Коледни пости

  • 48 483
  • 525
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 9 094
Мерси!
Намерих си точилката и утре ще точа Mr. Green

Само да кажа, че днес направих арменските сладки (не помня на кого беше рецептата, илрай, ако не се лъжа) - уникално лесни, бързи и невероятно вкусни, не мога да опиша с думи!!! Сърдечно благодаря за рецептата  bouquet

# 451
  • София
  • Мнения: 565
 Аз днес правих салата от печен лук със соев сос, оцет и олио и ризото с тиквички и моркови.

# 452
  • Мнения: 572
Аз приключих с постите..
На всички продължаващи - успех и леки пости Simple Smile Ще продължавам да ви след и да пописвам в темата Simple Smile

Стеф, и аз съм им хвърлила око на сладките, ама трудни ми се струват...

# 453
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Мерси!
Намерих си точилката и утре ще точа Mr. Green

Само да кажа, че днес направих арменските сладки (не помня на кого беше рецептата, илрай, ако не се лъжа) - уникално лесни, бързи и невероятно вкусни, не мога да опиша с думи!!! Сърдечно благодаря за рецептата  bouquet

Браво! Ще чакам да кажеш и за кифличките  Hug

Аз приключих с постите..
На всички продължаващи - успех и леки пости Simple Smile Ще продължавам да ви след и да пописвам в темата Simple Smile

Стеф, и аз съм им хвърлила око на сладките, ама трудни ми се струват...

Аея, защо се предаде?
Сладките са изключително лесни. Няма къде да сбъркаш. Нищо не месиш, не точиш, само бъркаш и тестото е готово. Пробвай се, макар  и с половин доза   bouquet

# 454
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ох, аз обожавам арменските сладки! Днеска си направих и половината заминаха вече.  Embarassed Crazy

# 455
  • Мнения: 572
Поради мн причини..
А и ми се ядеше вече месо, но при пост се чувствах прекрасно и пак ще има дни, в които ще го спазвам..
Почнах и един друг режим на хранене, в който, за да няма месо наблягах на млечни и исках да разнообразя, че ми беше писнало от сирене и кавкавал.. (това е с цел сваляне на кг)

За 3-ти или 4-ти път се пробвам да постя, сега издържах най-дълго, аз съм доволна от себе и имам намерение да спазвам всички пости от тук насетне колкото мога да издържа...

# 456
  • Мнения: 184
Привет от мен!  bouquet
Виждам,че има момичета отказали се от постите.Остаяват само още 2 седмици,хайде стиснете зъби! smile3521
Аз снощи правих орез с домати.Онзи ден картофена крем супа с крутонки.Който е на строг пост/а не като мен с млечни и яйца/
можете да не правите застройката на супата.И без застройка си е много вкусно.Ако някой иска рецептата ще я напиша  newsm10
Лек ден на всички  sohappy

# 457
  • Мнения: 581
Мерси!
Намерих си точилката и утре ще точа Mr. Green

Само да кажа, че днес направих арменските сладки (не помня на кого беше рецептата, илрай, ако не се лъжа) - уникално лесни, бързи и невероятно вкусни, не мога да опиша с думи!!! Сърдечно благодаря за рецептата  bouquet

И аз бих казала същото за Арменските сладки. ако се замени ореха с бадем също става много вкусно.

# 458
  • София
  • Мнения: 478
Бразилка, как си днес? Дано скоро се оправиш.  Heart Eyes

Благодаря ти Hug Има някакво подобрение, но много по- бавно стават нещата без лекарства. Все пак се обадих на лекарката ми и тя каза да включа панадол Tired Вече ми втръсна от фрешове и чай с мед #Crazy

Вчера правих боб по идеята на дядо хаджия. Много вкусно стана, от боба остана и за днес, та ще пропусна готвенето.

Арменските сладки са страшно вкусни Crazy Междудругото ги продават и готови и също са много сполучиливи, особено тези на майстор Аги -

Аз ги намирам в Кауфланд и Карфур Peace

# 459
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз ги намирам в Кауфланд и Карфур Peace

Има ги и в СВА.  Peace

# 460
  • София
  • Мнения: 7 881
И така ... многоуважаеми съфорумки горещо ви препоръчвам лук яхния с ориз и маслини. А ... странно ли ви се вижда ? Пробвайте, пробвайте пък после ще си говорим.

Та... казвам на око. Шест средни стръка праз лук, три четири голями глави кромид лук ги нарязвате на едро. Сетне 1 супена лъжица захар и 1 чаена лъжица сол и мачкате хубаво тоя лук ама така като ядосани нали хубаво да го намачкате и го оставяте половин час да се съвземе.

И после си харесвате една подходяща тенджера. В нея си сипвате олио и като се загрее хвърляте лука барбар с ориза и хубаво го овъргаляте дето се вика да се обажи (пардон да кажа омазни) с врялото олио.

Идва ред на ни повече ни по малко три пъти (колкото ориза) вряла вода и добавяте зеленчуковата подправка на Маги. Разбърквате хубаво. Чакате да заври тая вода и намалявате котлона на слабо да си седи там нали ориза и лука па да си кажат приказката. И моля никакво бъркане ако обичате.

Така по някое време като си поеме ориза вода (при мене беше някъде след около 30 минути ама не съм сигурен) добавяте 1 -2 супени лъжици доматено пюре и така на око една шепа нарязани маслини (аз зелени не обичам та при мене бяха едни черни дето им викат СУПЕР МАМУТ). Туряте според предпочитанията някаква подправка (при мене меже джоджен) и оставяте така около 5 -6 минути да се уеднакви работата.

По желание ястието приема за гости и пиперки и моркови.

Ми това ... приятен апетит.

# 461
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А, тая яхния от маминка си я знам. Направо да си оближеш пръстите.  Crazy

Днес направих спаначена супа (пак), а мъжа ми се ентусиазира да прави "кифлички" с праз.

# 462
  • Мнения: 7
Здpавейте!
Често ви чета и ми е много топло и уютно тук, сpед вас! Аз съм от постещите - тази година ми е за пъpви път и сама се учудих на волята си. Докато готвя на мъжа си и сина ми вече не се изкушавам и не се самосъжалявам.  Минах пpез сандвичите с маpгаpин и маслинова паста, с лютеница, с шарена сол, с домат. Постните супи, боба и лещата, гъбената каша също, бяха на няколко пъти в менюто ми, салатите - айсбеpг, зеле, pяпа и цвекло също. Туpшията се пpевъpна в едно от основните ми ястия. Киселото зеле  пpисъства във вид на постни саpми, както и с оpиз на фуpна. Правя си и често брускети със зехтин и вариации от подправки. Е, фантазията ми започна да се изчеpпва, нооооооо няма да се откажа! Пожелавам успех на всички! Утре мисля да приготвя едно вече малко банално, но вкусно бобче с кисело зеле, задължително с шарена сол и в компанията на люти чушлета !

# 463
  • Мнения: 184
Леле!Днес никой не е писал! newsm78
Аз имам въпросколко пъти трябва да се ходи в църквата на причастие преди бъдни вечер?Багодаря предварително  Hug

# 464
  • Мнения: 324
 wavey

Само да отбележа, че съм с вас, не съм се отказала, но не остава време за форумче  Crazy

Ето малко от моите творения:

Овесените кюфтенца:


Ориз със спанак и маслини:


Броколи с тофу и соева сметана:


Домашна соева майонеза:


Пица с тестото за содена питка на ilrai78. Много вкусна се получи! ilrai78, много благодаря за рецептата  bouquet


И една салата от картофи и зелен фасул(снимката е стара, но този път нещо забравих да я снимам, а тя взе, че свърши  Mr. Green)


Ами това е засега, дано не съм ви досадила с толкова снимки  Rolling Eyes

Преди около две седмици си купих сухо соево мляко, мислех да правя постен течен шоколад, но нещо ми мина мерака и сега имам два пакета мляко, но нямам идея какво да го правя  Crazy  Ако някой може да помогне с идеи, ще съм много благодарна  Hug

Общи условия

Активация на акаунт