Силистра

  • 21 338
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 616
Благодаря ви на всички още не съм ходила на доктор и затова се притеснявам дали всичко ще е наред,но утре се надявам вече официално доктора да потвърди двете чертички .

# 271
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
   Корнелия, току що разбрах, че имам Бета хомолитичен стрептокок, а време за лечение почти нямам  Tired! Все пак решиха, че ще ме оставят да родя нормално и съм в стрес, дали бебето ми няма да се увреди! Едва се сдържам да не се разрева пред малкия! Чудя се защо всичко в нашата държава трябва да става с рушвети  Confused!
Извинявай benighted, къде съм бляла незнам, ама не съм ти видяла постинга. Ох, милата разбирам притесненията ти пък сега и това със стрептококите. Притесняваш се сигурно да не се лепне нещо на бебо, ако родиш нормално. И аз бих се притеснявала, не че това е успокоение за теб. По принцип е възможно да се предедат стрептококите на бебо при нормално раждане до колкото знам  newsm78, но те се лекуват няма страшно, пък лекарят ти щом е преценил нормално раждане след като знае за тях все пак предполагам, че  е преценил достатъчно плюсовете и минусите. Но  ти защо не се консултираш и с друг гинеколог, притесненията ти стават достатъчно много за да го направиш без угризения. Пък за рушветите за жалост на много места е така. Много ли вземат в София, защо не си ангажирате някой за раждането, по ваша преценка и да си родиш спокойно при него? Стига се притеснява, че все пак това трябва да е един от най-хубавите дни в живота ти. Дръж се миличка всичко ще е наред. Искрено се надявам всичко да се развие по-най-добрия начин за теб и за бебчето.
P.S. Исках да споделя нещо. И аз като теб бях много притеснена при второто раждане. Първо исках нормално да родя след първото секцио. Там притесненията е ясно за какво са. В осми месец обаче ми сервираха, че се задържала урина в бъбречетата на бебето и с мъжо изпаднахме в потрес от това. Не ни се мислеше какви последици може да има това, ако нещата останат непроменени. Приеха ме 2 седмици по-рано в болницата за да  наблюдават мен и бебо. Там педиатърката  също потвърди уголемяването на бъбреците и задържането на урина, но ни даде поне надежда, че това може да отшуми след раждането. Все пак притесненията си останаха. Планираха секцио по тяхна преценка, че бебо така или иначе не тръгваше да излиза сам. Чаках с нетърпение да кажат какво е положението. Късния следобед педиатърката мина да ме види гледам я с едно бебе в ръцета ама хич не рабрах че е мойто (сега като се сетя и ме напушва на смях  Joy как пък не го познах, ама аз нали съм още омотана от упойката ), а те ходили да го гледат на видеозон. Малко след това ме зарадва, че всичко е нормално и бебо е напълно здрав. Изпишкал се е нормално веднага след като са го извадили от корема. Написах това, за  да те насърча да вярваш в добрата разбръзка. Пожелавам ти отново успех и бъди мноооого спокойна   bouquet.

# 272
  • Мнения: 2 274
   Корнелия, аз си имам лекар за раждането и според него трябва да съм секцио, но шефката му не е съгласна с него /много е млад  Tired/! Много ме е яд на тази жена, но все пак и тя самата иска да ме види отново след 10 дена и тогава окончателно ще каже дали съм за секцио! Според нея бебето е дребно / 3кг. / и няма да имам проблеми да го родя нормално, ако зараждам преди термин, но ако остана до термин, може да стане 3500 и тогава ще се наложи секцио! Все пак като ми го говори това още не ми беше излязъл резултата от изследването! Сега се лекувам и чакам бебо да реши да излезе и на място да ми кажат какво ще ме правят! Каквото ще да става само бебо да е добре  Praynig! Доки ме увери, че за него бебето е на първо място и никога няма да го остави да страда! След разговора с него съм  по-спокойна честно казано! А относно рушветите - моят доктор е от честните, ама шефката му нали е старо куче в бранша - знам ли я...
   Хубав ден на всички и весел празник   bouquet!

# 273
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
benighted няма страшно с теб сме  Peace. Когато всичко свърши ще се чудиш защо си се притеснявала толкова. Ще чакам новини    newsm10

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 704
benighted няма страшно с теб сме  Peace

с теб сме!  Hug

# 275
  • Мнения: 133
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, защото просто нямам време, но сега като прочетох за проблемите на Benighted искам да я успокоя.
Benighted, знам че е много тежко когато човек не знае кое е най-правилното решение, особено когато нашите решения касаят и децата ни, но вярвам че когато човек е силен и самия той вярва, всичко се нарежда. Да ти разкажа: родих първото си дете нормално,след почти едно денонощие мъки. Детето се оказа оказа големичко -3900. Имах много големи усложнения, преживях неща, които на никого не пожелавам - включително тампонада, нещо което се прави само с пълна упойка, а на мен ми я правиха с местна, защото не откриха анестезиоложката. На малката й откриха някава инфекция и от 3-тия ден я боцкаха( сега е жива и напълно здрава). Аз бях много зле и въпреки нормалното раждане се възстановявах повече от месец. Докторите ме предупредиха, че съм била на ръба и второ дете... абе не е много желателно. Но това не ми попречи  да пожелая второ и след 3 години родих сина си - също нормално. Той се роди 4350, а и аз като теб съм тясна. След същите усложнения като първия път(дори в по-голяма степен) лекарят ми заяви, че са ме спасили по чудо и благодарение на някаква случайно останала от по-добри времена ампула и беше категоричен - никакви деца по-вече. И аз бях съгласна - 2 ми стигат. Пък и след всичко преживяно... как да се реши човек да рискува. Да обаче в началото на тази година един тест ми сервира изненада. Решението не беше никак лесно, но любовта ни и желанието да имаме още едно дете надделяха. Този път бях подготвена - както психически така и  със специалната ампула. Така се роди Борис - пак нормално -3550 - най-дребния от децата ми и въпреки усложненията пак изхода беше добър( да благодаря на лекарските екипи, които го направиха възможен). Така че ...просто исках да ти кажа как понякога притесненията ни се оказват не съвсем основателни. Може би трябва да имаме и по-вече вяра в докторите( за третото раждане аз 9 месеца знаех че ще раждам секцио и когато отидох вече да раждам, доктора ми каза, че е размислил и че нормалното раждане ще е по-добрия вариант. Излезе прав - макар че тогава не го вярвах.) Бъди силна - вярвам че всичко ще се оправи и на лято даже заедно ще тикаме количките в Силистра.
h.kirova, честито! Желая ти безпроблемна бременност и леко раждане на лято.  ylinfant

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 17:50 от hella

# 276
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ехо, къде се изгубихте пак всички?
Hella браво на теб голям герой си ти. Да са ти живи и здрави дечицата.   bouquet
benighted какво става с теб и бебо как се развиват нещата?
h.kirova доктора потвърди ли двете чертички?
Хайде де пак замръзна темичката нещо   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet    bouquet

# 277
  • Силистра
  • Мнения: 288
Мили мами, моля Ви за помощ, моят син пак е болен, писна ми от доктори, лекари, педиатри и т.н искам свестен доктор, ама наистина добър. При кого да отида, не че някой ми е виновен за боледуващото дете, ама ... не за две кихания и да ми изписва "широкоспектърни" лекарства . Пък декември идва и съм се замислила и зачудила да сменя ли джи пито? На частни консулти ли да ходя?

# 278
  • Мнения: 883
Преди няколко години, докато живеехме още в Силистра детето го лекуваше само доктор Манева - педиатър - хомеопат. Чудесна жена и страхотен лекар. Синът ми е на почти 8 години и не знае какво е антибиотик. Но не знам дали още е в Силистра и какво става с нея. Нямам и и координатите.

# 279
  • Силистра
  • Мнения: 288
Да, д-р Манева все още е тук в Сс, дори май е завеждащ неонатологията, но аз май не съм мн убедена в тази хомеопатия, а и лятото след лекуване с хомеопатия лежахме в болницата  Sad
Благодаря ти за бързия отговор   bouquet

# 280
  • Мнения: 883
д-р Манева е преди всичко педиатър. Никога не лекува с хомеопатия, ако ти сама не пожелаеш.

# 281
  • Силистра
  • Мнения: 288
Не аз против д-р Манева нямам абсолютно нищо против, дори мн ми харесва жената, аз само споделих, че не съм мн убедена в хомеопатията

# 282
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравей Светли!   bouquet
По повод питането ти за педиатър, аз мога да и препоръчам д-р Маркова. Тя е шеф на детско отделение в момента. За съжаление не работи със здравната каса и приема само на частно. Ако й позвъните мисля, че няма да ви откаже да ви прегледа. Аз по принцип не обичам да препоръчвам лекари, защото нали знаеш някой са доволни от едни други от други, но мога да ти кажа, че при нужда винаги ходим при нея и съм страшно доволна от подхода й към лечението на децата ми. Много е внимателна и никога не прибързва  с драстични лекарства, ако не е наложително. Ако се заинтересуваш пиши ми, за  да ти дам телефон за връзка с нея.

# 283
  • Мнения: 2 274
   Момичета, на 06.11.06 в 18:50 родих моя голям юнак Боил - 3450гр, 52см.  Mr. Green! Родих нормално, без разкъсвания, само с епизиотомия и без упойка! Раждането мина много леко, смях се с доктора ми до 7-8 см. разкритие, а после на 3 напън родих! Страшно съм благодарна на този човек - на д-р Данаил Илиев от Шейново   bouquet! Просто няма толкова добър професионалист   bouquet! Бебо се роди с 2 пъти увита пъпна връв около вратлето, но благодарение на бързата реакция на екипа е жив и здрав  Hug! Лекарят ми беше до мен през цялото време въпреки, че не беше на работа  Hug! Не мога да ви опиша колко съм щастлива в момента! За разлика от първото раждане сега от второто имам само хубави спомени  Mr. Green! Най-хубавата новина е, че бебо не е заразен с бактерии  Heart Eyes!
   Това е за сега от нас! Като имам време пак ще ви пиша!  bouquet

# 284
  • Мнения: 883
Браво! Ти си силна и смела! Не съм се и съмнявала в теб! Да ти е жив и здрав юнака! Много да те радва и да бъде ваша гордост!

Общи условия

Активация на акаунт