Рейки-тема № 4 за всички - начинаещи, напреднали, интересуващи се

  • 157 115
  • 864
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 10
В този форум човек не може нищо да попита и да сподели. ooooh! Дори в тема, която е уж по духовна...Веднага скачат да го бият през пръстите и да го пратят в ъгъла, като в неделното училище на Том Сойер. Joy Joy Joy

# 586
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
punky90 , какво значи уж по духовна  Wink
такси , курсове, титли ...... кой е по-по-наЙ Wink



Приеми ме че аз не съм толкоЗ духовна , който е по ще ме разбере и прости  Whistling

# 587
  • Португалия
  • Мнения: 4 287
аз пък, не виждам никой да скача  Rolling Eyes едно време какви боеве бяха... Joy hahaha
 то сега нищо интересно не става в тая тема-затова си хортуваме глупости от време на време  Mr. Green

# 588
  • Мнения: 10
 Simple SmileНе е ли това най-хубавото на форума, че можеш да питаш за всичко? Каквото и да те интерасува, все някой го знае, ползвал го е, ходил е там, или има роднина, който го знае...Аз точно за тези исках да питам , Шадрин, ама не съм им адвокат или рекламно лице! Tired Ходи ми се тук-там, мъжо намира тези неща за глупости, но не му свиди...Какво толкова, че питам.И тоя с 9-те нива не е мацка, а младеж, при това симпатяга. Joy

# 589
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
punky90 Hug

прочети малко литература, па после преценявай къде ще ходиш и кой курС ще хващаш  Wink

Горещо ти препоръчвам Рейки за цял живот на Пенелопи Куест  Peace

после тази е хубава Магията на Рейки на  Кристофър Пензак


Някой от тук списващите може друго да ти препоръча  Hug виж кое ще те грабне и почети малко  Peace



Цитат
И тоя с 9-те нива не е мацка, а младеж, при това симпатяга

Като гледам се впечатляваш от титли и нива, а не от способности , сензитивности, опит , знания   Rolling Eyes

# 590
  • Португалия
  • Мнения: 4 287
punky90,съвсем сериозно-аз съм по-склонна да ида,да видя хората,атмосферата,лично да усетя енергията ,която излъчват,отколкото да питам и разпитвам кой е доволен или не ,и какви впечатления/коментари има  Peace -така съм процедирала досега

аз пък да си пльосна любимият ми Валтер Любек -има няколко негови книги на български,точно тази не съм я виждала в бг варианта,тук е по-различна  Thinking
http://www.helikon.bg/books/289/24649_rejki%3A-naj-dobrite-praktiki.html

# 591
# 592
  • Мнения: 1 422
Аз се запознах преди 2 дни с 1 момче, което има 9 нива рейки, а е на 20 години. Rolling Eyes И е грандмастер вече.

Той самията казва "Рейки" или казва "Универсална енергия", защото това са мааалко различни неща. В Универсална енергия се преподава на 14 нива. Ето ти линк.

# 593
  • Мнения: 10
Да, така казва! Simple Smile Те имат и рейки курс, и други неща. Аз вчера бях на 1 такова, но ми се стори като медитация-визуализация, нищо особено. Малко съм разколебана, но не казвам нищо лошо.

# 594
  • Мнения: 1 422
Развитието идва от качествените промени, а не от количеството... Възрастта не е просто нещо, с нея се натрупва опит в преработването на наученото. Рейки се "усвоява" с практика. Преподаването е само база. Затова именно е необходимо време.

# 595
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Рейки се "усвоява" с практика. Преподаването е само база. Затова именно е необходимо време.


Ммммм ... не съм съгласна на 100%   Rolling Eyes
Значи практикувам Рейки само и единствено за лични и на близкте ми 'нужди'  Wink т.е. не се налага много често пу.пу  Grinning
Нямам пориви да ставам Учител т.е. да имам III нива  Simple Smile ( за сега ....)
И ко сА канала ще ми закърнее  Mr. Green Whistling щом не практикувам често ?!


А това па с "Универсална енергия" и 14те нива ми е гАтИ смешкта  Wink





аз съм първото човече  Wink

# 596
  • Мнения: 1 422
И ко сА канала ще ми закърнее  Mr. Green Whistling щом не практикувам често ?!

Абе жено прекрасна, говорех, че ако просто четеш книжки без да практикуваш и да разбереш що е то, как става, какво реално се постига, как се усеща...., е бошлаф работа. Къде видя закърняване, канали и т.н.  Hug Hug В този смисъл ако човек просто е бил на 9 курса един след друг с едното отмятане на лекции, придобиването на сертификати и самонаричането еди-какъв-си няма особена практическа полза. Туй ми беше интимната мисъл. А Универсалната енергия е просто друга система от практики. Рейки не е нито първата, нито последната.

# 597
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Еми ние живеем  в един голям бульон от енергия,вибрации и какво ли още не  ..... май съм срещала  Дийпак Чопра да  'говори' неякъде по книгите си за този 'бъркоч'  Mr. Green т.е. бульона де  Peace




# 598
  • Мнения: 10
Моят проблем  е липсата на защита. Ако някой ме нападне нервно, веднага ме ''пробива'' психически и явно енергийно, особено ако е болен и негативен човек, но условието да ме извади от равновесие е да е нервен и яростен. Това са вибрациите, които ми действат зле. Взех си книгата на Даян Стейн ''Психическа защита'', но имам някаква бариера да я чета. Тя има и книга за рейки, и нея ще чета. Търся решение на този си проблем, нали е казано:''Искайте и ще ви се даде...''

# 599
  • Мнения: 723
Пънки, оня ден, търсейки нещо, попаднах на тема за защитите. Някой твърдеше, че такива не са необходими, първо защото са статични и , както не пускат към теб отрицателни влияния, така и не допускат положителните.
Второ, наблегна се на това, че ако ти самата работиш върху себе си, страхове, гняв, тревога и т.н., твоята собствена аура, ще е най-добрата защита. Трето-принципът на привличането-от каквото се страхуваш, това ти идва на главата......

Общи условия

Активация на акаунт