бих ги направила с мая, но нямах време тогава.

Вчера направих едни дребни сладки с моркови по рецепта от Кулинарен журнал. Получиха се супер, затова ще споделя рецептата тук.

Бисквити с моркови

220г моркови
220г захар
150мл олио
1ч.л. сода бикарбонат
2 ванилии
брашно, колкото поеме
пудра захар за наръсване

Морковите се почистват, измиват, подсушават и се настъргват на ситно. Смесват се със захарта, олиото, ванилиите, содата и брашното и се замесва  меко тесто (в рецептата пише твърдо, но аз не съм на това мнение- няма да си трошим зъбите, я Mr. Green). Тестото се разточва на кора и с формички се изрязват сладки. Нареждат се в намаслена и набрашнена тавичка и се пекат за около 15 мин на умерена фурна. Не бива да седят прекалено дълго във фурната, защото стават твърди като изстинат. Готовите сладки се поръсват с пудра захар.

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 17:45 от Надето :)

# 199
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Днес нещо не ми се прави нищо и ще дояждам каквото има, но ще прабвам постните палачинки тези дни  Grinning

# 200
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ох, като ви чета какви неща забърквате... аз още му се кумя на домашния хляб. Хич нищо не ми се подхваща да готвя, ама иначе ми текът лигите от нещата, които вие правите! Пуст мързел!  ooooh!

# 201
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Аз вчера правих леща яхния и постна содена питка. Днес за останалите съм взела риба, но аз предпочитам да я избягвам до Никулден. Ще си хапна пържени картофки Simple Smile)



# 202
  • Мнения: 8 810
виждам все повече рецепти и това ме радва, ще пробвам предложетия. Ето още едно от мен:
Мусака от тиквички
Обелвам и нарязвам няколко тиквички на кръгчета. Настъргвам сирене, нарязвам лук и магданоз, отварям бутилка доматен сок. Редя  един ред тиквички, поръсвам със сол, чер пипер, лук, домати, сирене и магданоз. Отгоре нареждам втори ред тиквички и отново същите неща. Като свършат продуктите, поливам с 2 лъжици олио и слагам във фурната. Като се запече всичко може да се залее със заливка от няколко лъжици мляко разбити с малко брашно. Получава се плънка, която запичам до златисто.
П.П. Не съм привърженик на строгия пост, мисля че целта е организма да си " почине" и прочисти. Не съм вярваща.

# 203
  • Мнения: 0
   МОНАСТИРСКИ ХАЙВЕР ОТ МОРКОВИ
      0.5КГ-МОРКОВИ(ВАРИМИ ГИ)
     5-6 СРЕДНО ГОЛЕМИ ГЛАВИ КРОМИД ЛУК
      ЩИПКА ЗАХАР
     СОЛ НА ВКУС
                       ПРИГОТВЯМЕ:  СИТНО НАРЯЗАНИЯТ ЛУК ЗАДУШАВАМЕ В
                          ДЪЛБОК СЪДИ КАТО ОМЕКНЕ ,СЛАГАМЕ ЩИПКА ЗАХАР,СОЛ
                       И НАРЕНДОСАНИТЕ МОРКОВИ,ВСИЧКО ТОВА ЗАДУШАВАМЕ,КАТО БЪРКАМЕ
                      ДА НЕ ЗАГОРИ. ПРОБВАМЕ НА СОЛ,МАЛКО СМЛЯН ЧЕР ПИПЕР  
                      ПО ЖЕЛАНИЕ ПИПЕР-ЧИЛИ,КОЙТО ОБИЧА ЛЮТО.
                                  ДА ВИЕ СЛАДКО

# 204
  • Мнения: 428
Аз,мили приятелки бях до тук с първите си пости.Нещо си повредих стомаха явно.От снощи съм със страхотни болки.Днес карам само на чай.То на мен не ми беше препоръчително,защото на 09.06. тази година ми оперираха хранопровода и имам много нарушена лигавица.Както и да е.Ако лекаря ми знае какво правя ще ме убие.Няма нищо,поне пробвах.Искрено се надявам да не съм си направила някоя беля.Пожелавам успех на всички продължаващи да постят.

# 205
  • Мнения: 87
Добър вечер на всички  Hug Първо добре дошли на всички нови  Hug Аз тия дни се поизгубих..  Cry
Днес нещо не ми се прави нищо и ще дояждам каквото има, но ще прабвам постните палачинки тези дни  Grinning
И аз мисля да си направя наи-накрая Wink newsm64  food002
Аз,мили приятелки бях до тук с първите си пости.Нещо си повредих стомаха явно.От снощи съм със страхотни болки.Днес карам само на чай.То на мен не ми беше препоръчително,защото на 09.06. тази година ми оперираха хранопровода и имам много нарушена лигавица.Както и да е.Ако лекаря ми знае какво правя ще ме убие.Няма нищо,поне пробвах.Искрено се надявам да не съм си направила някоя беля.Пожелавам успех на всички продължаващи да постят.
Наистина по-добре да ги спреш в твоето състояние,др-та година пак  Hug
Нощни очи хайде залавяй се де  smile3534
Аз тия дни го карам на препечени филийки с ягодов конфитюр или лютеница,плодове,боб чорба,салата от мариновани краставички или трушия,ядки и солети.Тези дни ще намеря да направя накой от вашите вкусотийки  babydust7

# 206
  • Мнения: 3
аз днес дояждах пълнените чушки от вчера. За утре не знам какво ще готвя. Аз знам една постна салата: Боб, царевица, пекан пипер, кисели краставички и лютеница. Всичко това се обърква. На мен много ми харесва. Доста засища. Утре може да сготвя ориз с маслини и царевица....

# 207
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Имам питане- остана и ориз със зеленчуци. Обисновено го правя на кюфтета, но с яйце вътре, панировна и т.н.
Дали ще стане само в брашняна каша?
Като идея давам морски дар с оризово фиде.

# 208
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Имам питане- остана и ориз със зеленчуци. Обисновено го правя на кюфтета, но с яйце вътре, панировна и т.н.
Дали ще стане само в брашняна каша?

Аз така правя постните картофени кюфтета. Стават чудесни. Но не съм пробвала с друго.

# 209
  • Мнения: 9 094
Много ви благодаря за рецептите за постно тесто Hug
Мъжът ми ще е много щастлив, надува ми главата за специални мекички по време на пости Laughing

Ричко - съжалявам, че така е станало, но в момента по-важно е да се възстановиш от операцията, другото са бели кахъри! Ако имаш предписана диета, спазвай нея, а постите...догодина, живот и здраве, ако ти понася все още! Пожелавам ти бързо възстановяване!!!

Общи условия

Активация на акаунт