ФЪН ШУЙ VІІІ (класически)

  • 63 099
  • 740
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Фън шуй VII
Фън шуй VI
Фън шуй V
Фън шуй IV
Фън шуй ІІІ
Фън шуй ІІ
Фън шуй І

Международният форум
Калкулатор за изчисляване на числото Гуа
Видове школи

ПОМОЩЕН БЛОГ


Как да качите снимка (чертеж) във форума





Нека в тази тема да не говорим за секторите на богатството, кариерата, децата и т.н. Flutter
За тази школа е пълно с информация навсякъде.
Консултантите в тази тема са готови да помогнат със съвети, на базата на класическото учение.

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 09:25 от shoshi

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Откакто почнах да чета за астрологията (без претенции, че съм изчел всичко и знам всичко), знам, че местното време, което обсъждаме, се гледа при правене на хороскопа за точния час на раждане.
И в тази посока има още доста неща, които са ми мъгляви, но да не досаждам сега с тясно специализирани въпроси.

Ако става въпрос за китайска астрология, мога да те успокоя, че цял живот да я изучаваш пак ще имаш въпроси.
Успех в четенето!

# 2
# 3
  • Мнения: 223
Аз вместо запис да пожелая на всички да сме здрави през следващата година!

# 4
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте,
Чета от няколко месеца по темата - книжки, форума. Сега съм се заела да изчета всички теми.
Много информация има!
Благодаря, ви!

# 5
# 6
  • Мнения: 0
Леле момичета, толкова много информация сте дали за Фън Шуй, че направо се чудя как ще я изчета цялата, но все пак ще опитам Simple Smile и все пак да ви попитам тъй като виждам, че сте приложили тези неща в домовете си, усеща ли се влиянието му? Питам ви, защото ми предстои да обзавеждам ново жилище и ми се иска да се придържам към това учение ако мога така да го нарека, но като видях, че с мъжа ми сме пълни противоположности - неговото Гуа е 3, а моето 8 и се отчаях, защото сега вече не зная и как да си позиционирам спалнята    smile3518
Сега започвам да чета от първата тема, но ако все пак някой има  решение на проблема ми, моля да ми го каже  newsm17 ще ви бъда изключително благодарна  Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 2 786
Я, тази тема май отдавна не я бях виждала. Сега си изчислих нашите числа - едно и също число сме. Което би трябвало да е хубаво? Започвам да чета  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 786
Искам да попитам нещо. Понеже от вчера съм се зачела в нета за фън шуй ... намирам всякакви съвети и правила, които обаче е невъзможно да спазвам, защото просто започват да си противоречат. Например за спалнята прочетох, че най-хубавата позиция за леглото е тази, в която то е най-далече от вратата и главата ти е насочена да гледаш срещу вратата, но не директно - един вид диагоналния далечен ъгъл спрямо вратата. После прочетох, че е добре прозореца да е от дясната страна на леглото. Ако спазим тези два принципа в нашата спалня, тогава главите ни, докато спим ще сочат в посока, която е неблагоприятна според нашите гуа числа. Кое е "по-важно" - да се съобразим с посоките на гуа числата ни или да спазим правилото леглото да е в т.нар. командо позиция, описана по-горе? И изобщо как да изберем в такава ситуация, в която има противоречение и конфликт? Как се степенуват по важност нещата?

# 10
  • Мнения: 44
Всички казват, че има противоречия, зависи от авторите.
Кои книги четеш? Само да не е "Фъншуй за 5 минути"? Wink

# 11
  • Мнения: 2 786
Не, не чета книги още, а разни сайтове на различни езици по Интернет. Опитвам се да схвана поне основите. Аз нямах предвид противоречия в смисъл, че една школа казва едно, а друга - друго, а по-скоро като едновременно да сложим леглото според едни правила и в същото време легналото положение така да е в противоречие с препоръките от нашите лични числа и характеристики  Rolling Eyes То е едно на ръка да си сам човек и да се сблъскаш с дилемата това ли правило да следвам или другото, ами като сме двама - съвсем става объркано.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Какво и как ще използваш зависи от знанията, които имаш.
Ако си чела само за ба джай, ще използваш една от положителните ви посоки. Ако си чела за летящите звезди, ще използваш хубавите планински звезди. Ако имаш понятие от китайска астрология, можеш да сложиш леглото в "полезен бог" и т.н.
При всички положения обаче се съобразяваш с школата на формите, както в апартамента, така и извън него (пространството около блока). 
Във всички школи има по няколко подходящи варианта за човек, така че винаги има избор. Ако сте двама има вероятност единият да е по-ощетен и тогава се съобразяваме с него.
Имаше въпрос - усеща ли се ефекта от фън шуй, прилагайки го у дома?
Отдавна се каня да напиша в блога някои интересни случки от практиката ми, но все не остава време.
Ще споделя набързо това, което се случи в сегашния ми дом. Споделяла съм, че много пътуваме и живеем в едно жилище около 2-3 години. По тази причина се съобразявам само с годишните звезди, защото те са най-динамични. Месец след като се нанесохме в апартамента получих страхотни болки в кръста. Тъй като и друг път съм получавала знаех, че за около седмица кризата ще отмине. Няма да описвам подробно всичко през което минах, ще кажа само, че цяла година живях с тези болки и пробвах какво ли не, но без резултат. Накрая реших да анализирам подробно апартамента. Оказа се, че той не е подходящ за мен. Освен това и леглото ми е в лоша позиция. Единственото, което направих беше, да си изчисля подходяща дата и да преместя леглото с 50 см. От тогава - край, като с вълшебна пръчка кръста спря да ме боли. Знам, че звучи невероятно, защото дори и хора, които ме познават и се съобразяват със съветите ми ме гледаха учудено, когато разбраха.
Само мъжът ми вече не се учудва на нищо, което казвам, защото е свикнал да експериментирам и прилагам наученото на семейството си и вижда резултатите. Още привиква към ци мен дун дзя, но това е друга история.

# 13
  • Мнения: 1 072
Интересно... Аз чета от известно време, но понеже се оказа, че различните школи си противоречат, се осланям повече на интуицията си Rolling Eyes
За съжаление повечето от нас не пътуват и не сменят често жилището си, а когато го купуват, не анализират години, местоположение , посоки, а цена и след това ако се окаже, че спалните трябва да са в противоположната част на жилището, не си купуват ново, а си остават да живеят в същото... Та и аз съм в това мнозинство и не си слагам всички съвети фън шуй на сърце и не се опитвам да спазвам всички едновременно... Така или иначе, при положение, че си противоречат, все ще има нещо от еди-коя си школа, което да е спазено и ще си кажа: ето, еди-кое-си е благоприятно, пък ако ще 3 други да са неблагоприятни Laughing Така че не си го слагам на сърце, важното е да са спазени основните принципи на фън шуй, които съвпадат с принципите на естетиката Peace

# 14
  • Мнения: 2 786
Шоши, звучи много интересно. Аз по принцип обичам да правя леки размествания вкъщи - просто ей така за разнообразие.
Когато избирам жилище, гледам местоположение, гледка от прозорците, близост до транспорт, магазини, услуги, разпределение на пространството по стаи, да няма много странни чупки и да изглежда просторно и практично. Цената не е без значение, разбира се, но останалото ми се струва по-значимо. Готова съм да платя малко повече за жилище, което е по-добре разположено и отвън, и отвътре, и ми създава по-хубаво усещане.
В общи линии се ръководя най-вече по вътрешното си чувство, когато избирам жилище или обмислям подредбата в него. Явно успявам да създам чувство на домашен уют не само за нас, но и за гостите - защото който е дошъл у нас, е бил очарован колко добре се чувства там (малко самореклама  Embarassed )
Та може би вътрешно усещаме това, което е добре за нас.

Общи условия

Активация на акаунт