SUPERNATURAL - Double the fun double the pleasure

  • 25 180
  • 745
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 0
bichito, не губи надежда, аз все още очаквам да ни огрее супернатуралното слънце. То е нормално след като в миналия сезон едва спряха Апокалипсиса, в този не всичко да е цветя, рози и птичи песни, но имам вяра в Сера Гембъл и екипа, така че мисля, че момчетата няма да ни разочароват. Повече ме притеснява факта, че като излезнат сега в коледна ваканция и чак някъде януари ще има нова серия - голямо чакане ще падне пак! Sad

Я, едно обрулено и изтерзано Сами, което само чака градинарките да го утешат:
цък за по-голямо

# 211
  • Мнения: 292
Готова съм да чакам и месец ако трябва, даже два, само и само да ми върнат Сам (Дийн нали вече си е Дийн от преди  Heart Eyes)
Вярно е, че сега Сам като визия е , но това не заличава ролята му на .
Сера Гембъл към 3 и 4 епизод взе да ми вдъхва повече доверие, ама сега неЩо ..... тц.

Искам си Крипке, той да води парадаааааа
И ето едни сценкиот последния епизод дето ми допаднаха

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 01:24 от bichito

# 212
  • Мнения: 0
На мен също ми липсват братята от времената, когато бяха неразделни и "ние двамата срещу злите гадове", но какво да се прави - сюжетът трябва да се развива. Simple Smile Да се надяваме, че всичко ще поеме към интересен край и още по-интересен седми сезон. Simple Smile



И поздрав с едно сладурско видео: http://www.youtube.com/watch?v=7dkXeBtwrZk
както и нещо неустоимо - Дийн като татенце: http://www.youtube.com/watch?v=ZDIAmz6Bs7Y

А ако се чудите какво е това WRONG видео в подписа ми, ash487 е открила идеалната комбинация между DM и СПН: http://www.youtube.com/watch?v=K320kAPd28s Обичам видео канала на тази мацка! Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 01:50 от Dana_Scully

# 213
  • Мнения: 2 040
Здравейте!
Вижте какъв е сладур Мат Коен  Heart Eyes. Особено на първата снимка


Дейна, пу язък, че не ти се е получило материализирането на Дийн след "hell yeah"-то  Laughing

# 214
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Здравейте отново!  Hug
Ох, много ми хареса епизода. Предните два ми бяха малко като пълнеж (не, че не ми харесаха), а сега имаше развитие по основната сюжетна линия.
Много интересно става около душата на Сами. Ето нещо интересно, за който иска да прочете:

Според Кабала всяка индивидуална душа има специална задача. Преди да бъде инкарнирана в човешко същество, тя умолява Господ да не бъде изпращана в несъвършения човешки свят, за да не бъде "окована" във веригите на материалното тяло, тъй като така би била ограничена от много закони и би била изложена на различни видове поквара. Съгласно кабалистичната традиция, в момента на раждането на детето два ангела-хранители бдят над него и докосват ноздрите му, за да може дъхът да стигне дробовете му и то да започне да диша. Те също така изгасяват сиянието над детската глава, така че предродовата памет да започне да избледнява. По този начин се ограничава съпротивата на душата към предстоящото влизане в земния свят и тя постепенно забравя от къде е дошла. В повечето случаи предродовата памет изцяло се изгубва, потисната от нарастващата маса от плът и ежедневните грижи. В някои случаи обаче, тези спомени изплуват бегло в паметта и с течение на годините личността би могла да потърси съзнателно светлината, която някога е озарявала нейната душа. Тук започва изборът между възможността да се превърнеш в естествен или свръхестествен член на човечеството.
В поредицата от много последователни инкарнирания душата се усъвършенства, за да да изпълни ролята си в Божествения план. Понякога се налага душата, когато се е отклонила от своя път, да бъде изпратена в Ада, където всичко покварено и грешно бива претопено в Огъня на изпитанието, за да бъде грешната душа вкарана в правия път или евентуално да бъде разделена на съставните си части завинаги, ако е непоправимо покварена (тя остава там до Края на дните). Душата спира да бъде инкарнирана отново и отново, когато постигне пълно съвършенство - тогава се слива с Бога (най-общо казано).
Съгласно кабалистичната традиция наименованието на Ада е Гехином (Геена). Това име произлиза от названието на една долина в близост до Йерусалим, спомената в Библията ("Книга на Иисус Навин", 15:8 - оттука границата върви нагоре към долината на Еномовия син, на юг от Иевус, който е Иерусалим; и границата възлиза по върха на планината, що е на запад срещу Еномова долина, в края на Рефаимска долина към север;). В тази долина били извършвани жертвоприношения преди израилтяните да се заселят там, а след това се превърнала в градско сметище, като там били изхвърляни труповете на екзекутираните престъпници. С течение на времето мястото станало нарицателно за нечистотиите и отпадъците в света и с течение на вековете около него възникнала митологията за Пъкъла. Думата "Гехином" е превод на "Гех Еном" -  "Синът на Еном".

Извинявам се, ако съм досадила на някого с това си писание.

Хубава седмица на всички!   bouquet

# 215
  • Мнения: 1 775
Здравейте, дами.
На мен много ми хареса епизода. Мнението ми до голяма степен се покрива с това на Галя, хареса ми как Сам си каза съвсем ясно пред Дийн накрая, без да крие и увърта, че не си иска душата при тези обстоятелства. Дийн си беше Дийн, да, това също много ми допадна, както и факта, че Сами спаси Дийн от онези гадове човекоядни. Това не бяха ли от онези същите същества, дето изядоха брат им Адам? Thinking Само ме е яд, че така безславно си отиде Краули, чак не мога да повярвам колко е лесно да свитнеш шефа на ада Rolling Eyes Чудя се, как ли ще постъпят ангелите с всичките свръхестествени същества в затвора, сигурно ще ги пренасочат към Чистилището за рециклиране Laughing Имаше безценни моменти за мен - Краули и шеийпшифтъра Краули, boner-а на Кас, сарказма на Сами. Обаче това с награбването на Мег и Кас не ми беше никак на място Rolling Eyes И после ми беше много гадна и извратена сцената, където брат'чеда измъчваше Мег Sick Все по-интересно ми става как и кога и в какъв вид ще се завърне самската душа, нямам търпение.

# 216
  • Мнения: 630
Минавам набързо, че нета ми е ужасен и едва ми се отвори панела за съобщенията, по ягодите...
Честит Никулден, да са живи и здрави носещите името.
Серията много ми хареса, Роза, пак си обяснила нещата много интересно, браво, все така.
Мъчно ми е за Краули, но това е положението, ще ми липсва.
Много ми липсва и Импала, къде се загуби тая жена...ъ-ъ-ъ кола Joy
Хубава седмица на всички...

# 217
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Охо, Апокалиптик, здравей!
Имам подаръче за теб, искаш ли си го?  Mr. Green

# 218
  • Мнения: 2 040
Така като ви чета ще се окаже, че само на мен не ми е харесал чак толкова епизода, освен да го изгледам още веднъж да видя дали нама да си променя мнението на второ четене  newsm78.

# 219
  • Мнения: 292
Така като ви чета ще се окаже, че само на мен не ми е харесал чак толкова епизода, освен да го изгледам още веднъж да видя дали нама да си променя мнението на второ четене  newsm78.

Злате, става ме две.
Прекалено много заплитат неЩата ....
А татко Коен  Heart Eyes, по точно котето  Whistling колко сладко спи ...

# 220
  • Мнения: 3 818
На мен ми хареса епизода, но беше доста тягостен, тежък и някак ти оставя чувство на безнадеждност. Малко ми напомня по усещане на епизода, в който Дийн измъчваше Алистър.
Краули и на мен ще ми липсва много, не можеха ли да ликвидират Мег, или дедето, или и двамата вместо Краули Laughing
Дийн малко ме издразни - запънал се е като малко дете за душата на Сам, и пак на принципа - дай да го направим, пък после ще му мислим Rolling Eyes

# 221
  • Мнения: 630
Охо, Апокалиптик, здравей!
Имам подаръче за теб, искаш ли си го?  Mr. Green
Тъкмо мислех да полегна, но рекох да погледна в темата кво става и ето, имало подарък  Rolling Eyes
Е, хайде сега, дали пък го искам. Щом е от теб, що питаш въобще Joy Кога успя всъщност да сътвориш произведението, чудя се, при толкова писане...

# 222
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Охо, Апокалиптик, здравей!
Имам подаръче за теб, искаш ли си го?  Mr. Green
Тъкмо мислех да полегна, но рекох да погледна в темата кво става и ето, имало подарък  Rolling Eyes
Е, хайде сега, дали пък го искам. Щом е от теб, що питаш въобще Joy Кога успя всъщност да сътвориш произведението, чудя се, при толкова писане...


Като ми тръгне мисълта и нямам спирка, като река тече. Аз затуй ви рекох да ме хоспитализирате овреме  Mr. Green
Твоето подаръче стана за има-няма 10 минути.

И едно уточнение: по-напред някой (да ми прости късата памет, не помня кой) беше изказал предположение дали не съм Чък... Ми, то пък идеята ми хареса - да, Чък съм!  Laughing
В този ред на мисли - ако някой ти каже, че героите в стихотворението не сте ти и Сам (защото не се споменават имена; само твоето, но е леко променено, за да отговори на лирическото повествование), го прати да му обЯсня как стоят нещата всъщност.
Не знам дали си си го представяла така, но се надявам да ти хареса.
Заповядай....

Апокалиптично

„Обичам те”, ти каза тихо
и със дъха си ме прегърна,
а вън звездите се смутиха,
луната своя лик извърна

и в миг затихнаха тревите,
и в миг застина всяко цвете,
и в миг замлъкнаха щурците,
когато ти ми взе ръцете

и в свойте длани ги притисна
от вятъра да ги предпазиш.
Върху гърдите ти аз плиснах
косите си като талази

и гръб извих над теб в тъмата –
като седефена дъга...
...и чух: простена тишината,
но моята душа запя,

а ти ме назова без име,
когато пристан в мен потърси:
„Апокалипсис мой, любими,
ти моя свят навек разтърси”...

# 223
  • Мнения: 3
Фейче, ами честно и аз като Дийн си мисля все за душата  Grinning  Неспасяема е, поне така изглежда в момента, ситуацията, мъка се очертава, но как Сам да остане без душа. Немислимо ми се вижда.

Розе, като прочетох инфото ти за пътя на душата според Кабала, си спомних, че питаше за Майкъл Нютън и неговите книги за опита му с душите. Той е специалист по регресивна хипноза и е събрал материали от работата си с пациенти под хипноза - за минали животи, земни и извънземни, за живот между преражданията и т.н. На мен ми беше интересно да изчета 2 от книгите. Има издадени няколко по темата.

Заигравката на Кас с Мег и на мен не ми допадна нещо. Може би заради Мег  Grinning

Розе, оооооооо Heart Eyes  Ина, тази прелест на видно място!!!

# 224
  • Мнения: 630
Оле майко, Роза, ти си като Шекспир бе човек, закова ме направо...
Оооо Чък, благодаря ти...  Heart Eyes Отивам да си повъздишам малко... после пак ще си поговорим.
Розе, още веднъж, прекрасно е станало.

Общи условия

Активация на акаунт