Баба каза така ...

  • 540 410
  • 758
  •   2
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Благодаря   bouquet

# 736
  • Мнения: 2 641
Синът ни е с много дълбока кашлица, отказва чайове, притеснява ме да дам рецептата с меда тъй като смятам че е малък да изяде 2 с.л. мед.

Какво друго бихте препоръчали?

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Компресът с мед на гърдичките и гърба.

Аз го правя така: Намазвам гърдичките и гърба на детето с мед на тънък слой, като оставям ненамазано около сърдечната област и по самия гръбначен стълб. Отгоре залепям надупчена с вилица амбалажна хартия и слагам пижамата и така спи. Правя го 3 -4 нощи подред. Помага.

# 738
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте! Имам нужда от помоща ви. Съпругът ми си разранил и двата крака. Мазахме ги и ги дезинфикцирахме,но раничките загнояват. Знаете ли нещо с което да ги мажем и да има ефект против загнояване? В понеделник е на лекар,но до тогава може да стане по-зле. Предварително благодаря!

# 739
  • Мнения: 105
mozila Ако нямате риванол или спирт-то и чай от лайка-не топъл разбира се,или тетра,върши също добра работа. Peace

# 740
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Ралико, много ти благодаря! Тетра в момента нямам,но лайка ще сваря. Дано да помогне! Praynig

# 741
  • Мнения: 640
mozila ,може и смрадлика ,невен , а най-доброто е живовляк.
Смрадликата се вари поне 7-8 мин., невена се запарва ,а живовляка ,като се набере се измива и се залепва на наранените участъци.

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 16:08 от pavlinaio

# 742
  • Мнения: 640
От 10 години ползвам само една рецепта,която ми е предписана от една лекарка и никога не мисля да я сменям.Ако детето ви кашля било то суха или влажна се разбърква боров или мед от акация около 2 супени лъжици смесени с чисто краве масло,което е пак 2 лъжици.Добавя се една ванилия за малките,а за големите 2 бр.Разбърква се добре и до 1 час трябва по малко да е изядена.В комбинация с това се пие чай от бял бъз и проблема е решен за 2 дена.Забравих да напиша,че се слага на гърдите  чиста хартия,която е намазана с  мед и свинска преварена мас и се дупче с игла  на няколко места преди да се сложи и на гръбчето....

Аз към меда и маслото слагам и половин чаена лъжичка синапено брашно.

# 743
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Павлина,благодаря много ще пробваме!

# 744
  • Мнения: 365
За кашлица знам прясно мляко с ванилия!Баща ми само така се оправя! Peace

# 745
  • Мнения: 112
Може ли да ми кажете с какво може да се лекува изгорено небце   Praynig
Благодаря ви предварително Hug

# 746
  • Мнения: 72
за кашлица аз правя сироп от 250мл. Кока кола, 10 лукчета, 50гр ракия и половин пюрено бурканче мед. При мен досега винаги е действало, сега дъщерями се разкашля и ще го пробвам и на нея. Също и чай от подбел

# 747
  • Мнения: 782
за кашлица аз правя сироп от 250мл. Кока кола, 10 лукчета, 50гр ракия и половин пюрено бурканче мед. При мен досега винаги е действало, сега дъщерями се разкашля и ще го пробвам и на нея. Също и чай от подбел


Ракия и кока кола не бих дала на детето си  Crazy Peace

# 748
  • Мнения: 6 442
От 10 години ползвам само една рецепта,която ми е предписана от една лекарка и никога не мисля да я сменям.Ако детето ви кашля било то суха или влажна се разбърква боров или мед от акация около 2 супени лъжици смесени с чисто краве масло,което е пак 2 лъжици.Добавя се една ванилия за малките,а за големите 2 бр.Разбърква се добре и до 1 час трябва по малко да е изядена.В комбинация с това се пие чай от бял бъз и проблема е решен за 2 дена.Забравих да напиша,че се слага на гърдите  чиста хартия,която е намазана с  мед и свинска преварена мас и се дупче с игла  на няколко места преди да се сложи и на гръбчето....
   Напълно съм съгласна с рецептечката която си дала. Но имам едно уточнени - няма боров мед, а борово сладко, което се прави от мед. Но за акациевият мед съм съгласна, че е на второ място по лечимост след мановият мед.
   За кашлица добър ефект има и клеевата тинктура. Не знам дали някой и давал рецептата тук, затова за да не се повтарям аз няма да я пиша.
Дай я, моля те  Praynig И този бял бъз от къде да го намеря? Аптека?

# 749
  • Popovo
  • Мнения: 219
    Клеева тинктура

   30г пчелен клей се натрушава и се залива със 100мл 96 градусов спирт. Оставя се в хладилника докато се разтвори клея (около седмица). На дъното на съда се отделят восъчни песачинки който се отлагат като утайка. Получената тинктура се прецежда.
   Дават се толкова капки на колкото години е човека който ще я приема. Ако нямаш спирт става и със силна ракия. За кашлица аз процедирам така - капвам капките върху бучка захар и я оставям да се разтвори в устата.

Общи условия

Активация на акаунт