Истанбул 3

  • 144 159
  • 724
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 4 751
Минахме през Капитан Андреево и абсолютно всички изнесохме куфарите на стелажите и ги отворихме.
Така беше и с няколкото автобуса пред нас.
Имаше и някакъв сръбски дето го проверяваха доста по-обстойно.

Жалко! Надявах се, че видяното е инцидентно  Sad.

Не отне много време при нас, спокойно  Peace 20-на минути може би.

# 196
  • Мнения: 3 386
Пак да се включа, за да поппитам вече ппътувалите: като се тръгва вечер кога горе-долу се стига в Истанбул? Към 3-4 сутринта ли? И къде се седи до настаняването - в лобито на съответния хотел ли?

# 197
  • Мнения: 11 747
Пристига се около 7 часа, макар че ние последния път пристигнахме в 5 часа, тъй като бяхме с микробус и шофьора кара доста бързо. На лобито седяхме.... Оставихме си багажа в стаята за багаж и който иска, където иска се разхожда. Настаняването става веднага, ако има свободни стаи. Ние не случихме да има свободни стаи, та от 5 часа висяхме до 10:30, което си беше пак рано, да ни настанят. Иначе в 12:00 часа е по правилник.
Който е с организираната група от 8:00 часа започва програмата и тръгват на първия тур. Който не иска, седи на лоби бара или се разхожда. Хубаво е да се знае, че стаята за багаж е една - обща и не се заключва, така че кой знае каква сигурност за багажа ви - няма.

# 198
  • Мнения: 119
Да , проверяваха всички , но не много обстойно и става бързо.

# 199
  • велико търново
  • Мнения: 585
Момичета струва ли си да дам 14лв. за пътеводител за Истанбул?Никога не съм ходила ,а много искам да отида тази година .Не знам турски език и се притеснявам много. Simple Smile

# 200
  • Мнения: 119
Разбира се , че си струва.

# 201
  • велико търново
  • Мнения: 585
Момичета много ми помагате с вашите съвети. Simple Smile
Благодаря ти mallkata.  bouquet

# 202
  • Мнения: 3 447
Четох преди малко за тези ресторанти - Ciya, някой ходил ли е?

# 203
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Едни и същи неща четем . Simple Smile
Пина се оказа,че е минала покрай тях,ама не спряла.
Чакай да ти извадя малко от дискусията в тур ската тема по въпроса :
Цитат
Ммм, наистина е много хубаво менюто във всяка една от "Чиите" ресторанти. Единственото лошо им е че не предлагат бира и подобни  ......

(в Кадъкьой) След като свърши рибния и зеленчуковия пазар. Тук му викат "чаршия". Те и трите ресторанта са на една и съща улица. Двата са един до друг, а третия на отсрещната стана   Следващият път се обадете, хем да се видим, хем да похапнем сладко.............

Кадикьой, в последните 5 години, много се модернизира и поевропейчи имам чувството. В началото почти нямаше заведения с маси на улиците. А сега, елате да видите какво е - като едно малко Невизаде сме   Супер се кефя.
Понеже се оказа,че е политика на ресторанта да не се сервира алкохол :
Цитат
в съседство е "бирената" улица  

# 204
  • Мнения: 3 447
Едни и същи неща четем . Simple Smile
Хихи  Laughing
Мен темата ме вълнува професионално, не туристически  Simple Smile Но ме впечатли това, което прочетох - как готвачът обикаля и издирва автентични рецепти (в менюто също е упоменато от кой регион е ястието) и как с прости ястия и семпла обстановка, без излишни префърцунености, може да се постигне много добър резултат. Най ми харесаха металните чинии, де  Simple Smile
Така и така сме на такава тема, да попитам за тая пуста тученица, че ми е легнала на сърце  Laughing Доколкото разбирам, е някаква роднина на калдъръмчето, но не е баш това калдъръмче, дето е цвете, или...?

# 205
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Донееее, Доне, дипломна работа мога да напиша за тученицата!
Не е кълдъръмчето, Кълдъръмчето е декоративната вариация на тученицата (  Potrulaca grandiflora)- и се сади само за красота, не се яде. А тученицата в Турция се сади в едни оранжерии, продава се по магазините , по пазарите, както бабите тук продават мерудии на китки, увити в мокри вестници.
Не знам дали съм разказвала тук, но след като две години системно ревах за тученица, ма колко е полезно, какви омега-3-4 5 и не знам какви си киселини съдържа, как е антираково, пречистващо, повлиява добре бъбреците и стомаха и изобщо маса полезно нещо, мъж ми ме заведе в ъгъла на двора на къщата и ми показа тученица, която тихо и кротко си расте у дома.  Mr. Green Ядливата тученица е това. Част от средиземноморската диета. У нас е с по-дребни листенца, този вид, който се продава в в Турция , Гърция , Испания, Италия е с листа , големи колкото половин листо на вишна да кажем.  

Разбрах,че в някои част на България и викат "тлъченица" , аз лично я знам като "тлъстига" . А, а първо я научих на турски - semiz otu . Simple Smile Ние тук я скубем като плевел, надолу я ядат. Действително полезна троскот. Simple Smile Ей така е най-вкусно :

Последна редакция: нд, 20 фев 2011, 22:13 от angelina.bgk

# 206
  • Мнения: 3 447
Ха, мъжа ми го погледна и заяви, че си го имал на село, бурен било  Laughing Аз съм много склонна да го прбвам, ама... да няма двойници някакви, да не се натровим  Crazy

# 207
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Няма. Този бурен , аджеба , е ядивният.

# 208
  • Мнения: 11 747
И в тази тема бе обсъждана тученицата, по този повод писах, че ще започнем да пасем и т.н.  Simple Smile

Да бе, за ресторанта Чия се оказа, че много съм се изложила... Тогава беше топло, имаше маси на улицата и съдържимото по чиниите на клиентите прави впечатление  Crazy Поне аз вперих поглед в тях. Следващия път да взема и да седна да ям, не само да гледам.
За тия автентични кухни си трябват пещи, обаче, не електрически фурни. Също истински продукти, защото и аз знам рецепти от баба ми, дето са с каймак от овче кисело мляко (домашно) и прочие - от къде да го взема. В рецептата като има 5 продукта и като 3 от тях не съществуват вече, като ги заменя с нещо друго и то става друго, но не и яденето, което съм целяла първоначално.

# 209
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
По повод истинските продукти в Турция - готова съм спор да водя за екологичността и автентичността на всеки турски домат ( примерно), с когото съм имала досег и липсата на евростандарти и евроизисквания са най-малката причина за това.

Сега, за тези които все още се колебаят кога и как да ходят в Истанбул, моля, заповядайте на Алъшвериш фест от 18.03 до 26.04. Sunglasses Повече информация на http://www.istanbulshoppingfest.org/en/Streets.aspx

Общи условия

Активация на акаунт