ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 14

  • 52 849
  • 740
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 272






ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕЛК СВЪРЗАНА С ЕПИЛЕПСИЯ!

4. Епилепсия (според вида, тежестта и честотата на пристъпите с обективизация на пристъпите):
4.1. много редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали повече от една година и парциални пристъпи (прости, комплексни) – 20 %
4.2. с интервали от месеци – 40 %
4.3. редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от месеци и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от седмици – 60 – 70 %
4.4. средно чести – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от седмици и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от дни – 70 – 90 %
4.5. чести припадъци – ежеседмични –   90 %
4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
Забележка 3. Припадъчното заболяване се счита в ремисия, ако в продължение на 3 години без медикация няма припадък.


Информамация за други заболявания свързани с ТЕЛК

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Да ни е честита новата тема, само хубави вести да има в нея и всички дечица да бъдат много здрави, щастливи и усмихнати, с хубави еег-та и хубави изследвания. Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 773
И аз да се разпиша в новата темичка.Браво Сиянче присъединявам се към твоите пожелания дано тук пишем и споделяме само хубави неща. Дано няма болни дечица и да няма разтревожени родители .  love001

# 3
  • Мнения: 3 540
Сиянка, благодаря за труда!  bouquet

Пожелавам в новата темичка да се включват по малко нови майчета с нашите проблеми Praynig
А и всеки е добре дошъл, тук ще намери разбиране и утеха! Hug
Нека изпишем темичката с повече положителни резултати и при малки и при големи! Flutter Praynig

# 4
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Честита нова темичка и от мен и дано наистина в нея се похвалим само с хубави неща.ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ ,КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ .

# 5
  • Мнения: 1 040
Синаро Честит ти Именник да ти е жив и здрав и много да те радва!!!
Мила Росе за теб,много те обичаме!
Изпълних ти желанието надявам се да ти хареса! Hug

# 6
  • Мнения: 17
Мила Еми,благодаря от сърце!Такава почерпка си  спретнала,точно това имах предвид!Ех,да можех да ви събера всички да отпразнуваме заедно,а не само виртуално...
    Еми,чувствам се малко неловко,че те натоварих допълнително ,въпреки големия проблем,който имаше снощи с Дидо.Дано всичко да се е уталожило и да няма усложнения! newsm10

# 7
  • Мнения: 17
 smile3525На моето мило момче и на всички именници-ЧЕСТИТ АТАНАСОВДЕН!
       МИЛО ДЕТЕ,
 Пожелавам ти да бъдеш здрав,да вървиш смело напред,да не се превиваш от трудностите,
да вярваш в себе си и да БЪДЕШ ДОБЪР ЧОВЕК!МНОГО ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ!ГОСПОД ДА ТЕ ПАЗИ!

# 8
  • Мнения: 1 040
Честита нова темичка дано само хубави новини се пишат,аз почвам снощи моя палав син се покатери на стола и падна с него вследствие си разби кратуната и посини си ухото,оттам хайде в бърза помощ,нищо особено мажем се с гел ухото и челото да се разпръсне насъбралата се кръв,днес сме по добре само се моля да не ми направи някой пристъп!
Росе не се притеснявай ако нямах възможност щях да ти кажа,за теб винаги всичко най-хубаво!  bouquet

# 9
  • Мнения: 86
smile3525На моето мило момче и на всички именници-ЧЕСТИТ АТАНАСОВДЕН!
       МИЛО ДЕТЕ,
 Пожелавам ти да бъдеш здрав,да вървиш смело напред,да не се превиваш от трудностите,
да вярваш в себе си и да БЪДЕШ ДОБЪР ЧОВЕК!МНОГО ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ!ГОСПОД ДА ТЕ ПАЗИ!


Мила Роси, Честит ти Именник да ти е жив и здрав и много да те радва!!!    bouquet

# 10
  • Мнения: 773
Сонаро да ти е жив и здрав именникът .Пожелавам му най-вече здраве и едно безгрижно детство.
И днес по-малко да го юркаш с уроците празник му е на детето.  bouquet smile3540

Еми а на Дидко бързо оздравяване и дано няма лоши последствия.Освен рогчето което сигурно му е излязло на главичката. smile3540

# 11
  • Мнения: 238
На всички именици-ЧЕСТИТО  bouquet.А нас честита нова тема.По-малко проблеми и повече радостни моменти!!! Peace

# 12
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Синаро Честит ти Именник да ти е жив и здрав и много да те радва!!![img g.bg/photos/74370/13/519x409.jpg[/img]http://Мила Росе за теб,много те обичаме!
Присъединявам се към пожеланието на Еми да ти е жив и здрав именникаи да има много късмет в живота ти също! Hug
Емче не ми се сърдиш,че пак те копирах нали LaughingДано Дидко се оправи бързо от удара и да няма лоши последствия.Ние с него сме много палави и затова аз вчера също се качих на стола за да закача едни дрехи на простора и така хубаво паднах,че сега доста ме боли гърба и ръката ,но главата ми е здрава. Grinning

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 19:45 от pepi1963

# 13
  • Мнения: 194
здравейте и честит празник на всички именници!

можете ли да споделите наблюдения или мнение - възможно ли е в резултат на епилепсията или на лечението с конвулекс, детето да стане по-раздразнително, агресивно и гневно.
Точно това наблюдавам при синът ми. Отключи епилепсията м. септември и от тогава прогресивно започна да става все по-избухлив. Тъй като почти не говори, понякога даже не разбираме какво го е афектирало. Определено не обича да чува "не", "внимавай", "чакай" и др. подобни - удря, плаче, тропа с крак - и това може да продължи половин час. После ни прегръща и целува все едно нищо не е било. Дали е период от израстването или болестта по някакъв начин му влияе на психиката. Диагнозата още не е уточнена - гранд мал или пети мал, но няма гърчове, а моментно втренчване и загуба на съзнание за около 30 сек.

 

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Сияна, благодаря и аз за прекрасно оформената тема   bouquet
Нека в нея споделяме за повече положителни резултати   Praynig
Честит имен ден на всички именици днес  Hug

Общи условия

Активация на акаунт