Баба каза така ...

  • 540 357
  • 758
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 640
За кашлицата на детето/чак се давеше/ направих след.сироп:
    1 глава лук, нарязана на 4, с люспите,1 дюля/или ябълка/ нарязана на резени,7 локума,7 лукчета,7 ореха с черупките,но счукани.Аз сложих и :ЛАЙКА,БЪЗ,ЛИПА,ШИПКИ-вс. на око!Трябва и 1 листо индрише,но нямах.
      АКО нямате локуми,след сваряването/около20 мин/ и изстиването на сиропа, слагате мед или захар.
       Напомням,че МЕДЪТ губи лечеб.си св-ва при висока Т на течността,затова нека изстине достатъчно сгъстеният сироп!Небет шекерът също е подходящ заместител в рецептата.


# 241
  • софия
  • Мнения: 379
silvia_alexis да заспа детенце след 3 часа дране! т я свалихме с нурофен, но кашлицата е суха и сега отивам да търся сироп за суха кашлица??? не трябвало да е отхрачващ, тя няма какво да отхрачва, като са и чисти дробчетата (според доктора)!?

# 242
  • Мнения: 1 942
silvia_alexis да заспа детенце след 3 часа дране! т я свалихме с нурофен, но кашлицата е суха и сега отивам да търся сироп за суха кашлица??? не трябвало да е отхрачващ, тя няма какво да отхрачва, като са и чисти дробчетата (според доктора)!?

Дано скоро се оправите. Не забравяй да овлажниш въздуха в стаята, където спите.
Я кажи тази кашлица изведнъж ли се появи? или си я имате от доста време? Питам защото така се кашля и при алергична реакция към аналгин примерно /възможно е и към нурофена/

# 243
  • софия
  • Мнения: 379
Sillveto, дъщеря ми пие и нурофен и хексалгин.!!! кашлшцата започна постепенно.

# 244
  • Мнения: 555
При кашлица много помага ако детето се качи високо в планината
(в конкретния случай - на Беклемето(Троянският балкан)).
Досега са ми помагали отвара от скоруша,  мазане с мед на гръбчето, но за тази ужасна "лаеща" кашлица освен горепосоченото + Мукосулван и сироп от лук,
Приложихме едва 15- 20 мин. престой високо в планината - на следващият ден кашлицата драстично намаля до няколко покашляния само през деня и вече не беше суха.
Не знам кое ни помогна, затова описвам всичко приложено. Освен всичко това пиехме и Аугментин заради гнойна ангина.

# 245
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Добре де тая скоруша къде да я намеря,където и да питам никой не  е чувал за нея-да не би в аптеките да е с друго наименование newsm78

# 246
  • Мнения: 555
В аптеките няма да може да се намери.
Само при бабите и дядовците ни на село... тъй като е много ценно дърво ( с ценна дървесина) през 60-те години на миналия век е била изсичана масово и за окрупняване на земеделските масиви....
На латински скорушата е Sorbus domestica L. (потърси в GOOGlE-а за изображения и може да се сетиш кое растение е ). това са малки крушки, които като угният се ядат и са много вкусни....
Нямам собствени дървета, иначе веднага бих ти изпратила малко клонки - на мен ми дадоха около 50-тина гр.

# 247
  • Мнения: 36
Прочетох всички дадени съвети ,конкретно ме интересуваше рецепта за хрема,изпробвах върху малката луковия методуно нямаше ефект.А луковите капки са си много гадни.Знае ли някой нещо по-ефикасно?Освен това търся съвет за почти постоянно зачервено гърло.Какво бабешко лекарство да използвам?Някой прилагал ли е на детео си нещо такова?От химии вече ме е страх.

# 248
  • Мнения: 574
Понеже кутията ти е пълна ще се наложи да пиша тук макар и да не е бабина рецепта.
Купи си Гранулин от ветеринарна аптека и мажи гърлото с него. Напояваш тампончето и мажеш , но да е от течният. Това е отлично лекарство за зачервено гърло. Мажи само два пъти на ден най-много и ще има ефект. Обаче си е гадничко Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: X
При високо кръвно-една ванилия/ малко пакетче/ се разтваря във вода и се изпива. Най-много два пъти на ден.                                                                                                                                                    При гнойна ангина само за възрастни-една много добре препечена филийка/ 2-3 пъти мината през тостера на най-високата му степен, за да стане твърда/ след като изстине се изяжда и след това се изпива 20-30 грама алкохол на екс. Wink                                                                                                    При мазол-една глава лук се разрязва на 4 и се накисва за 24 часа в оцет.След това се отделят парченца от лука и се налагат върху мазола.Добре е да се слага постоянно и през деня и вечер, но ако нямате тази възможност може и само вечер.Идва един момент, в който започва доста да боли, но ако устискате гарантирам, че мазола ще се махне завинаги . Peace

# 250
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
записвам се.

# 251
  • Мнения: 2 616
Ееееееее, много хубавка тема   bouquet

# 252
  • Мнения: 2 722
записвам се за да следя - аман от химия, да живеят бабите!

# 253
  • Мнения: 87
Ако имате болки в слъчевия сплит (гастрит) :
Смесвате едно бурканче мед и едно буркаче сусам - хапва се сутрин на гладно по една супена лъжица. Гастрита повече няма да ви се "обажда"!

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 08:19 от idda

# 254
  • Мнения: 811
Не можах да из4ета вси4ко,но ще го направя.

Не видях някой дали е писал за солен разствор..
Преварвва се вода ,като още докато ври се слага колкото може пове4е сол.
Действа при възпалено гърло и кашлица.Много е гадно,но помага.Прави се гаргара няколко пъти на ден.

Ина4е пак за гърло....намазва се със сода.И това е ефикасно.
Но и двете са за възрастни.

Общи условия

Активация на акаунт