Коледни пости

  • 48 498
  • 525
  •   1
Отговори
# 300
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По отношение на десертите - вчера се направих грис-халва. Не бях яла от дете такова нещо.  Mr. Green Много бързо и лесно се прави и се оказа много вкусно.   chef

# 301
  • Мнения: 355
Последните няколко дни си купувам готови пакетирани храни и десерти от магазините. Лелеее, то не бяха гранясали ядки, гадни манджи  Sick. Още ми е лошо след последното попадение  Tired Внимавайте и не купувайте, ако се съмнявате в нещо!

# 302
  • Мнения: 3 837
За червения боб -  моята зимна салата-фаворит, няма гост, който да я е опитал и да не си е тръгнал с рецептата
1 консера червен боб
1 консерва царевица
1 буркан, не целия, мариновани кисели краставички
1 буркан, също не цялото количество, печена червена капия
чесън, зехтин, балсамов оцет

Преди години ми бяха попаднали няколко буркана печена червени чушки с пикантен доматен сос - тогава ставаше най-добра салатата, леко лютичка.

И аз съм на простички неща тези дни - леща, зеленчуци на пара с най-любимия ми сос - сусамов тахан, чесън, сол, лимон и малко водичка.
Ето тези броколи с гъби по китайски
http://veganskirecepti.com/popup.php?sb_id=84
Три пъти ги правя за последната седмица, но в тиган Уок, сигурно от 5 години ми отлежаваше тиганчето, неразопаковано, все не му намирах място, за да го пусна в употреба, нооо сега ще прибирам някой от другите тигани, а този ми става фаворит.

# 303
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Някой пробвал ли е палачинките със Спрайт?

# 304
  • Мнения: 184
И аз съм тук.Но и аз хапвам някакви обикновени неща,които предполагам всеки може да си ги сготви и за това не пиша.Вчера на закуска -1 филия само с маргарин и  шарена сол.На обяд картофки на фурна сготвени като манджичка с копър и чесън.Вечеря гъбена кашичка и за десерт кус кус само със захар и олио.Днес пържени картофки с полувин краставица.Сега за вечеря си правя кисело зеленце с червен пипер,лук и олио запечено на фурна и бутерки със захар запечени.  chefОбщо взето се повтарям и вече не знам какво да готвя. newsm78
evhen,ще пробвам твоята салатка  newsm10
Иренка,страхотни са пробвай ги!

# 305
  • Мнения: 310
Аз вчера бях на фасул, а за вечеря си направих един дюнер по рецептата на Маги ДС - много ми беше вкусен.Днеска си взех тофу с копър, майонеза и булгур.Ще ми препоръчате ли рецепта с булгур, защото изобщо не знам какво да го правя.

# 306
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Къде се покрихте всички? Да не сте се отказали? Аз да се отчета със Супа от спанак и гъби и типови хлебчетаSimple Smile

Тук съм, ама ако Ви пиша всеки ден жито, ябълки и орехи  hahaha
Вижда му се края Wink Вече  се точа за петък на обяд с ангелската супа  на Дънов chef
Класическата ангелска супа е само от картофи.Но може да се добави малко лимон,морков,лук, магданоз...




ilrai78,
харесва ми "Щъркелово гнездо" , поздравления  bouquet

Някой пробвал ли е палачинките със Спрайт?
Аз съм правила с лимонада и фанта - предполагам, че е на същия принцип - трябва обаче сладка плънка. За солена плънка в тестото слагам сода Peace

# 307
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Тук съм, ама ако Ви пиша всеки ден жито, ябълки и орехи  hahaha
Вижда му се края Wink Вече  се точа за петък на обяд с ангелската супа  на Дънов chef
Класическата ангелска супа е само от картофи.Но може да се добави малко лимон,морков,лук, магданоз...




ilrai78,
харесва ми "Щъркелово гнездо" , поздравления  bouquet


Благодаря ти Simple Smile
А как се прави тази супа?

# 308
  • Universe
  • Мнения: 1 556
ангелската супа  на Дънов chef
Класическата ангелска супа е само от картофи.Но може да се добави малко лимон,морков,лук, магданоз...





А как се прави тази супа?

Просто се сваряват съставките - без застройка, без сол и черен пипер - бистра зеленчукова от горните продукти Peace

# 309
  • Мнения: 33
Аз съм на зелен фасул с картофи, много обичам, а за утре мисля да направя един тиквеник    chef

# 310
  • България
  • Мнения: 4
Здравейте! Да ви предложа и аз нещо, разнообразяващо поста: дип от червени чушки с орехи. Бърз и лесен за приготвяне (особено ако не се пекат чушките на момента)  Simple Smile 

# 311
  • София
  • Мнения: 6 799
На мен мааалко ми писна от тестено, боб, леща, картофи и грах...А пресните зеленчуци не са евтини, освен ряпа, цвекло, зеле и морков, но и те ми писнаха.  ooooh!
Няма да се отказвам де, само споделям.
Иначе направих постната содена питка от първа страница, рецептата е много сполучлива.  Peace

# 312
  • Мнения: 87
Здравейте и от мен   bouquet Аз вчера бях цял ден на фасул..и днес си го доизядох,а за вечеря си направих чушки с доматен сос  food002 ,малко бавно стават,но определено си заслужава  newsm74 newsm74 newsm74 За десерти не ми остава време и хапвам плодове.Да се похваля,че намалям хляба  Whistling,дано успея до филийка на ядене  Blush За утре мисля да си направя ангелската супа  на Дънов  chef и ориз с нещо  Joy

# 313
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте, тези дни падна голямо търчане по магазините, а вечер ми се доспива рано и не ми остава време да ви видя как сте Tired Утре ще изчета какво сте писали Grinning

Тези дни бях на вълна червено цвекло. Свекървата на сестра ми даде една рецепта за червено цвекло с тахан и се получи много вкусно Crazy Утре ще напиша рецептата.


Правих и варено цвекло с майонеза и орехи.



Освен цвекло правих и любимата ми салата от леща. Хапвахме и повечко риба със салати. Днес не ми се готвеше и за вечеря ни сготви китайският до нас Laughing Направих на бързо само едни чаени бисквити



Сестра ми прати и една рецепта за хубав постен сладкиш. Тези дни ще го направя и ще споделя резултата.

# 314
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
brazilka, а какви са тези бисквитки с канела? може ли снимка някаква. днес съм на маруля с риба тон и царевица. утре сутрин ще правя палачинки. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт