Кървене по време на бременност - тема 3

  • 360 278
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 53
Момичета ,благодаря ви за отговорите  bouquet Напоследък съм доста заета и не можах да пиша по-рано.Още след като писах тук ,реших да отида да си взема на бързо един тест - оказа се отрицателен Confused Явно ,просто този месец цикълът ми нещо се е побъркал  Thinking То се е видяло ,че продължаваме с опитите и това е  Heart Eyes

# 901
  • Мнения: 28
Бремена сам в 8 г.с. Още от самото начало имах слабо тъмнокафяво кървене. В продължението на цял месец умирах от страх да не е "кухо яйце", но накрая лекарите видяха сърдечна дейност и си отдъхнах. През цялото време пия Утрогестан 3х1. За съжаление на 01,07,2013г. прокървих  отново и този път бе доста обилно, като деня съвпадна с датата на цикъла ми.  Веднага ме приеха в болница то не бяха системи, инжекции, лекарства, и спряха кървенето. На ехограф се видя че плода е напълно наред, за съжаление така и не получих отговор от какво е причинено кървенето, най - честия отговор беше "Божа работа".  От вчера сам си в къщи, пия Утрогестан 2х2 и Магнерод 3х2. Лошото е, че сутринта пак имах две капки кръв и сега се чудя какво да направя, да ходя ли отново в болницата, да изчакам ли? Най - ме притеснява, това че и лекарите не могат да ми кажат какво става. Ще се радвам, ако някои може да ми даде съвет.

# 902
  • Мнения: 1 214
 Когато аз бях като теб пиех но-шпа 3Х2 , дуфастон 3Х2 и (утрогестан вагинално 2-3Х2 , когато не кървях).По време на кървене поне инжекционно трябва да се слага но-шпа и не трябва да мърдаш от леглото.Ставане само до тоалетна.Не виждам да си споменала шо-шпа или папаверин.За магнезий ти е рано в 8 г.с. Обикновено го изписват след 15 г.с. Само да кажа , че в болницата ми изписваха в пъти по-леки дози , отколкото моята лекарка ми изписваше. По-добре да имаш лекар , на който можеш да се довериш и да следите изкъсо нещата , отколкото всеки път да попадаш на различен в болницата.
Версиите за кървенето в началото на бременността са неясни в повечето случаи - хормонална недостатъчност , разрехавяване на ендометриума и кой знае още какво.

# 903
  • Мнения: 129
Записвам се да следя темата. Аз имах зацапване в 6 г.с. - отлепване на сакчето. Не ми даваха големи надежди, но бебчо е упорит и се закрепи. Не съм лежала в болница. Пазех леглото вкъщи и пиех хапчета. В момента съм на същия режим, защото имам много ниска плацента, която може да прокърви от най-малкото напрягане.

# 904
  • Мнения: 1 214
Цветно , пожелавам ти плацентата да се вдигне и да не се налага да лежиш до края.При мен така стана и след края на 4-ти месец нямах проблеми.Пия си хапчетата още обаче.То отлепването тръгва от пустите контракции , а в началото изобщо не се усещат.

# 905
  • Мнения: 19
Здравеите мами. Аз кървя от 5г.седмица вече съм в 9г. семица. Беше поспряло докато бях в болницата. Преди 2 дни пак ми прокърви днес пак една голяма капка тъмна кръв. Вчера бях на преглед и ми казаха да увелича Утрогестана на 3 по 2 нош-па 3 по 1 и Огестан по 1 на ден. Много съм притеснена и уплашена лекарите нищо не ми казват бебето има сърдечен ритъм и това ми е единствената надежда.  Tired Sad Cry

# 906
  • Мнения: 62
Здравейте момичета, аз също ще се включа в темата, с поликистоза съм -доказана и тази година 2 пъти бях в ендокринология Пловдив, на 05.07 направих тест- за моя радост - положителен, на 07.07 прокървих съвсем леко, на 08.07 отново и на 09.07 бях на гинеколог,той каза че съм в 6 ГС, който ми изписа Утрогестан 3 по 1 таблетка за пиене и Геритамин. Аз си пия фолиева киселина и спирулина, понеже съм вегетарианка. Утрогестана го пия, но за Геритамина, чета много мнения, че не е препоръчително по време на бременността, колебая се. Незнам какво да правя...отделно коремчето ми е подуто, направо не мога да си нося дънките... Какво мислите Вие за Геритамина?
Аз си ходя на работа, не е тежка физически и се надявам да не ми пречи! Желая на всички много леко раждане и здрави бебчета!!

# 907
  • Мнения: 129
Здравейте момичета, аз също ще се включа в темата, с поликистоза съм -доказана и тази година 2 пъти бях в ендокринология Пловдив, на 05.07 направих тест- за моя радост - положителен, на 07.07 прокървих съвсем леко, на 08.07 отново и на 09.07 бях на гинеколог,той каза че съм в 6 ГС, който ми изписа Утрогестан 3 по 1 таблетка за пиене и Геритамин. Аз си пия фолиева киселина и спирулина, понеже съм вегетарианка. Утрогестана го пия, но за Геритамина, чета много мнения, че не е препоръчително по време на бременността, колебая се. Незнам какво да правя...отделно коремчето ми е подуто, направо не мога да си нося дънките... Какво мислите Вие за Геритамина?
Аз си ходя на работа, не е тежка физически и се надявам да не ми пречи! Желая на всички много леко раждане и здрави бебчета!!

Препоръчвам ти да си вземеш няколко дена болнични и да не ставаш от леглото. Лежането много помага. Отностно Геритамино, не знам. По принцип са витамини, но пък ако толкова те притесняват си вземи някакви специално за бременни. Аз например още отначалото съм на Pregnacare, но има и много други видове.

# 908
  • София
  • Мнения: 8 131
С витамин А трябва да се внимава при бременност, така че моят съвет е да не пиеш геритамин.

# 909
  • Мнения: 15
и според мен смени витамините, освен това седенето по цял ден също не е пропърачително при кървене - казвам от личен опит, съответно лекарски съвет. Най-добре ще е болничен на тоя етапи да се лежи повече. При кървене - въпреки, че в ранните седмици обикновено не са сигурни от какво е - я кръвоносен съд, я поотлепено сакче и др., докторите се презастраховат и изписват спазмолитици - защото и контракциите на матката, които не винаги се усещат засилват кървенето. Мислила ли си за преглед и при друг лекар?!

# 910
  • София
  • Мнения: 10 698
Въобще може и без синтетични витамини! Освен това в момента има достатъчно натурални Peace

# 911
  • Мнения: 62
Благодаря Ви за отговорите, аз също мисля Геритамина, да не го пия. А за болничен и на мен ми се иска, но работя в туризма и няма как... след работа полежавам! Мисля за консултация и с друг лякар, но не ми остава време, а и всички дават свободни часове чак края на месеца,кървенето спря и се надявам всичко да е ок! Но геритамина и аз мисля,че не трябва да го пия!

# 912
  • Мнения: 1 214
Ха!И аз подходих така самонадеяно.Зацапването спря ,не се натоварвах , работех си и не послушах лекарката си.Първото прокървяване беше в 6-та ,а после в 8 г.с. и 15 г.с бях в болница даже.Все си мислех ,че вече съм добре.Работата ми ,разбира се че беше важна за мен ,но не толкова колкото бебето ми.Отдадох се на по-дълга почивка и скоро чакам моето бебенце да се появи на бял свят.
Разбирам от поста ти ,че бебето е желано ,така че не си прави експерименти , а почивай в истинския смисъл на думата.Работата няма да избяга  Wink За Геритамина знам ,че има гинеколози ,които го изписват на бременни друг е въпроса ,че сега през лятото едва ли има нужда чак от такава превенция.

# 913
  • Мнения: 62
Здравей, желано е бебчето и се надявам всичко да мине добре, не ми е натоварена работата, в офис в туризма, почивам всеки ден след работа, а повреме на работа гледам по-спокойно да приемам нещата, не обичам да си стоя вкъщи, ще се побъркам повече си мисля Simple Smile а геритамина, няма да го пия... така реших Simple Smile

# 914
  • Мнения: 1 214
Не ме разбра.Моята работа също не беше тежка.Но въпроса не е да се почива след работа ,а изобщо само да се почива  Rolling Eyes И аз не го разбрах тогава ,и за мен беше трудно и си причиних много притеснения.Както и да е.пожелавам ти при теб да се развият по-добре нещата и да нямаш повече проблеми! Hug

Общи условия

Активация на акаунт