Първи клас в Толстой/Надежда - избор на училище

  • 3 891
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Мили мами, предстои да запиша сина си в първи клас. Моля ви, ако имате някакви идеи за училище в Надежда (най-близо са ни 54-то и 15-то), моля ви, кажете ми препоръки!
Ако смятате, че не е удачно да записвам детето в някое от тези училища, направо казвайте, че много се чудя какво да правя. Ние сме от кв. Толстой.

Ще се радвам и на препоръки за училища в София (около Св. Климент Охридски, например, че там ми е местоработата и може някакви точки да взема).

Ако знаете срокове за записване, ще е чудесно.

Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1
Без колебание  54-то! Peace Там начален курс ( за гимназията не съм чула много ласкави отзиви) дават страхотна подготовка.Синът ми учи там. Освен това доколкото знам (без да искам да обидя никого) в 15-то почти няма кандидати за 1-ви клас, а в 54-то родителите се редят за да запишат децата си.Преценката си е твоя. Успех!

# 2
  • Мнения: 3 146
Много благодаря за отговора! Засега това ми е единствената информация за 54-то.

Някой друг дали ще се включи?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм чувала добри отзиви за 54 СОУ.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 771
Ако изборът е м/у 54то и 15то, определено 54то.

# 5
  • Мнения: 3 146
Ако изборът е м/у 54то и 15то, определено 54то.

Ох, ами ние живеем между двете училища (54-то ни е малко по-близо). Страх ме е да го влача по транспора далече, затова така поставям въпроса. Но приемам и други идеи.  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 39 771
Ние сме в блок 272.
Нивото на 15то не искам да го коментирам. Преди мноооого години е било по-елитното от двете училища, но в момента е обратното.
Аз учих в него един срок, в 11ти клас, по "грешка" на класната ми от гимназията, която решила, че УПКто ще ми е близко.

Дъщеря ми учи в 16-то, срещу халите. Тя искаше да учи рисуване и затова я записах там. Иначе щях да я запиша в 54-то.

# 7
  • Мнения: 3 146
Хм, 16-то не го зная. Синът ми е предучилищна в 15-то, където учителката е добра, децата са внимателни, но това го отдавам на факта, че наоколо друго училище не предлага подготвителен клас. Директорката там е нова и е професионалист, но не мисля, че ще се пребори с учениците - просто от по-горните класове направо съм ужасена (за гимназията не искам и да коментирам...). Средата ме притеснява там...

Ще подам документи в 54-то, дано го приемат...

Благодаря ти много за информацията, AnMary!   bouquet Иначе, да, и аз разбрах, че преди дооста време 15-то е било най-елитната наистина гимназия в Надежда.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 771
В 54-то обаче миналата година нямаха занималня. Децата ходеха на занималня в 15-то. Май имаше някаква частна, но не знам къде се провеждат заниманията. Може от новата учебна година да е по-различно.

16-то е от другата страна на Ломско, и е основно у-ще. Причините да запиша дъщеря ми там бяха рисуването, близостта и добрия преподавател.

# 9
  • Мнения: 3 146
Лошото е, че не познавам никого, който да знае кои учители приемат в 54-то, пък и не ми е ясно как би могло да се заяви преподавател...

Мерси!  bouquet

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Родителите на децата от 4 клса ще ти дадат най -добра информация. Аз като записвах дъщеря си в първи клас търсех преподавател и близост на училището. Средата също е много важна не мога да го отрека.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 771
За съжаление познавам само едно дете в 4ти клас в 54то. Мога да питам коя му е класна.

# 12
  • Мнения: 3 146
Ще съм благодарна за всякаква информация - нямам нито един познат от 4ти клас там. Confused

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз не мога да помогна в случая за съжаление.

# 14
  • Мнения: 1 561
Ще следя и аз темата, ако ми позволите.
Също съм майка на първокласничка и търся отзиви за госпожи в 54 СОУ.
Дано някой се включи в по-детаелна инфо за госпожи там.

Общи условия

Активация на акаунт