Баба каза така ...

  • 540 357
  • 758
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 631
И аз като малка съм лекувана с рецептите на баба....
НИКОГА НЯМА ДА ГИ ПРИЛОЖА НА ДЕЦАТА СИ

моля никога не правете това
например
при възпалено гълно да се намажат сливиците със хлябна сода .....
ужас е
ако има по сливиците налеп пада налепа но и кръв хвърчи и от лекари специалисти знам че се уврежда трайно лигавицата на гърлото ..... същото предполагам става и с тази на носа от разни експерименти
а бабите са ни лекували така защото други начини е нямало

# 91
  • Мнения: 82
Цитат
Zapeka go opravihme s edna laji4ka portokalov sok,samo tova deistva kakvo li ne izprobvah ,gorkoto dete
Запека го оправихме с една лъжичка портокалов сок,само това действа какво ли не изпробвах ,горкото дете

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 18:33 от Доня Туфиня

# 92
  • Мнения: 46 520
Zapeka go opravihme s edna laji4ka portokalov sok,samo tova deistva kakvo li ne izprobvah ,gorkoto dete

Минималната възраст за цитруси е 1 година и според мен въобще няма запек.

# 93
  • Мнения: 82
Цитат
A spored men i doktorite ima i zatova dokito mi kaza da probvam s soka,ako be6e minimalnata vazrast 1 godina,togava za6to go prilagat na ednomese4no bebe?
А според мен и докторите има и затова докито ми каза да пробвам с сока,ако беше минималната възраст 1 година,тогава защо го прилагат на едномесечно бебе?

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 18:34 от Доня Туфиня

# 94
  • Мнения: 4 414
A spored men i doktorite ima i zatova dokito mi kaza da probvam s soka,ako be6e minimalnata vazrast 1 godina,togava za6to go prilagat na ednomese4no bebe?
не знам защо, но цитруси наистина се препоръчват след 1 годинка, защото се смятат за алерген. изобщо според мен ан едномесечно бебе, всяка храна, освен кърма/адапт. мляко му е противопоказана...ай сега бийте ме!

# 95
  • Мнения: 46 520
A spored men i doktorite ima i zatova dokito mi kaza da probvam s soka,ako be6e minimalnata vazrast 1 godina,togava za6to go prilagat na ednomese4no bebe?

Защото не е тяхното дете, повярвай, на собственото си не биха дали!
Съгласна съм с agneshka- мляко!

# 96
  • Мнения: 82
Цитат
kakto i da e ,ne sme umriali o6te ,daje dobre ni podeistva
както и да е ,не сме умряли още ,даже добре ни подейства

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 18:35 от Доня Туфиня

# 97
  • Мнения: 104
При кашлица помага и следната рецепта:1 лъжица мед;1 лъж. ракия и 1 лъж. олио.Това трябва да заври и след това се дава по една лъж сутрин, обед и вечер.  Wink.

# 98
  • Мнения: 2 085
При кашлица помага и следната рецепта:1 лъжица мед;1 лъж. ракия и 1 лъж. олио.Това трябва да заври и след това се дава по една лъж сутрин, обед и вечер.  Wink.
Това за деца ли го препоръчваш????? Shocked #Crazy Shocked

# 99
  • Мнения: 65
При кашлица помага и следната рецепта:1 лъжица мед;1 лъж. ракия и 1 лъж. олио.Това трябва да заври и след това се дава по една лъж сутрин, обед и вечер.  Wink.

тази рецепта я знам и аз от бабите, но заради ракията не я прилагам, а правя смес от лучен сироп и мед, който при кашлица е много ефикасен

# 100
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз при кашлица правя следния чай:
   1 дюла
   3 малки,кисели ябълки
   7 лукчета
   7 локума
   7 ореха с черупките,счукани
   1 листенце индрише
Всичко това се нарязва на дребно и се залива с 1 литър вода.Вари се на слаб огън докато остане половината.Прецежда се през марля е се пие вместо вода.Не е гадно на вкус.За два дни отхрачва всичко и кашлицата минава.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 439
Нямам време да 4ета назад затова направо ще пиша рецепта за про4истване на бъбреците и жлъ4ката. Пробвала съм я дали има ефект не знам, май да защото след известно време изхвърлих песъ4инки ама така ме болеше 4е не знаех на кой свят съм.
За 1 ден - 12 лимона,  12 моркова и  3 глави червено цвекло.
Запо4ва се със сок на 1 лимон, след 1 4ас сок от червено цвекло / цвеклото се реже на 4 4асти и така по 1 4аст си изцеждате/  и след още 1 4ас сок от 1 морков. И така 12 4аса желателно е да не се яде още толкова / да не ви казвам как се намятах след тези 12 4аса / . Това е профилактичната доза а ина4е може да се прави 2-3 дни и пове4е колкото издържите и в зависимост от големината на песъ4инките. Вси4ко трябва да е се цеди и пие на момента.
Дано не ви се налага да ползвате такива илачи!

# 102
  • sofia
  • Мнения: 1 426
При кашлица помага и следната рецепта:1 лъжица мед;1 лъж. ракия и 1 лъж. олио.Това трябва да заври и след това се дава по една лъж сутрин, обед и вечер.  Wink.
Това и аз го прилагам, само, че не го варя и вместо олио слагам зехтин. Давала съм и на децата, по половин чаена лъжичка, 4 пъти дневно.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 457
Искам да попитам за така нар. лучени капки за отпушване на нос, за които изчетох много рецепти , стават ли за малки бебета (7-8 месеца) или са само за след годинката?

# 104
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
kakto i da e ,ne sme umriali o6te ,daje dobre ni podeistva
Anita6on опитай следващият път да му даваш повечко водичка, ако я пие де newsm78

Общи условия

Активация на акаунт