NAC(Н-ацетил-цистеин)?

  • 13 486
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 599
Предварително се извинявам ако е коментирана някъде тази хранителна добавка,но аз не успях да открия отговор на въпроса си-Какво общо има тя с качеството на яйцеклетките(или аз така разбрах като ми го изписа Док)В листовката а и другата информация,която намерих ,за него пише всичко друго но не и във връзка с това.Молбата ми е ,ако някой е по-информиран,да сподели.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 23 190
Такова още не съм пила  Thinking
Не съм и запозната , но да се запиша да не изпусна нещо  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 599
Много странно! newsm78Никой ли не е чувал за тази добавка?То така или иначе започнах от днес да я пия,така че след това ще мога да кажа що за чудо трябва да е.Когато Док ми го изписа го попитах дали да си взема и Фертилейд а той ми каза че няма нужда защото NAC бил с по-добри показатели.Какви показатели като аз непрочетох никъде че има нещо общо с качество на яйчицата Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 6 302
Шалона, ти при кой доктор беше? Стискам палци това чудо наистина да направи това, което док очаква!  Hug Успех!

# 4
  • Мнения: 2 342
Не съм го пила. Мисля, че само д-р Стаменов го изписва. Мисля че (преди време поне) трудно се намираше по аптеките.

# 5
  • Мнения: 599
При Стаменов съм.Декември щяхме да правим инвитро на ест.цикъл но до последно Док не беше доволен от фукитата и отложихме процедурата.Изписа ми тази добавка от 15 ден на МЦ,като този месец ми предстои инвитро(дай боже Praynigкаръщината да ме пропусне този месец).

# 6
  • София
  • Мнения: 36 088
N- ацетил цистеин-a подпомага О. От доста време се пише за него, правени са опити, които показват че ако се прилага усповедно с Клостилбегит вероятността да има О. с качествена яйцеклетка се повишава до около 50% / не помня точно колко беше 48-49%, нещо такова/
Добри резултати има при СПКЯ и при ИР.

Преди време го коментирахме. Simple Smile

 N - Ацетилцистеин е производно на цистеин /сяра-съдържаща аминокиселина, образува се в тялото ни от Метионин /АК/ - хомоцистеин + серин /.
 NAC оказва влияние в/у метаболитните процеси   по този начин регулира хормоналните нива.
Подпомага О. като се наблюдава  и образуване на повече фоликули.
Действа добре какво при СПКЯ така и при СПКЯ с ИР - резултатите са еднакво високи.
Така че , N-ацетил цистеина е доказано ефективен при предизвикване и 'подобряване качеството' на  овулацията при СПКЯ.

Това е нещо като Инозитола за  ИР - подобрява метаболизма

Може да си го купите по-изгодно тук: http://www.iherb.com/NAC-N-Acetyl-Cystein

Приема се преди О. / успоредно с Клостилбегита по 1.2 гр, 5 дни/
 

# 7
  • Мнения: 438
Можеш да го откриеш в добрите фитнес центрове. Д-р Стаменов го изписа на една моя приятелка и след поредица от неуспешни опити сега е бременна. При нея имаше проблем с качеството на Я и мисля, че това й помогна много. Успех ти желая.

# 8
  • Мнения: 599
Благодаря ви за отговорите.Сега няма да се лутам във въпроси от сорта"Какво е това и кому е нужно?"А иначе си купих добавката от аптеката на клиника Малинов,след като обиколих цяла София. Wink

# 9
  • Мнения: 599
Още едно въпросче,свързано с тази добавка!Възможно ли е тя да е причината за по раното появяване на МЦ при мен.Общо взето почвам да я чакам около 30 ден а сега се появи на 24,което е доста странно явление при мен,

# 10
  • София
  • Мнения: 2 367
Шалона, пишеш ,че ти е предписан от 15-ти ден на цикъла, а лекарството е за предизвикване на овулация с качествена яйцеклетка Thinking
Ти го пи от 15 до 24-ти ден и предизвика цикъл, така ли ?

# 11
  • Мнения: 599
Ами така се получи,което и мен доста изненада. newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 2 367
Ами така се получи,което и мен доста изненада. newsm78
Странно е, но дано е за добро.Аз съм с ПКЯ и доста ме заинтригува тоз препарат, ако го коментирате с док. като резултат на случилото се ще се радвам да споделиш. Успех  Hug

Последна редакция: пт, 07 яну 2011, 11:30 от Krisita

# 13
  • Мнения: 484
На мен днес ми е 4-ти ден на стимулация с Фемара. Дали ако си го купя днес, мога да го пия 5 дни?  6-ти ден от МЦ

# 14
  • Мнения: 2 342
На мен днес ми е 4-ти ден на стимулация с Фемара. Дали ако си го купя днес, мога да го пия 5 дни?  6-ти ден от МЦ
Стимулацията е много фина работа. Не прави нищо, за което док не знае, може всичко да се обърка.

Общи условия

Активация на акаунт