Испанската гимназия

  • 2 037
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте,

Дъщеря ми е 7-ми клас и иска да кандидатства в Испанската гимназия. Ходи в Регалия на курсове по български език и математика.
От нейното у-ще и от школата доста деца са се насочили към тази гимназия.
Разбрах от моя позната, на която дъщеря й е вече 9-ти клас там, че е доста натоварена програмата и им е трудно на децата.
Бих искала да споделите, ако имате информация за това, колко кандидати е имало миналата година, как върви обучението и каква е атмосферата в самото у-ще.

# 1
  • Мнения: 910
Испанската гимназия е добър избор ,в случай че детето владее друг западен език ,но ако се спирате на нея като единствен език и съответно избор -преразгледайте интересите на детето ,възможностите за продължаване на обучението в испано говоряща страна и изобщо задайте си въпроса ,а след гимназията /испанска/ на къде ?Иначе погледни тук в тази тема на 1 стр.,кои деца са в 164 ИЕ и попитай родителките им : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=541466.0

# 2
  • Мнения: 349
И аз чакам мнения за тази гимназия, въпреки че имаме време.

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте! И двете ми деца са ученици на испанската гимназия. Училището е много стойностно, натоварването е относително голямо, но това смчтам, че е изцяло положителен критерии! Разбира се, това важи в случаите, когато целта е знания и висок успех:)

По принцип, когато избирате къде да учи детето Ви, трябва да си давате сметка, че няма българско училище, което да е подминато от най-стандартните (дали така могат да се нарекат?!) проблеми на поколението, както и на обществото ни като цяло.

В тзои смисъл, испанската гимназия е наистина едно от най-добрите училища, независимо колко приложим е испанският език в България и в момента. Все пак това е език на Европейския съюз и е напълно равнопоставен с английски, немски и френски - изключвам факта, че в повечето случаи фирмите в България търсят само и единствено добър английски. А и всички учат англисйки, така или иначе.

# 4
  • Мнения: 3 200
Когато се избира училище, трябва да се мисли какво получава детето на финала и какви са целите след това.

Перфектен испански - чудесно. А после?
В България реализация трудно се намира, защото с такъв испански от няколко години завършват по около 140 ученици (теоретично, защото такава е целта).

Иначе училището е добро - както всички елитни училища.

Общи условия

Активация на акаунт