Коледни пости

  • 48 491
  • 525
  •   1
Отговори
# 435
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ау, тоя боб с препечен хляб звучи толкова вкусно. Още не е късно да го "преправя" моя.  Crazy

# 436
  • София
  • Мнения: 7 883
Ау, тоя боб с препечен хляб звучи толкова вкусно. Още не е късно да го "преправя" моя.  Crazy

Ма то няма какво да му правиш. Той боба си и беше готов и тя нали ти казах стар хляб намаза го с олио и с някакви си подправки (които не съм запомнил) айде на печката го препече и после го бухна в боба.

# 437
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз за това сложих "преправя" в кавички!

Направих го и стана чудесно. Като подправка сложих шарена сол, много обичам.

# 438
  • София
  • Мнения: 7 883
Днес сготвих това:



Рибни кюфтенца върху китайско оризово фисе, праз лук, гъби и домати с гарнитура от прясно попарени пиперки.

За успокоение на публиката в рибните кюфтенца няма яйца.

# 439
  • София
  • Мнения: 478
дядо хаджия, поспри се Crazy Не мога да смогна да изготвя вкусотиите ти, все нови и нови  Crazy Какво сложи в рибните кютенцата и с каква риба ги прави?

Този пост нещо пропуснах боба и сега накиснах един за утре. Ще го пробвам и аз със сухарите, че звучи много вкусно Crazy

# 440
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Покрай дядо ти хаджия и риба може да проям!  Joy

# 441
  • София
  • Мнения: 7 883
дядо хаджия, поспри се Crazy Не мога да смогна да изготвя вкусотиите ти, все нови и нови  Crazy Какво сложи в рибните кютенцата и с каква риба ги прави?

Този пост нещо пропуснах боба и сега накиснах един за утре. Ще го пробвам и аз със сухарите, че звучи много вкусно Crazy

Значи по принцип би трябвало да стане с филе от всякаква риба (или поне аз така си мисля). Тя идеята не е моя. Взех от предаването "Време за готвене" и там един младеж Влади Илиев понякога дава страхотни идеи. Сега ... аз запомних идеята, а не рецептата. Та някъде към 700 грама филе, размразих го и го нарязох на малки парчеца. После в блендера с копър, бял пипер и една тунизийска подправка за риба (която спокойно може да замените с кимион и малко бахар на прах) и една супена лъжица царевично брашно (в оригинала беше галета). Това се блиндира до вид на паста. После хващаш малко от сместта (за размер на цариградски кюфтенца) поизистискваш ги малко ако има вода да излезе и те сами си се спойват. Та после във врелия бульон дето ми вряха там праза и гъбите ги сварявам.

Като минат постите обаче тая рецепта ще я изпробвам с пилешки кюфтенца с хариса (харисата е една много люто подправка).

Покрай дядо ти хаджия и риба може да проям!  Joy

Яжте яжте - много е полезна.

Аз съжалявам, че не можах да снимам никулденския рибник, но комбинацията от боб, нахут, ориз и грах излезе изненадващо вкусна. Намислил съм да я пробвам тая комбинация и с кисело зеле на фурна ама ще видим кога ще сколасам.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 19:36 от дядо хаджия

# 442
  • Мнения: 456
дядо хаджия, признавам те за майстор-кулинар! Невероятни рецепти и то поднесени с финес!
Аз за днес отново много скромна проява в кухнята. Сварих си жито и го ядох половината с мед, половината подправено с малко сол, олио и черен пипер. Жито никога не съм готвила, а и никога не съм обичала като ни е попадало при поводи, но много ми допадна особено соления вариант и тези дни, да не казвам утре, пак ще си направя Peace Ядох и солети два пакета...

# 443
  • Мнения: 581
Здравейте, като вляза тука в темата и ми става много вкусно и все ми се прияжд нещо а уж сме в пости  Wink. Знаете ли някаква рецепта за вегитариански кюфтета? Имам в къщи и рукола, обаче незнам  как да я приготвям. Не е популярна в България и засега е слагам само по салатите. Дали става за готвене че външно прилича на спанак но на вкус няма нищо общо.

# 444
  • Мнения: 1 934
Имамама, аз си правя най-често картофени или с овесени ядки кюфтета. Може и с праз и ориз-вариации всякакви. Тъй като сега не е разрешено яйца, направо слагам цялата смес в тавичка, иначе няма как да се оформят.

# 445
  • Мнения: 87
Здравейте,и аз вече съм в списъка със спрелите постите,поради здравословни проблеми. Sad Дано другата година успея.Леко постене на всички останали  Hug  bouquet  bouquet

# 446
  • Мнения: 355
  Дядо Хаджия, твоите рибни кюфтенца ми обраха точките. Ще трябва да ги направя, няма как.  hahaha
Бразилка, как си днес? Дано скоро се оправиш.  Heart Eyes
Нощни очи, пожелавам ти много здраве и благоденствие!   bouquet

# 447
  • Мнения: 9 094
Момичетам съвсем набързо влизам в темата със спешен въпрос: постните кифлички задължително ли искат точене?

# 448
  • сред люляците
  • Мнения: 767
.:.Stef.:. , трябва да разточиш тестото. Няма как иначе. Освен, ако не късаш малки парченца от него и някак да сладаш плънка вътре.  newsm78 Не знам, обаче дали ще стане...

# 449
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Стеф,  Hug

Да, искат.  Mr. Green
Но не е толкова фатално как точно ще ги разточиш... Wink Няма проблем и да не е точно кръгла кората.  Laughing
Разточваш кората и я режеш на дванайсет, мисля, беше.

Лесни са и стават супер!

Общи условия

Активация на акаунт