Бихте ли сложили на детето си чип?

  • 8 240
  • 236
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
След широко и шумно дебатиране с една позната, тръгнало от един широко рекламиран напоследък телефон, и стигнало до... хайде да не казвам до къде, реших да видя какви са форумските настроения по темата  Wink

Как гледате на възможността да сложите чип на детето си, което да локализира местоположението му в реално време, ако процедурата е кратка, безболезнена и обратима (тоест, чипчето може да се извади след 5-10 години), а проследяването - възможно при доста завишени технически параметри (примерно, до 4-5 метра под земята и до 10 м под водата)?

Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 958
Аз ли първа Simple Smile
Да бих сложила, поне до пубертета. И не защото такова малко дете, би отишло някъде на много интересно място, по-скоро за профилактика, ако недай си боже, нещо се случи, било елементарно загубване, за други неща хич не ми се и мисли.
Даже бих му казала, че има нещо такова. По-скоро си го представям като обичка да речем, не нещо подкожно, като по филмите.
И когато му дойде времето, ще я сваля, друг е въпроса дали някога ще му дойде времето  Joy

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Бих. Само да не стане като с чипирането на кучетата - полза никаква, тъй като нито има проследяване, нито има база данни, нито контролните органи разполагат с устройство за четене на чипа.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Зависи.
Не мога в момента да дам еднозначен отговор.
Ако става въпрос за отвличане или т.н - може би бих.
За ежедневен контрол обаче - струва ми се прекалено.

# 4
  • Мнения: 8 999
Да, бих.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
не, не мога да го възприема, въпреки че би било удобно ако се загуби. Ама като се замисля, по-добре да не се губи  newsm78

# 6
  • Мнения: 85
Да-за телефон, не-за чип.

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не. Не бих сложила, защото докато детето е малко и аз ще бъда със него или ще е поверено на някого, а ако е по-голямо ще има изградено вече доверие, ще има комуникация и аз ще зная съответно къде се намира. Peace

# 8
  • Мнения: 75
Нямам вяра у нас това да се прави качествено и не бих експериментирала с такова нещо.

# 9
  • Мнения: 4 555
Въпросът е хипотетичен, понеже за сега подобно нещо не е възможно.

Предвид какви ги вършех аз в пубертета, направо ми се изправя косата и определено ми се иска да знам къде е детето ми  Rolling Eyes Докато е малко няма особен смисъл, но точно като започне пубертета...

Дано с дъщеря ми да си имаме повече доверие и да няма нужда да ме лъже.

# 10
  • Мнения: 59
И аз бих  сложила, докато отмине пубертета. Но сякаш е по-добре да не знае, че има чип.  ooooh! Но няма да се учудя ако след време това стане масова практика и се приеме като нещо нормално.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 115
бих...

# 12
  • Мнения: 722
И аз бих сложила  Embarassed

# 13
  • София
  • Мнения: 599
Чудя се дали е законно?

# 14
  • Мнения: 5 940
Не, прекалено ми идва. Нещо като да се оплетеш съвсем в страховете си на родител.

Общи условия

Активация на акаунт